Reklama

Niedziela Sandomierska

Konkurs na kartkę świąteczną

[ TEMATY ]

konkurs

Tomasz Lewandowski

Tematem konkursu jest Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach 2014 r.

Organizatorami ogólnopolskiego Konkursu są Fundacji i Muzeum im. Księdza Kardynała Adama Kozłowieckiego "SERCE BEZ GRANIC", Papieskie Dzieła Misyjne Diecezji Sandomierskiej.

Zadaniem uczestników konkursu plastycznego jest przygotowanie świątecznej kartki z okazji świąt Bożego Narodzenia 2014 r., która promuje „Boże Narodzenie na świecie, na różnych kontynentach”.

Reklama

Dzieła mogą być wykonane dowolną techniką. Konkurs trwa do 12 grudnia 2014 r.

Szczegóły na stronie internetowej www.cardinalekozlowiecki.pl.

2014-11-19 09:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs Papieski

Niedziela łódzka 2/2013, str. 2

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

konkurs

ARTUR MIODOŃSKI

"Krzyż Pański" - obraz Waldemara Bizonia

5 lutego rozpocznie się IX edycja Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego pierwsze dwa etapy odbędą się za pośrednictwem Internetu. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę: www.konkurspapieski.pl i zarejestrować się. Etap I obejmie krótki quiz online, złożony z dwudziestu pytań związanych z życiem i działalnością Jana Pawła II. Po zarejestrowaniu na stronie internetowej www.konkurspapieski.pl uczeń ma możliwość rozwiązania quizu między 5 lutego a 5 marca. Etap II przeprowadzony zostanie w formie testu online składającego się z 60 pytań. Odbędzie się w tym samym terminie dla wszystkich uczestników - 19 marca 2013 r. W każdym z 9 miast wyłonionych zostanie 20 najlepszych osób, które przejdą do kolejnego etapu. Etap III mający charakter regionalny, obejmie napisanie eseju w oparciu o nauczanie Jana Pawła II, na jeden spośród trzech tematów podanych przez organizatora. Do tego etapu kwalifikuje się 20 osób z każdego regionu, które uzyskały najwyższą ilość punktów w poprzednim etapie. Eseje, które muszą nadejść do regionalnych ośrodków między 21 marca a 11 kwietnia, będą sprawdzane przez specjalnie powołane komisje. Etap IV, czyli finał, odbędzie się 11 maja w 9 miastach Polski. Polega on na obronie najlepszych esejów przed kilkuosobową komisją złożoną z ekspertów w dziedzinie nauczania Jana Pawła II. Na finalistów czekają wartościowe nagrody. Laureaci otrzymają nagrodę w postaci wycieczki do Rzymu. Ponadto nagrodzeni zostaną nauczyciele i katecheci oraz szkoły, które będą najliczniej reprezentowane w pierwszym etapie.

CZYTAJ DALEJ

Katowice: wybuch w budynku plebanii

2023-01-27 10:02

[ TEMATY ]

policja

PAP/Michał Meissner

W budynku plebanii w Katowicach, w którym w piątek rano doszło do wybuchu gazu, było najprawdopodobniej siedem osób i wszystkie są już na zewnątrz – wynika z dotychczasowych ustaleń policji.

Jak informowała wcześniej PAP rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, wybuch nastąpił ok. 8.30 rano w budynku przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Szopienicach.

CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Uzbrojony mężczyzna zabił pięć osób i ranił pięć kolejnych w Jerozolimie

2023-01-27 20:25

[ TEMATY ]

terroryzm

Izrael

atak

PAP/ATEF SAFADI

Uzbrojony mężczyzna zabił w piątek pięć osób i postrzelił pięć kolejnych w Jerozolimie; napastnik został zastrzelony przez policję - poinformował portal Times of Israel.

Według wstępnych ustaleń atak, który miał miejsce w synagodze lub obok niej, był zamachem terrorystycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję