Reklama

Aspekty

Dali świadectwo

8 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, ulicami miasta Żary przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny.

2024-06-10 09:29

[ TEMATY ]

Żary

marsz dla życia i rodziny

Joanna Ruchniewicz-Wywigacz

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Żar po raz piąty

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Żar po raz piąty

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już po raz piąty mieszkańcy miasta i okolic publicznie dali świadectwo o podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodziny opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, które jest otwarte na przyjęcie i wychowanie dzieci.

Tegoroczny marsz odbył się pod hasłem: Zjednoczeni dla życia, rodziny i Ojczyzny! W atmosferze radości, jedności uczestnicy marszu nieśli biało-czerwoną flagę długości 30 metrów oraz flagi i transparenty z symbolami i napisami prolife i profamily. Podczas przemarszu przypomniano wypowiedzi św. Jana Pawła II na temat poszanowania ludzkiego życia, wielkiej wartości i godności rodziny. Uczestnikom marszu towarzyszyli Mieszko I i Dobrawa, w których wcieliła się młodzież z sekcji teatralnej ŻDK. Było to nawiązanie do chrześcijańskiej tożsamości polskiego narodu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Przemarsz poprzedziła Eucharystia celebrowana w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, odprawiana w intencji rodzin nie tylko z Żar i okolic, ale z całej Ojczyzny. Modlitwę o silne, święte, kochające się rodziny zanosiliśmy przez wstawiennictwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie były obecne podczas Mszy św. W tym roku obchodzimy 40. rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego, który powiedział: „Życie ludzkie i życie narodu jest jak gleba, gdy wrzuca się w nią plewy, zbiera się chwasty, a gdy wrzuca się ziarno prawdy, miłości, poszanowania ludzkiej godności, zbiera się plon i to plon obfity”.

Reklama

Trasa marszu przebiegała głównymi ulicami miasta. Przemarsz został zakończony na dziedzińcu Żarskiego Pałacu Dewinów i Bibersteinów. Wszyscy uczestnicy odśpiewali hymn państwowy. Każdy uczestnik otrzymał certyfikat uczestnictwa oraz słodki poczęstunek, a dzieci drobne upominki.

Organizacji żarskiego marszu podjęła się grupa ludzi, których łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny jest fundamentem ładu społecznego.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zawiercianie mówią: życie to najcenniejszy skarb

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Agata Kowalska/Niedziela

Ulicami Zawiercia przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. Każdy z uczestników jednogłośnie mówił: życie jest najcenniejszym skarbem i każdy jest zobowiązany do tego, by je chronić – od momentu poczęcia.

W niedzielę 22 maja Koronką do Bożego Miłosierdzia odmówioną w centrum Zawiercia rozpoczął się pierwszy z trzech archidiecezjalnych Marszów dla Życia i Rodziny. Uczestnicy przeszli ulicami miasta w stronę parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tam rozpoczął się festyn rodzinny „Tak dla życia”.

CZYTAJ DALEJ

Czy pragnę prawdziwej miłości i czy dzielę ją bezinteresownie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 43-48.

Wtorek, 18 czerwca

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęca do modlitwy Psalmami

2024-06-19 11:06

[ TEMATY ]

modlitwa

papież Franciszek

psalmy

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

O znaczeniu Psalmów w modlitwie Kościoła mówił dzisiaj papież podczas audiencji ogólnej, wskazując, iż poprzez nie Duch Święty uczy Kościół modlitwy. Wyznał, że na jego biurku znajduje się wydanie w języku ukraińskim, łączące Psalmy i Ewangelię, które były własnością ukraińskiego żołnierza poległego w czasie wojny.

PAPIEŻ FRANCISZEK
AUDIENCJA GENERALNA
Plac Świętego Piotra
Środa, 19 czerwca 2024 r.
Poniższy tekst zawiera również nieprzeczytane fragmenty, które jednak należy rozumieć jako wygłoszone.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję