Reklama

Aspekty

Jaśniej!

7 i 8 czerwca w Rokitnie odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży pod hasłem „Jaśniej”.

2024-06-08 17:23

[ TEMATY ]

młodzież

Diecezjalne Dni Młodzieży

Rokitno sanktuarium

Katarzyna Krawcewicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W piątek w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchające spotkali się liderzy wspólnot młodzieżowych. A w sobotę do Rokitna przyjechali już wszyscy zainteresowani – niektórzy po raz pierwszy, dla innych DDM to już tradycja. Tegoroczną gwiazdą był Cukier, który rapował swoje świadectwo o miłości do Jezusa. Młodzież miała też spotkania w mniejszych grupach, które były m.in. okazją do wysłuchania świadectw animatorów. O godzinie 18 rozpocznie się Eucharystia, a po niej – nabożeństwo „Jaśniej”.

Więcej o DDM przeczytacie w papierowym wydaniu Niedzieli (numer z 16 czerwca 2024). Zapraszamy do galerii zdjęć.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi pod płaszczem Maryi

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 26/2022, str. V

[ TEMATY ]

Rokitno

Diecezjalne Dni Młodzieży

Karolina Krasowska

W czasie ddM młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zawierzyła się Matce Bożej Rokitniańskiej

W czasie ddM młodzież diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zawierzyła się Matce Bożej Rokitniańskiej

W Rokitnie 16-17 czerwca odbyły się Diecezjalne Dni Młodzieży. Hasłem tegorocznego spotkania były słowa „Pokój wam”.

Pierwszy dzień był tradycyjnie spotkaniem liderów różnych grup, wspólnot i stowarzyszeń. Czasem modlitwy i wymiany doświadczeń, nowego rozpalenia się do posługi. Tego dnia, w Boże Ciało, w rokitniańskiej bazylice odbyło się Uwielbienie Młodych, które poprowadził zespół Full of Grace. Kolejnego dnia był czas na integrację młodzieży, konferencję ks. Piotra Bartoszka nawiązującą do hasła spotkania w Rokitnie oraz na przedstawienie teatralne Diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Pasterz diecezji nawiązał do sceny z Ewangelii, gdy Zmartwychwstały Chrystus ukazuje się zalęknionym Apostołom, przynosząc im słowa „Pokój wam”. – Mija dwa tysiące lat, dziś także jesteśmy trochę wylęknieni, z brakami wiary, miłości, a nadzieja na lepsze jutro może gdzieś w nas słabnie. Ale Pan Jezus przychodzi dzisiaj i mówi „Pokój wam”. Eucharystia to najważniejsza chwila naszego dnia, bo to chwila spotkania z Bogiem. Pragnę wam podziękować, że nie odrzuciliście tego zaproszenia, że pomimo wielu innych możliwości, jesteście tutaj w Rokitnie, u naszej Mamy, której możemy wszystko powiedzieć, która nas wysłucha, ale również za nas się modli, Ona woła w naszej intencji. Potrzebujemy silnej więzi z Matką Bożą – tego nas uczył i ciągle uczy św. Jan Paweł II – powiedział Pasterz diecezji w słowach skierowanych do młodzieży. – Dzisiaj staje tutaj młody Kościół ze wszystkimi swoimi słabościami, ale po to, aby w mocy Ducha Świętego wyjechać stąd z mocniejszą wiarą, z jeszcze mocniejszą miłością – do Boga, do drugiego człowieka, ale także do siebie i także z nadzieją – dodał bp Lityński.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: zmiany księży w archidiecezji łódzkiej

2024-06-17 13:48

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Ważne są decyzje biskupie, ale ważniejsze jest to, co każdy z nas z nimi potem robi i w jaki sposób odczytuje wolę Bożą względem siebie, mając te decyzje w dłoniach – mówił kard. Ryś do księży.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy Psalmami

2024-06-19 11:06

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

psalmy

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

O znaczeniu Psalmów w modlitwie Kościoła mówił dzisiaj papież podczas audiencji ogólnej, wskazując, iż poprzez nie Duch Święty uczy Kościół modlitwy. Wyznał, że na jego biurku znajduje się wydanie w języku ukraińskim, łączące Psalmy i Ewangelię, które były własnością ukraińskiego żołnierza poległego w czasie wojny.

PAPIEŻ FRANCISZEK
AUDIENCJA GENERALNA
Plac Świętego Piotra
Środa, 19 czerwca 2024 r.
Poniższy tekst zawiera również nieprzeczytane fragmenty, które jednak należy rozumieć jako wygłoszone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję