Reklama

Niedziela Sandomierska

Diecezja sandomierska: duchowe przygotowania do Światowych Dni Młodzieży

Pod hasłem „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” rozpoczną się 19 grudnia br. w diecezji sandomierskiej czuwania modlitewne p.n. „Serce 2.0”, przygotowujące wiernych do Światowych Dni Młodzieży. Odbywać się one będą w każdy trzeci piątek miesiąca równocześnie w 27 parafiach.

[ TEMATY ]

Sandomierz

ŚDM w Krakowie

Marcus Jeffrey / photo on flickr

Zdaniem Olgi Surmy z Komitetu Przygotowań ŚDM, czuwania modlitewne, które prowadzone będą przez różne wspólnoty katolickie, to jeden z elementów przygotowań do Światowych Dni Młodych, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

– Chcemy, aby ten czas był przestrzenią spotkania różnych ludzi, tak starszych jak i młodszych. Ufamy, że rozpalą one w młodych chęć żywego włączenia się w przygotowania ŚDM, a także przyjęcia pielgrzymów do swoich domów i wzięcia udziału w spotkaniu młodych w Krakowie. W dalekosiężnej perspektywie będą również zaczątkiem grup formacyjnych w parafiach bądź wzmocnieniem tych, które już istnieją – poinformowała Olga Surma.

- Pomysł organizowania takich spotkań w kilkunastu miejscach w ten sam dzień i o tej samej godzinie ma na celu pokazanie, że przygotowywane wydarzenie ŚDM jest naszym wspólnym dziełem – dodała.

Reklama

Inicjatorzy zapowiadają, że organizowane będą strefy modlitwy w wyznaczonych kościołach, do których zaproszonych będzie jak najwięcej osób, aby swoją modlitwę, post bądź dobry uczynek ofiarowały w intencji ŚDM. Adresowane one będą do wszystkich – starszych i młodszych, duchownych i świeckich, tych zapracowanych i tych z nadmiarem wolnego czasu.

Pierwsze czuwania modlitewne odbędą się w następujących parafiach: Gawłuszowice, Skopanie, Wola Baranowska, Gorzyce, Janów Lubelski - Św. Jadwigi Królowej, Janów Lubelski - św. Jana Chrzciciela, Klimontów, Osiek, Modliborzyce, Nisko Św. Jana Chrzciciela, Iwaniska, Ostrowiec Świętokrzyski – Miłosierdzia Bożego, Ćmielów, Połaniec Św. Marcina, Pysznica, Raniżów, Jeżowe, Sandomierz – katedra, Stalowa Wola - MB Królowej Polski, Staszów - św. Barbary, Szewna, Łagów, Nowa Dęba Podwyższenia Krzyża, Tarnobrzeg - św. Barbary, Zarzecze, Lipa, Dwikozy.

2014-12-17 09:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Amator zabytków

Niedziela sandomierska 34/2020, str. VI

[ TEMATY ]

wystawa

Sandomierz

Muzeum Diecezjalne

Archiwum muzeum

Miniatura przedstawiająca wejście do klasztoru Panien Benedyktynek w Sandomierzu

Miniatura przedstawiająca wejście do klasztoru Panien Benedyktynek w Sandomierzu

Na przełomie XIX i XX wieku mieszkał w Sandomierzu adwokat Józef Zieliński. Pamięć o nim przetrwała w Muzeum Diecezjalnym, które obdarował hojnie w czasach, kiedy swoją siedzibę miało w seminarium. Przekazał wiele antycznych artefaktów.

W„Przewodniku po Sandomierzu” autorstwa ks. Józefa Rokosznego przy okazji opisu Gór Pieprzowych możemy odnaleźć następującą wzmiankę: „Na tych górach, zwłaszcza od strony południowej, znajdują się cmentarzyska z czasów przedhistorycznych. Tu w r [oku] 1854 wiosenny potok wymulił ziemię i odkrył długi szereg glinianych urn, napełnionych szczątkami kości ludzkich, kilkadziesiąt urn, tu wydobytych, śp. Józef Zieliński ofiarował do zbiorów diecezjalnych”.

CZYTAJ DALEJ

KE: Unia Europejska pomoże Turcji po trzęsieniu ziemi; Polska wśród krajów, które wyślą ratowników

2023-02-06 12:21

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Unia Europejska wysyła zespoły poszukiwawczo-ratownicze do Turcji, którą nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Na miejsce przybędą ratownicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Polski i Rumunii - podała Komisja Europejska.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera – jedno z najsilniejszych trzęsień w regionie od ponad 100 lat – nawiedziło region Gaziantep w Turcji. Dotknęło również sąsiednią Syrię.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: formacja do kapłaństwa ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą

2023-02-06 20:04

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

flickr.com/episkopatnews

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Formacja ma prowadzić do prawdziwie osobistego życia wiarą i ciągłej pracy nad sobą - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak, który przewodniczył Mszy św. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu na rozpoczęcie trzydniowej Sesji Formatorów Seminaryjnych, która odbywa się pod patronatem Komisji Duchowieństwa KEP. Główny temat obrad to „Ludzki i duchowy wymiar etapu propedeutycznego”.

W homilii Prymas Polski podkreślił, że podczas sesji prelegenci będą pochylać się nad ludzkim i duchowym wymiarem etapu propedeutycznego. - Jak zapisaliśmy we wskazaniach dotyczących programu formacyjnego na etapie propedeutycznym, „na drodze całego tego etapu konieczne jest ukierunkowanie działań wychowawczych na dwa zasadnicze cele: podjęcie metodycznej i systematycznej formacji ludzkiej na podstawie kompetentnego i wnikliwego rozeznania wychowawczego, a zarazem położenie właściwych fundamentów dla życia duchowego, co oznacza przyjęcie wiary w Jezusa Chrystusa” – zaznaczył abp Wojciech Polak.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję