Reklama

Niedziela Sandomierska

MULUNGU AKUDALI SENI – Niech Ci Bóg błogosławi

Po raz ósmy gościł w Polsce zespół „Claret Gospel”. Jego członkami są młodzi chrześcijanie z Wybrzeża Kości Słoniowej, którzy śpiewem i tańcem wielbią Boga. Tegoroczna ewangelizacja wybrzmiewać będzie pod hasłem: „Wierzę w Syna Bożego”.

Zespół do tej pory gościł w 22. polskich diecezjach, dając ponad 80 koncertów – przejechali w Polsce ponad 12 tys. km. Jak sami mówią chcą: – Śpiewem i tańcem dawać żywe świadectwo wiary, nadziei i miłości. Wielkie katedry, bazyliki i małe kościółki są za każdym razem świadkami żywej, pełnej entuzjazmu i radości wiary młodego Kościoła afrykańskiego. Założycielem, opiekunem i animatorem zespołu od 11 lat jest o. Roman Woźnica CMF, klaretyn.

2 sierpnia w parku przy Muzeum Kard. Adama Kozłowieckiego SJ w Hucie Komorowskiej odbył się koncert Zespołu. Na występ przybyło ponad 350 osób, wśród nich bp Edward Frankowski. Dyrektor Muzeum Dariusz Bździkot przywitał przybyłych gości i przedstawił zespół z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz wakacyjną grupę muzyczną powstałą przy Muzeum, która podczas wakacji przygotowywała się do tego występu pod kierunkiem Ewy Śliwińskiej. Grupa młodych artystów podczas koncertu wykonała dwa utwory wraz z grupą „Claret Gospel”. W tym dniu mogliśmy posłuchać też solowego występu Pauliny Kodyry, licealistki związanej z Muzeum. Zespół „Claret Gospel” podczas koncertu porwał publiczność do wspólnego tańca przypominając, że możemy chwalić Boga także poprzez taniec i śpiew.

Reklama

Bp Edward Frankowski przywitał i zaprosił do wystąpienia na scenie obecną na spotkaniu s. Sarę Rejman ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza, która od trzech lat pracuje w misji w Chilanga, k. Lusaki. – Obecnie przebywam na pierwszym od rozpoczęcia swojej pracy misyjnej urlopie w Polsce. W Zambii, wspólnie z sześcioma innymi siostrami prowadzę hospicjum dla chorych na AIDS, które niesie pomoc 2,6 tys. pacjentom. Na terenie misji znajdują się także trzy przedszkola i dwie szkoły, do których uczęszcza ok. 500 dzieci oraz przychodnia dla chorych na gruźlicę. – opowiadała nam s. Sara. Zgromadzenie prowadzi na terenie Zambii trzy misje. Ostatnio Siostry zostały zaproszone do prowadzenia czwartej placówki misyjnej na terenie diecezji Chipata.

Fundacja im. kard. Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic", jak zawsze otwarta na misjonarzy, misje i ich przyjaciół, zaprasza ponownie za rok na koncert zespołu „Claret Gospel", a w ciągu roku do zwiedzania Muzeum Kardynała.

2014-08-28 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katolickie Radio VIA

Niedziela Ogólnopolska 49/2012, str. 18

[ TEMATY ]

muzyka

radio

ANNA PRZEWOŹNIK: - Radio Via jest rozgłośnią diecezjalną, ale będąc daleko od Rzeszowa, można posłuchać tego, co dzieje się na antenie Radia, dzięki stronie www.radiovia.com.pl. Czy strona internetowa Radia to dziś pomoc dla rozgłośni?

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Minister Moskwa: w żadnej z próbek wody z Odry nie wykryto toksyn

2022-08-16 19:00

[ TEMATY ]

polityka

PAP/Marcin Bielecki

W żadnej z dotychczas zbadanych próbek wody z Odry nie wykryto substancji toksycznych - poinformowała we wtorek minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Jak dodała, w badaniach przyczyn masowego śnięcia ryb brane są pod uwagę trzy hipotezy.

Pierwsza hipoteza to potencjalne przedostanie się substancji toksycznej, czy to w wyniku działalności przedsiębiorstw funkcjonujących nad Odrą czy też nielegalnych zrzutów do rzeki - wyjaśniła. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska przeanalizował próbki, żadna nie wykazała obecności żadnych substancji toksycznych - podkreśliła minister.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję