Reklama

Aspekty

W Wilkanowie upamiętniono śp. Ks. Prałata Grzegorza Grzybka

W piątek 7 czerwca, w uroczystość odpustową parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Wilkanowie koło Zielonej Góry odsłonięto tablicę pamiątkową śp. Księdza Prałata Grzegorza Grzybka, pierwszego budowniczego miejscowego kościoła.

2024-06-07 22:48

[ TEMATY ]

tablica pamiątkowa

Zielona Góra

Wilkanowo

ks. Grzegorz Grzybek

ks. Rafał Witkowski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Mszę świętą odpustową odprawiał oraz homilię wygłosił ks. kan. Jerzy Piasecki, który w 1995 roku został pierwszym proboszczem parafii w Wilkanowie. To on jako wikariusz parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze kontynuował prace budowlane kościoła w Wilkanowie, rozpoczęte przez ks. Grzegorza Grzybka. Zmarły w 2023 roku ks. Prałat Grzybek był w latach 1984-1997 proboszczem parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze, do której początkowo należeli wierni Wilkanowa. To on, będąc zaangażowanym w budowę dużego kościoła parafialnego w Zielonej Górze, rozpoczął starania o budowę kościoła w Wilkanowie. Pierwsze prace budowlane miały miejsce w początkach lat 90-tych. Budowę kościoła parafialnego dokończył ks. Jerzy Piasecki. On także podjął budowę kościoła filialnego w Buchałowie.  Parafia Wilkanowo została erygowana w 1995 roku i otrzymała wezwanie Najświętszego Serca Pana Jezusa. 

ks. Rafał Witkowski

Tablicę pamiątkową odsłonił obecny proboszcz parafii w Wilkanowie ks. kan. Piotr Kępka, a pobłogosławił ją ks. kan. Jerzy Piasecki. W uroczystości wziął też udział ks. kan. dr Dariusz Orłowski, który również był proboszczem w Wilkanowie. Na tablicy pamiątkowej umieszczono słowa z testamentu śp. ks. Prałata Grzegorza Grzybka. Tu można przeczytać życiorys Zmarłego Kapłana. W uroczystości odpustowej z odsłonięciem tablicy pamiątkowej udział wzięli wierni z Wilkanowa, a także z miejscowości filialnych: Buchałowa i Słonego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. Rafał Witkowski

ks. Rafał Witkowski

Reklama

ks. Rafał Witkowski

kościół pw. NSPJ Wilkanowo

kościół pw. NSPJ WilkanowoOceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Min. Błaszczak: żołnierze z Centralnego Ośrodka Skażeń skierowani do pożaru w Zielonej Górze

[ TEMATY ]

Zielona Góra

PAP/Lech Muszyński

Żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń zostaną skierowani na miejsce pożaru hali z odpadami chemicznymi w Zielonej Górze - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W usuwaniu skutków pożaru zaangażowanych zostało także ok. 100 żołnierzy WOT.

"Żołnierze z Centralnego Ośrodka Analizy Skażeń zostaną skierowani na miejsce pożaru hali z odpadami chemicznymi w Zielonej Górze. Na miejscu pracują także wojskowi strażacy" - napisał na Twitterze szef MON. W usuwaniu skutków pożaru zaangażowanych zostało także około 100 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej - dodał minister.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany proboszczowskie i na urzędzie rektora WSD "Hosianum" w Olsztynie

2024-06-18 15:31

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Graziako

Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński dokonał zmian personalnych w archidiecezji warmińskiej w 2024 roku. Zmiany będą obowiązywać od 1 lipca 2024 roku.

Zmiany proboszczowskie i na urzędzie rektora WSD "Hosianum" w Olsztynie

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy Psalmami

2024-06-19 11:06

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

psalmy

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

O znaczeniu Psalmów w modlitwie Kościoła mówił dzisiaj papież podczas audiencji ogólnej, wskazując, iż poprzez nie Duch Święty uczy Kościół modlitwy. Wyznał, że na jego biurku znajduje się wydanie w języku ukraińskim, łączące Psalmy i Ewangelię, które były własnością ukraińskiego żołnierza poległego w czasie wojny.

PAPIEŻ FRANCISZEK
AUDIENCJA GENERALNA
Plac Świętego Piotra
Środa, 19 czerwca 2024 r.
Poniższy tekst zawiera również nieprzeczytane fragmenty, które jednak należy rozumieć jako wygłoszone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję