10-lecie założenia Rady Lokalnej był okazją do dziękczynienia i modlitwy za tych, co odeszli już do wieczności. W wygłoszonej homilii ks. Marcin Wachowiak, wikariusz parafii św. Michała Archanioła zwrócił uwagę na fakt, że Bóg potrafi zaskakiwać, zachęcając do zastanowienia się do swojej reakcji na takie zaskoczenia Pana Boga. Rozwijając ten temat ks. Marcin ukazał dwie perspektywy. - Pierwsza dotyczy mieszkańców Nazaretu, którzy znali Jezusa. Orientowali się kim On jest, skąd pochodzi, gdzie mieszka. Wiedzieli wszystko o Nim. Na pewno słyszeli o tym, co Jezus zdziałał poprzez nauczanie, czynienie cudów. A gdy Jezus do nich przyszedł, zaczęli w Niego powątpiewać. Zatem to jest ta pierwsza reakcja na działanie Jezusa - powątpiewanie - zaznaczył ks. Wachowiak, wskazując na drugą perspektywę poprzez postawę św. Józefa. - Był to człowiek pracowity, posłuszny, pokornym, przyjmował wolę Bożą. Święty Józef to człowiek, który realizował plan zbawienia w swoim życiu - mówił kapłan, zachęcając wiernych do refleksji nad realizowaną przez nich perspektywą poznania Jezusa. Czy jest to perspektywa mieszkańców Nazaretu czy św. Józefa.
Pan Bóg działając w sercu człowieka może dokonać zmian w życiu człowieka. - Jeżeli dasz się Panu Jezusowi poprowadzić osiągniesz szczęście i pokój, a na pewno osiągniesz zbawienie - zakończył ks. Marcin Wachowiak.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Po Mszy świętej, na placu przy kaplicy rozpoczęła się druga część świętowania. Była to okazja do podziękowania. Wśród przemawiających był delegat stanowy Krzysztof Zub. Wyraził on słowa wdzięczności za 10 lat działań Rady Lokalnej nr 15947. - Wyrażam słowa podziękowania za wierność zasadom, za waszą postawę inspirującą innych. Składam też najlepsze życzenia od rady stanowej z okazji jubileuszu - mówił K. Zub, zachęcając do modlitwy przez wstawiennictwo bł. ks. Michaela McGivneya.
Z kolei Wielki Rycerz Rady Robert Zasieczny Rycerzy Kolumba nr. 15947 w Miliczu im. Św. Józefa Robotnika podziękował osobom wspierającym, zaangażowanym i sympatyzującym z Rycerzami Kolumba w Miliczu.
Podczas Mszy, a także w czasie trwania festynu zbierane były datki na powstające hospicjum dla dzieci w Kielcach, które tworzone jest przez Caritas Diecezji Kieleckiej, a w którego powstanie zaangażowani są Rycerze Kolumba z całej Polski. Podczas festynu odbył się recital Michała Steciaka, który wraz z małżonką Angeliką zostali w 2022 roku uhonorowani Nagrodą Międzynarodowej Rodziny Roku Rycerzy Kolumba. Była to też okazja do świadectwa wiary Michała Steciaka.
Rada lokalna Rycerzy Kolumba nr 15947 powstała w 2014 roku. Jako patrona wybrano św. Józefa Robotnika, a miejscem spotkań stała się sala rycerska w kościele św. Józefa Robotnika w Godnowej. Obecnie w Miliczu działa 32 członków.