Reklama

Niedziela Łódzka

Ks. Piotr Mieloszyński nowym duszpasterzem akademickim

Niedziela łódzka 38/2014, str. 4

[ TEMATY ]

duszpasterz

Sylwester Kwołodziejczyk

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Decyzją abp. Marka Jędraszewskiego funkcję pomocnika archidiecezjalnego duszpasterza akademickiego od lipca sprawuje ks. Piotr Mieloszyński. Ks. Piotr jest odpowiedzialny za Duszpasterstwo Akademickie „Piątka” wraz z ks. Łukaszem Tarnawskim (archidiecezjalnym duszpasterzem akademickim), który zastąpił nominowanego na proboszcza parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Tomaszowie Mazowieckim ks. Pawła Dziedziczaka. Ks. Piotr jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 10 czerwca 2006 r. z rąk ówczesnego metropolity łódzkiego abp. Władysława Ziółka. Już od października nasz nowy duszpasterz będzie sprawował Mszę św. akademicką w każdą niedzielę w łódzkiej archikatedrze o godz. 19. Wszystkich studentów serdecznie zapraszamy. Ks. Piotra zapewniamy o naszych modlitwach w jego intencjach oraz życzymy mu wielu łask Bożych.

SYLWESTER KOŁODZIEJCZYK: – Księdza rodzinna parafia to...

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

KS. PIOTR MIELOSZYŃSKI: – Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej w Śremie, niedaleko Poznania.

– Rozpoczął Ksiądz posługę w DA „5” pierwszego dnia wakacji. Czy spędzał Ksiądz wakacje z „Piątką”?

Reklama

– W lipcu dane mi było poprowadzić trzydniowe skupienie na Kaszubach – w ramach dłuższego pobytu w pięknej miejscowości o nazwie Małe Swornegacie. Co roku jest to tradycyjny odpoczynek studentów, połączony tym razem ze spływem kajakowym i wieloma innymi atrakcjami, o których przekonałem się na własnej skórze. Poza tym brałem udział w tygodniowym wypoczynku nad Bałtykiem, zorganizowanym dla dzieci przychodzących na świetlicę prowadzoną przez studentów w naszej kamienicy. Byliśmy także 1 sierpnia w stolicy, by oddać cześć powstańcom warszawskim. Pielgrzymowałem również w akademickiej „Trójce” Łódzkiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

– Wcześniejsze parafie, w których Ksiądz pracował?

– Parafia Wniebowzięcia NMP w Kolumnie. Zostałem do niej posłany jako neoprezbiter i posługiwałem tam przez osiem lat, za które jestem Panu Bogu bardzo wdzięczny. Mówi się, że pierwsza parafia jest dla księdza jego pierwszą miłością. Ja podpisuję się pod tym zdaniem bez wahania.

– Czy zechciałby Ksiądz opisać krótko historię swojego powołania kapłańskiego?

Reklama

– Pierwsza myśl o kapłaństwie pojawiła się pod koniec ósmej klasy szkoły podstawowej. Brałem na serio taką „ewentualność”. Pamiętam, że w trzeciej klasie szkoły średniej myślałem o tym raczej sporadycznie, bo był to czas „osiemnastek” (zarówno mojej, jak i kolegów oraz koleżanek). Dopiero gdy nadeszły wakacje przed klasą czwartą (maturalną), prosiłem Pana Boga, żeby dał mi wyraźny znak, drogowskaz, czego On ode mnie pragnie. Poszedłem w tej intencji na pielgrzymkę z Poznania na Jasną Górę i od tego momentu – chociaż nie bezpośrednio – Pan Bóg dawał mi coraz wyraźniejsze światło. Planowałem wstąpić do seminarium poznańskiego, jednak w trakcie sylwestra zorganizowanego przez braci z Taizé w Warszawie poznałem zakon Pasjonistów i zapragnąłem dołączyć do nich po maturze. Tak też się stało, jednak myśl o posłudze kapłana diecezjalnego zwyciężyła i po roku formacji zakonnej poprosiłem o przyjęcie mnie do łódzkiego seminarium diecezjalnego. To dzięki pasjonistom trafiłem do Łodzi i tu też chciałem dalej studiować. Czas seminarium minął niesłychanie szybko, potem osiem cudownych lat w parafii w Kolumnie, które też minęły nie wiadomo kiedy. Teraz „Piątka”. Ufam Panu Bogu, że będzie to piękny czas.

– Kiedy nastąpi oficjalne powitanie?

– Kilka powitań już było, każde kolejne będzie dla mnie miłym zaskoczeniem.

DA „5”
ul. Ks. I. Skorupki 5
tel. 42 664 87 78;
42 664 87 12
Z nową siłą ruszamy 1 października!

2014-09-17 15:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: spotkanie duszpasterzy młodzieży z całego kraju

[ TEMATY ]

spotkanie

duszpasterz

KEP

Archiwum Artura Dąbrowskiego

W Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie trwa spotkanie duszpasterzy młodzieży z całego kraju. Podczas obrad zaprezentowany i omówiony zostanie nowy program formacyjny dla młodzieży. Duszpasterze oraz przedstawiciele młodzieży zapoznają się także ze stanem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Jednym z tematów spotkania będzie również nowelizacja prawa karnego w zakresie zgłaszania przypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich.

Jak poinformował KAI bp Marek Solarczyk, krajowy duszpasterz młodzieży, podczas obrad zaprezentowany zostanie nowy program formacyjny dla młodzieży zatytułowany „Oto Ja”. Jego tytuł stanowi nawiązanie do hasła Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie w 2019 roku. Hasłem tego światowego spotkania są słowa: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38).
CZYTAJ DALEJ

USA: tradycyjna liturgia to silniejsza wiara w Eucharystię

2025-09-24 22:01

[ TEMATY ]

tradycyjna liturgia

BPJG

Tradycyjne praktyki liturgiczne sprzyjają silniejszej wierze w obecność Chrystusa w Eucharystii. Tak wynika z badań dr Natalie A. Lindemann z amerykańskiego Uniwersytetu Williama Patersona. Okazuje się, że na wiarę w dogmat o Jezusie Eucharystycznym wpływ ma choćby sposób przyjmowania Komunii Świętej.

Wnioski z badania amerykańskiej psycholog, cytowanego przez The Catholic Herald, opublikowano w „Catholic Social Science Review”.
CZYTAJ DALEJ

Wierzę w święty Kościół powszechny... czyli jaki?

2025-09-25 21:09

[ TEMATY ]

Credo

Karol Porwich /Niedziela

Punkty Credo są niczym drogowskazy na drodze wiary, które dzięki książce „Credo. Krok po kroku” możemy dostrzec i jeszcze pełniej zrozumieć.

Ksiądz prof. Janusz Lekan, dogmatyk i duszpasterz, profesor na Wydziale Teologii KUL, autor licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich, tym razem dotyka spraw fundamentalnych dla ludzi wierzących – w sposób jasny i przystępny analizuje Wierzę w Boga, czego owocem jest książka „Credo. Krok po kroku”. Publikacja ta staje się w Roku Świętym 2025 zaproszeniem do przejrzenia się w „zwierciadłach wiary”. Autor dotyka elementarnej dla wierzących kwestii, czyniąc to z niezwykłą wrażliwością duchową i pedagogicznym zacięciem. Autor wyjaśnia krok po kroku przebogatą treść Credo. Książka ks. prof. Lekana stanowi istotną pomoc w ukazaniu ludziom wiary sensu tego, w co wierzą, i poszczególnych prawd wiary.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję