Reklama

Edytorial

Edytorial

Być piękną kobietą

Niedziela Ogólnopolska 11/2017, str. 3

[ TEMATY ]

kobieta

Bożena Sztajner/Niedziela

Z pewnością stali czytelnicy „Niedzieli” pamiętają, jak w tym miejscu pisałam o Matce Teresie z Kalkuty na wybiegu dla modelek. Było to w centrum Rzymu. Dochód z pokazu mody miał być przeznaczony na cel charytatywny. W szykownych kreacjach prezentowały się modelki, wyglądające jakby wyszły prosto z najnowszego żurnalu mody. Podekscytowany komentator długo je prezentował, zachwycał się, ale w pewnej chwili zamilkł, po prostu zamurowało go. Ten szok wywołał widok Matki Teresy z Kalkuty, która w skromnym sari nagle stanęła na wybiegu, aby swoją obecnością wzmocnić akcję charytatywną na rzecz najbiedniejszych z biednych. Po dłuższej chwili komentator oznajmił: „Do tej pory oglądaliśmy ładne dziewczyny, teraz widzimy prawdziwie piękną kobietę”. W tych słowach zawarł tajemnicę kobiecej urody, którą stanowi jej piękne wnętrze.

Wiele niebezpieczeństw czyha na współczesną kobietę. To przede wszystkim zacieranie różnic w powołaniu kobiety i mężczyzny, próba zrównywania ich ról, a także seksualizacja życia. Jakże często publicznie odbiera się godność kobiecie. Na ekranach, monitorach komputerów, billboardach, okładkach kolorowych czasopism kobiety są pokazywane jako przedmiot użycia albo wykorzystywane w reklamach po to, aby „niewidzialna ręka rynku” wyciągnęła z kieszeni konsumenta jak najwięcej pieniędzy. Kolorowymi pisemkami dla kobiet zajął się w tej „Niedzieli” nawet słynny dziennikarz śledczy Witold Gadowski, bo to bardzo ważny temat. Często bowiem nie zdajemy sobie sprawy z siły cichego, podstępnego przekazu mediów mętnego nurtu. Królują tam feministki z marszu KOD-u, z Manify, na których chcą zakrzyczeć rzeczywistość. Pisma kobiece i młodzieżowe próbują zawładnąć naszą świadomością, zahipnotyzować sukcesami gwiazd, skandalami, rozwodami, zdradami.

Poznaj, kobieto, swoją godność! Te słowa wyrywają się na widok rozkrzyczanych feministek kroczących ulicami naszych miast. A jak smutne obrazy zobaczyliśmy w tym roku z okazji Dnia Kobiet. Wulgarne, bezsensowne hasła, zupełnie nietrafione żądania, niezgodne z faktycznym stanem, jakby wzięte z komunistycznych manifestacji. Tzw. nowoczesne kobiety muszą sobie zdawać sprawę z tego, że przez takie zachowania często same przyczyniają się do przedmiotowego ich traktowania. Tymczasem każda kobieta – i ta w czerni czy w czerwieni, i ta w bieli – musi wiedzieć, że przez macierzyństwo Bóg obdarzył ją szczególnym zaufaniem. Zawierzył jej człowieka – cud życia. Macierzyństwo to szczyt kobiecości. Szczególne powołanie kobiety ukazał Jan Paweł II w liście apostolskim „Mulieris dignitatem” z 1988 r. A w 1995 r. skierował swój osobisty List do Kobiet, w którym mówił o geniuszu kobiety. Napisał, że kobieta być może bardziej niż mężczyzna widzi człowieka, ponieważ widzi go sercem. Wspaniałe kobiety są pośród nas. Pielęgnują rodzinę, pracują w różnych zawodach – jako np. naukowiec, energiczna bizneswoman, piękna aktorka, a przede wszystkim żona i matka. Ostatnio znalazłam news o miss Niemiec 2016 Lenie Bröder, która po uzyskaniu tytułu najpiękniejszej Niemki zdecydowała się iść nie do show-biznesu w Berlinie, ale do szkoły w Monachium, aby uczyć religii. Pragnę powiedzieć każdej kobiecie, że powinna pielęgnować swoje duchowe piękno – nie może wstydzić się patrzeć sercem i dawać serce. Wtedy świat będzie bardziej ludzki, a kobieta piękniejsza.

2017-03-08 09:52

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O kobietach dla kobiet

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 11/2019, str. IV

[ TEMATY ]

kobieta

Maciej Krawcewicz

Marta Dziadosz – żona, mama dwójki dzieci, zaangażowana we wspólnotę Oikos Berit, autorka Kobiecego Słuchowiska

Marta Dziadosz – żona, mama dwójki dzieci, zaangażowana
we wspólnotę Oikos Berit, autorka Kobiecego Słuchowiska

O nowej audycji dla pań z Martą Dziadosz rozmawia Katarzyna Krawcewicz

Katarzyna Krawcewicz: – Na Facebook’u pojawiło się Kobiece Słuchowisko, Twój autorski projekt. Skąd pomysł?

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje na dobre rozeznanie powołania

2023-02-01 12:37

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje powołaniowe

ks. Mirosław Benedyk

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

. Jeszcze dekadę temu rekolekcje powołaniowe cieszyły się wielkim zainteresowaniem

Duszpasterstwo Powołań jeszcze przed feriami zimowymi zaprasza na rekolekcje do świdnickiego seminarium. Udział w wydarzeniu mogą wziąć nawet uczniowie szkół podstawowych.

- Zapraszamy do udziału w rekolekcjach dla młodzieży męskiej. Tytuł rekolekcji - „Na Twoje słowo” (Łk 5,5) to jednocześnie ich program. W tym roku chcemy przeżyć je w atmosferze skupienia, ucząc się tego, w jaki sposób czytać Pismo Święte, żeby usłyszeć to, co Bóg do nas mówi. Przez trzy dni będziemy się wspólnie modlić i rozważać słowo Boże. Każdy będzie miał możliwość indywidualnego spotkania i rozmowy z kapłanem oraz spowiedzi świętej – zachęca ks. Piotr Gołuch - Diecezjalny Duszpasterz Powołań.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję