Reklama

Wczoraj • dziś • jutro

Polityczna fantazja

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bardzo uprzejmy głos z obcym akcentem dobiegł zza pleców Panów Niedzieli i Jasnego.

– Cień topry!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Panowie odruchowo odwrócili się i równie grzecznie odpowiedzieli. Minął ich Niemiec, który niedawno zamieszkał w bloku.

– Jest ich coraz więcej – Jasny podniósł z ziemi puszkę po piwie.

– Mówisz o niemieckich uchodźcach czy o śmieciach na naszych ulicach?

– Mówię o zalewie niemieckich obywateli, którzy masowo przekraczają naszą granicę na Odrze i Nysie i osiedlają się nie tylko na zachodnich ziemiach, co do których mają rodzinny sentyment, ale i na terenach rdzennie polskich... Chociażby na Lubelszczyźnie – Jasny z rozmachem wrzucił puszkę do kosza i mruknął: – Lepiej, żeby nasi niemieccy sąsiedzi nie posądzali nas o brak czystości i porządku.

– Dziwisz się. Islamizacja kraju nad Łabą idzie w zastraszającym tempie – Niedziela nie skomentował ostatnich słów kolegi.

Reklama

Wieczorem obaj panowie zasiedli, każdy w swoim mieszkaniu, przed telewizorami. Informacją dnia było wprowadzenie na terenie Unii Zachodnioeuropejskiej wynegocjowanego w toku wielomiesięcznych negocjacji – oczywiście, przez wszystkie partie wchodzące w skład europarlamentu – islamskiego szariatu. Przewodniczący Zachodnioeuropejskiego Parlamentu, będący jednocześnie członkiem największej muzułmańskiej frakcji, z satysfakcją podkreślił ważność tego aktu dla przyszłości Starego Kontynentu. Uliczna sonda przeprowadzona w najważniejszych stolicach ukazała pełne zrozumienie dla tych posunięć niemal wszystkich pytanych.

– Poprawność polityczna już dawno pozbawiła was samodzielnego myślenia! – Niedziela niemal wykrzyczał swoje oburzenie.

– Dajże spokój – łagodny głos żony tonował jego nerwy. – Na szczęście tutaj mamy naszego prezydenta... Jego silna i dalekowzroczna polityka i solidarne decyzje przywódców Europy Środkowo-Wschodniej skutecznie uchroniły nas przed zupełną demolką... W ramach Unii Środkowoeuropejskiej na razie nic nam nie grozi... – powiedziała żona, wpatrując się w ekran telewizora, i dodała:

– Zauważyłeś, Niedzielny, jak ostatnio ożywiła się ewangelicka świątynia? Tłumy wiernych, jakich dawno nie widziano.

Drogi rodaku! Skojarz przyczyny i skutki. Maszerując z KOD-em, okazujesz pragnienie powrotu do władzy ludzi, którzy mieliby za nic bezpieczeństwo ojczyzny!

2016-05-18 08:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nikt nie jest na sprzedaż” – wstrząsający film o handlu ludźmi. Premiera 18 października

2025-10-17 14:17

Materiał prasowy

„Nikt nie jest na sprzedaż” – to nie tylko tytuł filmu, ale wołanie o godność, które rozbrzmiewa z serc tych, którzy codziennie walczą z jednym z najbardziej wstrząsających zjawisk naszych czasów – handlem ludźmi.

Handel ludźmi to globalne przestępstwo i trzeci najbardziej dochodowy nielegalny biznes na świecie – zaraz po handlu bronią i narkotykami. Szacuje się, że ponad 50 milionów osób na świecie doświadcza współczesnego niewolnictwa – w tym pracy przymusowej, wyzysku seksualnego i handlu organami.
CZYTAJ DALEJ

Polka zagra Maryję w „Pasji 2”. Mel Gibson rozpoczął zdjęcia w Rzymie

2025-10-15 17:50

[ TEMATY ]

film

pasja

Pasja2

Red/wikipedia.org

Mel Gibson wraca na plan po ponad dwóch dekadach. W Rzymie ruszyły zdjęcia do „Pasji 2” – kontynuacji słynnego filmu z 2004 roku. W jednej z głównych ról zobaczymy Polkę, Kasię Smutniak. Premiera zapowiedziana jest na 2027 rok.

Po ponad dwudziestu latach od premiery „Pasji”, Mel Gibson ponownie stanął za kamerą, by zrealizować drugą część głośnego filmu. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu w Rzymie. Jak poinformował magazyn Variety, obsada została całkowicie wymieniona, a wśród nowych twarzy znalazła się także polska aktorka.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał inicjatywę ustawodawczą „Tak! Dla Polskich Portów”

2025-10-17 17:23

[ TEMATY ]

inicjatywa ustawodawcza

Prezydent Karol Nawrocki

polskie porty

Karol Porwich/Niedziela

Karol Nawrocki

Karol Nawrocki

Prezydent Karol Nawrocki podpisał w piątek w Gdyni inicjatywę ustawodawczą „„Tak! Dla Polskich Portów”. Projekt zobowiązuje rząd do szeregu inwestycji w celu zabezpieczenia interesów gospodarczych i strategicznych Polski.

Prezydent Karol Nawrocki odwiedził w piątek Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, gdzie złożył podpis pod projektem „Tak! Dla Polskich Portów”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję