Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Rekrutacja do Studium Organistowskiego

2024-05-20 15:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Karol Porwich/Niedziela

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Celem Studium Organistowskiego jest przygotowanie do samodzielnego wykonywania funkcji organisty kościelnego oraz animatora życia muzycznego w parafii.

Program nauczania realizowany jest w cyklu 5-letnim, w trybie zajęć wykładowych (grupowych) oraz indywidualnych (fortepian, organy). Zajęcia wykładowe obejmują następujące przedmioty: zasady muzyki, kształcenie słuchu, harmonia, emisja głosu, śpiew liturgiczny, chorał gregoriański, chór, historia muzyki kościelnej, liturgika, prawodawstwo muzyki kościelnej, formy muzyczne, organoznawstwo.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rozmowa kwalifikacyjna obejmuje: wykonanie na fortepianie dowolnego utworu; sprawdzenie predyspozycji słuchowych oraz głosowych (zaśpiewanie pieśni kościelnej). Kandydat po przyjęciu do Studium winien przedłożyć następujące dokumenty: a) podanie; b) świadectwo wykształcenia ogólnego (ew. wykształcenia muzycznego); d) opinia proboszcza parafii zamieszkania lub zatrudnienia; f) fotografię do indeksu. W indywidualnych przypadkach – po sprawdzeniu wiedzy i umiejętności – kandydat może być przyjęty na rok wyższy. Decyzję w tej sprawie podejmuje Dyrektor Studium na wniosek Komisji Rekrutacyjnej.

Reklama

Słuchacze, którzy ukończyli przedmioty muzyczne w szkołach i uczelniach muzycznych, mogą być z nich zwolnieni przez Radę Pedagogiczną, na podstawie przedstawionych dokumentów. Dotyczy to także organistów już zatrudnionych w parafiach, którzy chcieliby podnieść swoje kwalifikacje muzyczno-liturgiczne. Do studium mogą być przyjęci kandydaci nieposiadający wykształcenia muzycznego – po stwierdzeniu predyspozycji muzycznych, z możliwością przyjęcia na przygotowawczy rok kształcenia. 

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną – e-mail: smk@archidiecezja.lodz.pl Rozmowa kwalifikacyjna odbędzie się 20 czerwca 2024 r. od godziny 17.00 w Studium Muzyki Kościelnej AŁ.

Drugi termin rekrutacji zaplanowany jest na 16 września 2023 r. od godziny 17.00. Informacje: kom. 882 383 785

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pożegnanie śp. ks. Krzysztofa Owczarka

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

We wprowadzeniu do liturgii abp Grzegorz przypomniał postać Zmarłego, mówiąc między innymi - Ksiądz Krzysztof 40 lat sprawował Eucharystię, zanurzając w tej Tajemnicy – śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa swoje własne życie. Tak czynimy zawsze jako księża sprawując Eucharystię. Najpierw swoje własne życie próbujemy układać wedle tej Tajemnicy – umierania i powstawania do życia. Jego życie było takim zmaganiem. Dziękujemy dziś Panu Bogu za te 66 lat życia i 40 lat kapłaństwa. Wpisujemy w to podziękowanie 11 parafii, w których był wikariuszem, i parafię w Suchciach, w której przez 6 lat był proboszczem. – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Papież do Polaków: niech ks. Rapacz uczy nas wierności Bogu

2024-06-19 09:52

[ TEMATY ]

audiencja

wierność

papież Franciszek

Ks. Michał Rapacz

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Niech przykład bł. Michała Rapacza uczy nas wierności Bogu, odpowiadania dobrem na zło, angażowania się w budowanie świata opartego na braterstwie i pokoju - powiedział Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy Psalmami

2024-06-19 11:06

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

psalmy

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

O znaczeniu Psalmów w modlitwie Kościoła mówił dzisiaj papież podczas audiencji ogólnej, wskazując, iż poprzez nie Duch Święty uczy Kościół modlitwy. Wyznał, że na jego biurku znajduje się wydanie w języku ukraińskim, łączące Psalmy i Ewangelię, które były własnością ukraińskiego żołnierza poległego w czasie wojny.

PAPIEŻ FRANCISZEK
AUDIENCJA GENERALNA
Plac Świętego Piotra
Środa, 19 czerwca 2024 r.
Poniższy tekst zawiera również nieprzeczytane fragmenty, które jednak należy rozumieć jako wygłoszone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję