Reklama

Niedziela Łódzka

Uszkodzenie pomnika patronki Łodzi

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia nieznani sprawcy dokonali uszkodzenia pomnika św. Faustyny Kowalskiej, który znajduje się na pl. Niepodległości w Łodzi. Utrącono dłonie figurze patronki miasta.

Niestety, osoba, która dokonała tego czynu, nie została jeszcze ujęta, jak podają funkcjonariusze policji. Poszukiwania trwają. Straty są duże. – Jedną z dłoni Faustyny można jeszcze uratować, drugą trzeba będzie odtworzyć w całości – powiedział ks. Wiesław Potakowski, proboszcz parafii św. Faustyny w Łodzi. Gdy widzimy, że dzieje się coś złego, zareagujmy, nie przechodźmy obojętnie, jakby nas to nie interesowało! To jest nasze wspólne dobro. Nie wolno nam pozwolić, by ktoś szargał nasze świętości! – apelował do wiernych proboszcz. – Przykre jest to, że dokładnie 1 sierpnia minęła kolejna już, 90. rocznica wstąpienia św. Faustyny do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. Rocznica i dewastacja! – mówił.

Trwają prace nad odtworzeniem dłoni i powrotem pomnika do stanu poprzedniego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2015-08-06 10:03

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezwykłe pomniki Lanckorońskich

Niedziela kielecka 46/2015, str. 2

[ TEMATY ]

pomnik

TD

Pomniki Macieja Lanckorońskiego i Antoniego Lanckorońskiego w Wodzisławiu

Pomniki Macieja Lanckorońskiego i Antoniego Lanckorońskiego w Wodzisławiu
Walorami artystycznymi i wyjątkową klasą odznaczają się dwa pomniki Lanckorońskich, ojca i syna, umieszczone po przeciwnych stronach nawy głównej kościoła pw. św. Marcina w Wodzisławiu. Najważniejszą gałąź możnego rodu Lanckorońskich herbu Zadora stanowiła wodzisławska linia, której przedstawiciele piastowali ważne godności w czasach wojny i pokoju, a także, starannie wykształceni, stanowili ówczesną elitę intelektualną kraju.
CZYTAJ DALEJ

Panie, daj nam wiarę żywą

2025-09-30 11:27

Niedziela Ogólnopolska 40/2025, str. 22

[ TEMATY ]

homilia

adobe Stock

Każdy z nas w życiu mierzy się z trudnościami i pytaniami, które rodzą się w sercu. „Jak długo, Panie, mam wzywać pomocy – a Ty nie wysłuchujesz?” – woła prorok Habakuk. To słowa, które brzmią bardzo współcześnie. Ile razy bowiem człowiek pyta: dlaczego Bóg milczy, gdy cierpię, gdy się modlę, gdy walczę z problemami? Takie wołanie może być znakiem rozpaczy, ale może też stać się początkiem drogi prawdziwej wiary. Można ją opisać w trzech krokach.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Pizzaballa: możliwy nowy początek, nie tylko w Ziemi Świętej

2025-10-05 09:26

[ TEMATY ]

Ziemia Święta

Adobe Stock

Jerozolima, Stare Miasto

Jerozolima, Stare Miasto

Łaciński Patriarcha Jerozolimy kieruje w niedzielę 5 października list do wszystkich wiernych, w którym wyraża optymizm i nadzieję na długo oczekiwany pokój w Ziemi Świętej. „Możliwy koniec tej strasznej wojny, który wydaje się już bliski, może wreszcie oznaczać nowy początek dla wszystkich - nie tylko Izraelczyków i Palestyńczyków, ale także dla całego świata” - pisze w liście kard. Pierbattista Pizzaballa.

W związku z pojawiającą się szansą na zaakceptowanie przez strony konfliktu planu pokojowego w Ziemi Świętej patriarcha łaciński Jerozolimy pisze, że po raz pierwszy po dwóch latach tragedii docierają wiadomości o możliwej nowej, pozytywnej karcie: o uwolnieniu izraelskich zakładników, części więźniów palestyńskich oraz o zakończeniu bombardowań i ofensywy militarnej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję