Reklama

Aspekty

Biskup diecezjalny zaprasza na odpust w Rokitnie

We wtorek 18 czerwca w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna, głównej Patronki naszego Kościoła lokalnego. Do wspólnego świętowania w naszym diecezjalnym sanktuarium zaprasza Biskup Tadeusz Lityński.

2024-06-07 16:00

[ TEMATY ]

Zielona Góra

Rokitno

Karol Porwich

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pasterz diecezji skierował do diecezjan komunikat, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach w ogłoszeniach duszpasterskich w niedzielę 9 czerwca. Bp Tadeusz przypomina o pielgrzymkach poprzedzających główny odpust i zaprasza wiernych do udziału w poszczególne dni: – W ramach Odpustu odbędą się, wzorem lat ubiegłych, pielgrzymki środowiskowe: w dniach 7 i 8 czerwca: Diecezjalne Dni Młodych, we wtorek 11 czerwca odbędzie się diecezjalna pielgrzymka posługujących w kościołach i domach parafialnych, zaś w środę 12 czerwcadiecezjalna pielgrzymka chorych. Centralne uroczystości ku czci naszej Patronki odbędą się w sobotę 15 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Liturgii Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczyć będzie kard. Gerhard Ludwig Müller – pisze Biskup diecezjalny. – Do wspólnego świętowania zapraszam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie – dodaje.

W tym roku przypada 25-lecie służby w naszej diecezji nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Biskup Lityński zaznacza, że tegoroczny odpust w Rokitnie będzie okazją do dziękczynienia za tę posługę i zaprasza szafarzy wraz z małżonkami i dziećmi, aby przybyli na uroczystości 15 czerwca. Szczególne zaproszenie Pasterz diecezji kieruje do gremiów parafialnych: – Do wspólnego świętowania zapraszam (...) w sposób szczególny członków Parafialnych Rad Duszpasterskich i Rad Ekonomicznych, zwłaszcza tych, którzy w ostatnim roku uczestniczyli w przeznaczonych dla nich warsztatach szkoleniowych – pisze bp Tadeusz.

Biskup diecezjalny kończy komunikat słowami: – Drodzy Diecezjanie, do Rokitna czujcie się zaproszeni wszyscy. Nawet jeśli nie uda się Wam przyjechać w zorganizowanej pielgrzymce autokarowej z Waszych dekanatów, to przyjedźcie do Matki Bożej swoimi pojazdami. Każdy z Was jest mile widziany na rokitniańskim wzgórzu. W kończącym się roku szkolnym i duszpasterskim tak wielu z nas ma za co Matce Bożej podziękować. U Maryi w Rokitnie jest miejsce dla Was wszystkich – kończy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co nas łączy, co nas dzieli

2024-05-20 10:25

[ TEMATY ]

KSM

Zielona Góra

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Katarzyna Krawcewicz

Warsztaty poprowadziły Katarzyna Piosik-Łobaczewska i Anna Walczak

Warsztaty poprowadziły Katarzyna Piosik-Łobaczewska i Anna Walczak

19 maja w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze odprawiona została kolejna Msza święta o dobrego męża i dobrą żonę. Po Eucharystii odbyły się warsztaty dla wszystkich chętnych.

Msze święte o dobrego męża i dobrą żonę to inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszane są na nie szczególnie osoby szukające drugiej połówki lub będące już w związkach i myślące o małżeństwie. Każdego miesiąca w sali pod kościołem odbywają się spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, którzy przybliżają tematy dotyczące szeroko pojętego bycia z kimś.

CZYTAJ DALEJ

Papież do Polaków: niech ks. Rapacz uczy nas wierności Bogu

2024-06-19 09:52

[ TEMATY ]

audiencja

wierność

papież Franciszek

Ks. Michał Rapacz

PAP/EPA/FABIO FRUSTACI

Niech przykład bł. Michała Rapacza uczy nas wierności Bogu, odpowiadania dobrem na zło, angażowania się w budowanie świata opartego na braterstwie i pokoju - powiedział Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Dziecko „zawiniło” – lekarzy i matkę ukarali

2024-06-19 07:30

[ TEMATY ]

aborcja

Samuel Pereira

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

„Pierwszy szpital ukarany przez NFZ za odmowę wykonania aborcji. Ma zapłacić 550 tys. zł”. Jakaż musiała być satysfakcja w redakcji „Gazety Wyborczej” z podania tej informacji. Jak dumni muszą być redaktorzy z Czerskiej, że w końcu stało się, w końcu państwo polskie karze tych, którzy ośmielają się wybrać ratowanie życia, zamiast odbierania. Jak wielka musi być radość ideologicznie zacietrzewionych, bo ciężko inaczej uznać środowisko polityczne, które nie tylko robi z aborcji, czyli przerwania cudzego życia nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek, bo skoro za coś państwo karze, to przecież jest to nakazane.

Lekarze, którzy postawili się Donaldowi Tuskowi i Izabeli Leszczynie powinni dostać medale, a nie kary finansowe. Świat na głowie stanął! Ponura prawda jest taka, że żyjemy w kraju, gdzie żołnierze muszą się bronić przed Ministerstwem Obrony, nauczyciele przed Ministerstwem Edukacji, a lekarze przed Ministerstwem Zdrowia. Jeszcze bardziej ponure jest to, że za całą to ideologiczną krucjatą stoi Izabela Leszczyna, od niedawna minister zdrowia, która ma na swoim koncie studia podyplomowe z zakresu filozofii i etyki. Jak jej się nakaz zabijania dzieci klei się z tym, czego uczyła się na lekcjach tych dwóch przedmiotów? Nikt, łącznie z nią samą nie jest w stanie na to pytanie uczciwie odpowiedzieć. Jak można karać lekarzy, którzy mieli odwagę sprzeciwić się politykom, stawiając dobro pacjenta, nad ich ideologię? W przysiędze Hipokratesa nakaz w sprawie aborcji czy eutanazji jest jasny: „Nigdy nikomu, także na żądanie, nie dam zabójczego środka ani też nawet nie udzielę w tym względzie rady; podobnie nie dam żadnej kobiecie dopochwowego środka poronnego”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję