Reklama

Aspekty

W Wielki Czwartek pamiętają o pacjentach

Ks. Jerzy i ks. Paweł oraz lektor Paweł odwiedzili ze świątecznymi życzeniami i prezentami pacjentów szpitala w Drezdenku.

2024-03-28 21:21

[ TEMATY ]

szpital

Zielona Góra

drezdenko

kanonicy regularni

ks. Paweł Greń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Liturgia Wielkiego Czwartku kojarzy się zwykle z tajemnicą Eucharystii i kapłaństwa. Ale jeszcze bardziej wybrzmiewa tego dnia tajemnica miłości, którą Chrystus Pan okazał swoim uczniom. Właśnie w Wielki Czwartek 2024 roku księża kanonicy laterańscy z Drezdenka odwiedzili małych pacjentów miejscowego szpitala. Kapelan szpitalny ks. Jerzy Hajduga CRL oraz wiceprzeor Paweł Greń CRL, a także przedstawiciel Liturgicznej Służby Ołtarza – lektor Karol przynieśli nie tylko prezenty, ale też dobre słowo z życzeniami zdrowia i łaski od Jezusa Chrystusa.

ks. Paweł Greń

Księża odwiedzili między innymi oddział położniczy, gdzie pobłogosławili noworodki i ich rodziny, a także zostawili upominki. Byli również u chorych dzieci na oddziale pediatrycznym, gdzie wręczyli książki, pluszaki i słodycze. – Niech ta mała inicjatywa przypomni nam, że nawet najmniejszy gest dobroci może mieć ogromne znaczenie dla tych, którzy przeżywają trudności – mówi ks. Paweł Greń. – W Wielkim Tygodniu nie zapominajmy o miłości i wsparciu dla innych, bo właśnie w tych gestach tkwi piękno naszej ludzkości i wiary – dodaje.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. Paweł Greń

Odwiedziny chorych to nie tylko wypełnienie jednego z uczynków miłości, ale również głoszenie radości, którą przynosi Chrystus Zmartwychwstały. Proste gesty miłości i wsparcia niewątpliwie zostaną przez dzieci zapamiętane, pozostawiając ślad nadziei.

ks. Paweł Greń

 

ks. Paweł Greń

ks. Paweł Greń

ks. Paweł Greń

ks. Paweł Greń

ks. Paweł Greń

ks. Paweł Greń

ks. Paweł Greń

Reklama

    

   

   


Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Krzyżowa ulicami miasta

W piątek 31 marca 2023 roku w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku odbyła się plenerowa Droga Krzyżowa. Uczestnicy, rozważając Mękę Pańską, przeszli ulicami miasta, aby dziękować za życie św. Jana Pawła II.

- Z całą mocą chcieliśmy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas - powiedział ks. Paweł Greń CRL. Wydarzenie wpisuje się w liczne inicjatywy organizowane w różnych parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dla uczczenia pamięci o św. Janie Pawle II.

CZYTAJ DALEJ

Bądź świadkiem, że Jezus żyje!

2024-03-15 10:08

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 24, 35-48.

Niedziela, 14 kwietnia. III niedziela wielkanocna

CZYTAJ DALEJ

Łódzkie obchody 50-lecia Wspólnoty Chemin Neuf

2024-04-13 14:33

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

ks. Paweł Kłys

50 lecie Chemin Neuf

50 lecie Chemin Neuf

- Nam, całemu Kościołowi życzę tego doświadczenia, że Duch święty jest mocniejszy, niż wszystkie podziały! Życzę tez całemu Kościołowi tego rozeznania, że nic tak nie obezwładnia Słowa jak podziały między chrześcijanami. Życzę Wspólnocie Chemin Neuf, żeby strzegła tego przekazu bo to jest was przekaz od początku do końca! – mówił kardynał Rys.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję