Tymczasowa Formacja Prowizoryczna 4 listopada poprowadziła w Kargowej warsztaty muzyczne. Była to odsłona druga – pierwsza miała miejsce tydzień wcześniej. Do udziału w obu spotkaniach zgłosiło się ok. 30 osób, również spoza Kargowej. Na warsztaty złożyły się dwa elementy: nauka śpiewu i gry na instrumentach oraz ewangelizacja. – Treści ewangelizacyjne były tu bardzo istotne – uważa ks. Marcin Bobowicz. – Prowadzący warsztaty Krzysztof Irisik wplatał w zajęcia świadectwo swojego życia, dzielił się tym, jak na co dzień przeżywa wiarę.
TFP to projekt, nie zespół. Grupa ludzi z różnych miejsc, którzy od czasu do czasu skrzykują się, żeby zrobić dobrą robotę dla Pana. Podczas ewangelizacji na zeszłorocznym Diecezjalnym Dniu Młodzieży w Gębicach zauważyli ich KSM-owicze z Kargowej. – TFP tak spodobała się naszej młodzieży, że już od dłuższego czasu wspólnie myśleliśmy o tym, żeby ich do nas zaprosić. W końcu udało się zgrać terminy – opowiada ks. Marcin.
Ostatnia część warsztatów wypadnie 10 listopada. Tego samego dnia o godz. 19.30 uczestnicy wraz z TFP zagrają koncert Holy Ghost Party w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej. Koncert rozpocznie się utworem ku czci tych, którzy walczyli w obronie Ojczyzny, a także modlitwą w ich intencji. Wstęp wolny.
JEŚLI CHCESZ POPRAWIĆ SWOJE RELACJE Z BOGIEM, Z SAMYM SOBĄ, Z RODZINĄ, ZE ZNAJOMYMI, SZEFEM CZY KOLEŻANKĄ Z PRACY, ROZPOCZNIJ OD ZDOBYCIA UMIEJĘTNOŚCI SŁUCHANIA I KOMUNIKOWANIA WPROST O TYM - CO JEST DLA CIEBIE WAŻNE! - JAKIE MASZ POTRZEBY! CZEGO CHCESZ! WEŹ UDZIAŁ W WARSZTATACH A POTEM WYZWALAJ SWÓJ POTENCJAŁ W INNYCH OBSZARACH SWOJEGO ŻYCIA ABY POLEPSZYĆ JEGO JAKOŚĆ!
WARSZTAT: KRYZYS (JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI W ŻYCIU CODZIENNYM?)
Uczestnicy obrad Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej w Centrum Edukacji Katolickiej przy świdnickim seminarium
Pod przewodnictwem bp. Marka Mendyka obradowała Diecezjalna Rada Duszpasterska. Ordynariusz świdnicki zachęcał uczestników spotkania do głębszego spojrzenia na formację chrześcijańską, która ma kształtować wiernych w duchu uczniów-misjonarzy. – Nie jesteśmy chrześcijanami raz na zawsze, ale nimi się stajemy – podkreślał biskup, wskazując na potrzebę wychowania, pogłębiania więzi z Chrystusem i odwagi w dawaniu świadectwa.
Diecezjalna Rada Duszpasterska zgromadziła się w piątek 19 września w Centrum Edukacji Katolickiej na terenie świdnickiego seminarium, aby wspólnie podjąć refleksję nad nowym rokiem pracy duszpasterskiej, który rozpocznie się wraz z Adwentem 2025. Spotkaniu przewodniczył bp Marek Mendyk, wskazując na konieczność przygotowania się do wdrożenia programu pod hasłem „Uczniowie - misjonarze”.
Zmarł ks. prałat Stanisław Kardasz, wieloletni proboszcz parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego w Toruniu, działacz społeczny i opozycyjny związany z Solidarnością. Miał 88 lat – poinformowała we wtorek kuria diecezji toruńskiej.
Ks. Kardasz urodził się 29 października 1936 r. w Gdyni. W 1960 r. ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, a w 1968 r. – historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Był m.in. wikariuszem parafii św. Jakuba w Toruniu i parafii św. Krzyża w Grudziądzu, a w latach 1976-2013 proboszczem parafii pw. Matki Bożej Zwycięskiej i Świętego Jerzego w Toruniu.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.