Reklama

Wiadomości

Prezes PiS: zebraliśmy się, aby dać przykład społecznej aktywności

Zebraliśmy się, by dać przykład społecznej, obywatelskiej aktywności, żeby powstał potężny biało-czerwony front - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego częścią musiałby być też potężny "front obrońców uczciwości wyborów" - dodał.

[ TEMATY ]

protest

PiS

PAP/Leszek Szymański

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Zebraliśmy się tutaj, by dać przykład społecznej, obywatelskiej aktywności, dać przykład innym i żeby tę aktywność w dalszym ciągu prowadzić, żeby w końcu tego procesu wyzwalania Polski - bo tak to trzeba powiedzieć, że to, co dzisiaj się dzieje, to jest prawdziwy najazd na Polskę, wewnętrzny najazd - żeby w końcu tego powstał potężny front" - powiedział Kaczyński na manifestacji przed Ministerstwem Sprawiedliwości.

Podkreślił, że częścią tego frontu "musiałby być też potężny front obrońców uczciwości wyborów, bo tutaj możliwość ich sfałszowania jest naprawdę bardzo wielka".

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kaczyński wskazał, że wszystkie - w jego ocenie - złe decyzje obecnej władzy, da się odwrócić dopiero, kiedy PiS "odwróci bieg wydarzeń". Zaznaczył, że droga do tego prowadzi przez "różne formy aktywności społecznej, obywatelskiej". "Dzisiaj mamy jeden z przykładów takiej aktywności" - dodał.

Przekazał również, że PiS jest już "u końca drogi" do wyłonienia swojego kandydata na prezydenta. "Nie dajmy się nabierać na wszystkie bajki, że potrzebni są kandydaci nowi i którzy są czasami ze środowisk niejasnych" - powiedział. Według niego potrzebny jest "jeden mocno wsparty kandydat". "Wtedy musi powstać szeroki, biało czerwony front i wtedy zwyciężymy" - dodał.

Podziel się cytatem

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę protestuje przed resortem sprawiedliwości w Warszawie pod hasłem "StopPatoWładzy". (PAP)

akr/ andr/

2024-09-14 16:03

Oceń: +1 -2

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PiS protestuje przed Ministerstwem Sprawiedliwości

[ TEMATY ]

PiS

Ks. Michał Olszewski

PAP/Leszek Szymański

Prawo i Sprawiedliwość w sobotę protestuje przed Ministerstwem Sprawiedliwości w Warszawie pod hasłem "StopPatoWładzy". Prezes PiS Jarosław Kaczyński zaznaczył, że protest odbywa się w szczególnej chwili, gdy w areszcie przebywa ksiądz Michał Olszewski.

Prezes PiS rozpoczynając protest podkreślił, że odbywa się on w szczególnej chwili. "Sądzę, że (...) wielu z nas jest dzisiaj z księdzem Michałem Olszewskim, jest z jego matką, która tak wzruszająco mówiła o jego losie, o swoim losie, matki, nie tak dawno temu (...)" - zaznaczył.
CZYTAJ DALEJ

Wiemy, jak wyglądają pierścień i paliusz, które jutro otrzyma papież Leon XIV

2025-05-17 13:11

[ TEMATY ]

paliusz

Pierścień Rybaka

Papież Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV

Leon XIV

W niedzielę o godzinie 10 w Bazylice Świętego Piotra Papież Leon XIV oficjalnie rozpocznie swoją posługę jako następca Świętego Piotra, pasterz Kościoła powszechnego. Na Papieża zostaną nałożone m.in. paliusz i Pierścień Rybaka. Uroczystość pełna jest symboliki podkreślającej związek z apostołem Piotrem i powierzoną mu misją kierowania Kościołem.

Wśród liturgicznych insygniów papieża rzymskiego jest paliusz, symbol biskupa jako dobrego pasterza, a zarazem Baraneka ukrzyżowanego dla zbawienia ludzkości.
CZYTAJ DALEJ

Pierwszy obraz Leona XIV

Papież Leon XIV na tle katedry Santa María w Chiclayo w Peru, gdzie był biskupem – tak wygląda pierwszy obraz nowego Papieża, który namalowała Mercedes Fariña, artystka pochodząca z Argentyny, która malowała także portrety Papieża Franciszka.

Mercedes Fariña ma ma ponad trzydziestoletnie doświadczenie w malarstwie, potrafi pracować z taką szybkością, że jedynie czas schnięcia farb olejnych może spowolnić jej twórczy proces. Jej motywacja, gdy postanowiła upamiętnić wybór Papieża, była kluczowa; niczym kronikarka, której pędzel pełni rolę pióra.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję