Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Formacyjne spotkania dla młodzieży

Ruch Światło-Życie jest jednym z ruchów odnowy Kościoła, wg nauczania Soboru Watykańskiego II. Gromadzi ludzi różnego wieku i powołania: młodzież, dzieci, dorosłych, jak również kapłanów, zakonników, zakonnice, członków instytutów świeckich oraz rodziny w gałęzi rodzinnej, jaką jest Domowy Kościół. Działalność ruchu wpisuje się także w historię diecezji zamojsko-lubaczowskiej, która świętuje jubileusz 25-lecia istnienia na mapie administracyjnej Kościoła w Polsce.

Wakacyjne miesiące to czas wytężonej pracy dla moderatorów i uczestników oaz. Wszyscy zaangażowani w Ruch Światło-Życie przeżywają swoje formacyjne rekolekcje. W kilku miejscach na terenie naszej diecezji mają miejsce spotkania, podczas których uczestnicy trwają we wspólnocie modlitwy, zdobywając nowe doświadczenia, formując się na oazowej drodze, poznając charyzmat ruchu. Oazowe turnusy odbywają się m.in. w Suchowoli (Oaza Dzieci Bożych – prowadzi ks. Michał Koziołek), w Hulczu (Oaza Nowej Drogi I st. – prowadzi ks. Daniel Koper) i w Skierbieszowie (Oaza Nowej Drogi II st. – prowadzą ks. Grzegorz Rebizant i ks. Wojciech Suchowierz). Oazowicze będą mogli też uczestniczyć w innych turnusach w drugim terminie, trwającym w drugiej połowie lipca. I tak w Suchowoli odbędzie się Oaza Nowej Drogi III st. – poprowadzi ks. Leszek Boryło, w Hulczu będzie miała miejsce Oaza Nowego Życia I st., prowadzona przez ks. Sebastiana Kopra, zaś w Dereźni Solskiej Oazę Nowego Życia II st. poprowadzi ks. Jarosław Przytuła, rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

– Atmosfera jest miła. Widać zaangażowanie uczestników w liturgię, trwamy wspólnie na modlitwie, ale też zauważamy, że uczestnicy wybierają drogę modlitwy indywidualnej. Taka atmosfera, jaka panuje w Skierbieszowie, sprzyja też wypoczynkowi po trudach całorocznej pracy i nauki w szkole – podkreślił ks. Wojciech Suchowierz, jeden z moderatorów turnusu w Skierbieszowie.

Ważnym działaniem duszpasterstwa młodzieży naszej diecezji był 7. Exodus Młodych, który od 4 do 7 lipca odbył się w Zwierzyńcu. O przebiegu tego spotkania będziemy informować w kolejnym numerze „Niedzieli Zamojsko-Lubaczowskiej”.

2017-07-12 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Książki z Wydawnictwa Ruchu Światło-Życie

W Archiwum Ruchu Światło-Życie zachowały się nagrania z konferencjami i homiliami sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Większość z nich została spisana i dziś są wydawane w formie większych i mniejszych zbiorów - zwykle dobranych pod względem tematu.

CZYTAJ DALEJ

Siostra Dolores Zok: Kryzys powołań przynagla nas do świadczenia życiem

2023-02-02 16:43

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Family News Service

Siostra Dolores Zok

Siostra Dolores Zok

Kryzys powołań przynagla nas, aby ewangelizować i świadczyć o Jezusie. Wiele osób chce żyć bliżej Boga, dlatego szuka prawdziwych świadków Chrystusa. Sami chcą takimi być – mówi Family News Service przewodnicząca Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych s. Dolores Zok SSpS. Obecnie w Polsce pracuje 16 400 sióstr zakonnych w 105 zgromadzeniach. 2 lutego w Kościele katolickim obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

Co przyciąga młode kobiety do wstąpienia do zakonu? Przede wszystkim potrzeba spotkania Boga. „W tej chwili w mojej wspólnocie, w Zgromadzeniu Misyjnym Służebnic Ducha Świętego, mamy dwie młode postulantki. Jedna jest prawniczką, ma 30 lat. Druga zaś jest po stosunkach międzynarodowych. Chcą żyć bliżej Boga, chcą o Nim świadczyć, chcą wyjechać na misje do najbiedniejszych krajów świata” – podkreśliła s. Zok. „Dzisiejszy młody człowiek szuka prawdziwych świadków Chrystusa i sam chce takim być” – dodała.

CZYTAJ DALEJ

Głos z Łagiewnik w Wiedniu

2023-02-02 22:27

Małgorzata Pabis

Godzinę Miłosierdzia z Łagiewnik codziennie transmituje Radio Droga z Wiednia

Godzinę Miłosierdzia z Łagiewnik  codziennie  transmituje Radio Droga z Wiednia

    Od 1 lutego Godzinę Miłosierdzia z Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach transmitować będzie codziennie polonijne Radio Droga z Wiednia.

    Jest to kolejny owoc współpracy, jaka nawiązała się w czasie przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Ponad rok temu zgłosili się do nas przedstawiciele Wspólnoty Modlitewnej św. Jana Pawła II z Wiednia, która spotyka się w Polskim Sanktuarium Narodowym na Kahlenbergu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję