Reklama

Niedziela Małopolska

Kraków

Dodają energii

Niedziela małopolska 4/2017, str. 3

[ TEMATY ]

konferencja

Maria Fortuna-Sudor

W czasie konferencji Medal św. Brata Alberta prezentował jego twórca – Krzysztof Sieprawski, podopieczny schroniska z Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach

W czasie konferencji Medal św. Brata Alberta prezentował jego twórca
– Krzysztof Sieprawski, podopieczny schroniska z Fundacji Brata
Alberta w Radwanowicach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To już tradycja, że w pierwszej połowie stycznia dziennikarze są zapraszani na konferencję prasową organizowaną przez Fundację im. Brata Alberta i Fundację Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Ich przedstawiciele ogłosili laureatów Medalu św. Brata Alberta oraz przekazali informacje o XVII Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „Albertiana 2017”.

Jak poinformowano, Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 100. rocznicę śmierci swego patrona, przyznała wyróżnienia. Przewodniczący Rady Fundacji Jan Bujnowicz przeczytał zebranym komunikat Kapituły, z którego wynika, że medale otrzymają: Marcin Gortat (za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych oraz zaangażowanie i pomoc podopiecznym Fundacji im. Brata Alberta), siostra Małgorzata Chmielewska (za pracę na rzecz osób niepełnosprawnych oraz za wieloletnią pomoc bezdomnym, chorym, samotnym), Marek Piekarczyk (za działalność artystyczną na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych), Krzysztof Orzechowski (m.in. za wieloletnią pomoc w organizacji Przeglądów Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”) oraz Jolanta i Tadeusz Tomalowie (za przekazanie domu w Nieszawie, w którym został utworzony Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz z zaburzeniami psychicznymi).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Medale zostaną wręczone 13 marca 2017 r. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, podczas „Albertiany”. Anna Dymna stwierdziła przewrotnie, że ci, którzy medal otrzymują, stają się automatycznie jego ofiarami. I dodała: – Jest to bowiem medal dziwny i tajemniczy, który uruchamia człowieka, dodaje mu energii i dostarcza motywacji do dalszej roboty na rzecz niepełnosprawnych. I wyraziła przekonanie, że zapewne nie inaczej będzie także w przypadku tegorocznych laureatów.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski przedstawił również harmonogram Roku Brata Alberta. Zapowiedział m.in. 25. Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych. Jej uczestnicy przybędą tym razem do Krakowa.

2017-01-18 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Doświadczenie modlitwy

Niedziela toruńska 26/2018, str. VI

[ TEMATY ]

konferencja

Renata Czerwińska

Od lewej: dr Sasha Horvath, dr Paweł Izdebski, ks. prof. Mirosław Mróz

Od lewej: dr Sasha Horvath, dr Paweł Izdebski, ks. prof. Mirosław Mróz

Na Wydziale Teologicznym UMK odbyła się kolejna, szósta już edycja Teologiczno-Etnologicznej Konferencji Akademickiej, zatytułowana „Człowiek: modlitwa i medytacja”

Konferencja miała miejsce 14 czerwca. Jak zauważył we wstępie ks. prof. dr hab. Dariusz Kotecki, dziekan wydziału, modlitwa zawsze towarzyszyła ludziom. Przytoczył on dwie starożytne modlitwy: prośbę egipskiego ślepca o odzyskanie wzroku i mieszkańca Mezopotamii błagającego o wyzwolenie.
CZYTAJ DALEJ

Chojnice: dziewczynka w Oknie Życia

2025-07-03 10:42

[ TEMATY ]

Okno Życia

Ks. Janusz Chyła x.com

W nocy ze środy na czwartek w oknie życia przy domu zakonnym sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej w Chojnicach znaleziona została nowo narodzona dziewczynka. Informację, którą na Facebooku podała chojnicka Bazylika Mniejsza, potwierdziła PAP policja.

Jak przekazała PAP oficer prasowa chojnickiej policji asp. Magdalena Zblewska, o pozostawieniu noworodka w oknie życia zawiadomiła policję w czwartek, przed godziną 4.00, pełniąca dyżur siostra zakonna.
CZYTAJ DALEJ

Rozpoczęła się rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi

2025-07-04 11:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Od czerwca w Wyższym Seminarium w Łodzi rozpoczął się okres rekrutacyjny na pierwszy rok formacji.

 - Ten pierwszy etap - w ostatnim czasie - wygląda inaczej. Kandydat umawia się osobiście na rozmowę z księdzem rektorem i zanim przyjedzie na tzw. dzień rekrutacyjny umawia się na rozmowę z rektorem - powiedział ka. dr Jacek Kacprzak, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję