Reklama

Pielgrzymka rowerowa Rzeszów – Rzym 2014

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W dniach 2-22 lipca br. Katolicki Klub Sportowy ALPIN im. Jana Pawła II w Rzeszowie przygotował dla miłośników kolarstwa nie tylko wielkie przeżycia sportowe, ale – nade wszystko – przygodę duchową u boku św. Jana Pawła II. Zamierzamy dotrzeć do Watykanu na rowerach, zresztą już po raz 9. w naszej klubowej historii, tym razem przemierzając nowe, dotąd nieznane dla nas szlaki, odwiedzając również nowe miejsca pielgrzymkowe i turystyczne.

Inspiracją do nowych wyzwań jest fakt kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka i jego świętość, której mogliśmy „dotykać” podczas spotkań w Rzymie i Castel Gandolfo za życia polskiego Papieża.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak dotychczas, towarzyszyć nam będą samochody transportowe, kuchnia polowa, serwis medyczny i techniczny. Kapłani i klerycy dbać będą o duchowość pątników, którzy w tym roku pielgrzymują z zawołaniem: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”.

Zachęcamy, by otworzyć swoje serca już teraz i podjąć decyzję o wyjeździe z nami. Zgrupowanie przed wyjazdem odbędzie się w Krakowie w dniach 6-7 czerwca br. Decyzja o wyruszeniu na tę trasę musi zapaść jednak trochę wcześniej, by do eskapady dobrze przygotować się mentalnie, logistycznie i fizycznie.

Wszelkie informacje o wyprawie można znaleźć na stronie: www.klubalpin.pl.

Reklama

W razie pytań i konieczności konsultacji osobistej zachęcamy do rozmowy z Edwardem Rasałą (dyrektor sportowy pielgrzymki), tel. 600-371-883.

Do zobaczenia na pielgrzymim szlaku!

W imieniu Organizatorów

Ks. Mariusz Nowak, Prezes KKS ALPIN

2014-05-06 15:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konar drzewa spadł na pielgrzymów podczas burzy. Dwie osoby trafiły do szpitala

2026-08-07 09:37

[ TEMATY ]

pielgrzymka

wypadek

burza

Karol Porwich/Niedziela

Na trasie 45. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki w miejscowości Szaniec doszło do niebezpiecznego zdarzenia. W czasie gwałtownej burzy silny wiatr złamał konar drzewa, który spadł na grupę pielgrzymów. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 15.30 w miejscowości Szaniec w powiecie buskim. Jak przekazała policja, podczas przechodzenia grupy pielgrzymów przez miejscowość rozpętała się gwałtowna burza z silnym wiatrem. Jeden z podmuchów złamał duży konar drzewa, który spadł na kilka osób.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: opublikowano program wizyty Leona XIV we Francji

2026-08-07 21:34

[ TEMATY ]

Watykan

Leon XIV we Francji

Vatican Media

Pod koniec września Papież odwiedzi Francję

Pod koniec września Papież odwiedzi Francję

Paryż i podparyska miejscowość Saint-Denis, Lourdes oraz Metz, czyli rodzinne strony Czcigodnego Sługi Bożego Roberta Schumana, orędownika chrześcijańskiej Europy - to miasta, które podczas czterodniowej wizyty apostolskiej (25-28 września br.) odwiedzi we Francji Leon XIV. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało dziś program papieskiej podróży.

PODRÓŻ APOSTOLSKA
CZYTAJ DALEJ

Jak rozmawiać o wierze z dorosłymi dziećmi, które przestały chodzić do Kościoła?

2026-08-07 21:15

[ TEMATY ]

Kościół

dziecko

rodzice

UPJPII

Adobe Stock

Są zdania, które w rodzinie bolą bardziej niż kłótnia o pieniądze, wybór studiów czy decyzja o wyjeździe za granicę: nie chodzę już do kościoła”, „nie wierzę tak jak wy”, „Kościół mnie nie przekonuje”, „nie chcę o tym rozmawiać”….

Dla wierzących rodziców takie słowa nie są jedynie informacją o zmianie poglądów, ale dotykają one samego rdzenia religijnego życia: chrztu, modlitwy przy łóżku dziecka, pierwszej komunii, rodzinnych świat, niedzielnej eucharystii, pacierza, krzyża na ścianie czy też w końcu nadziei zbawienia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję