Reklama

Niedziela Legnicka

Koncertowo u św. Cyryla i Metodego

[ TEMATY ]

koncert

kolędowanie

Sławomir Puciato

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

W niedzielę 11 stycznia 2015 roku, w parafii pw. Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Szkoły Muzycznej i ks. Łukasz Kutrowskiego, grającego na organach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kilkaset osób zebranych w świątyni przywitał ks. Tomasz Baran, wikariusz parafii. Zaznaczył, że koncert ten doszedł do skutku dzięki współpracy kilku osób: Aleksandra Samostrokova, który przybył wraz z uczniami: Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej oraz instrumentalistami, ks. Łukasza Kutrowskiego grającego na organach i oczywiście proboszcza tutejszej parafii – ks. Wojciecha Mroszczaka. W śpiewach uczestniczyła także grupa młodzieży z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Przez ponad godzinę byliśmy świadkami jak i uczestnikami koncertu, śpiewając wiele kolęd wspólnie z chórem. Wysłuchaliśmy też indywidualnych wystąpień uczniów Szkoły Muzycznej: wiolonczela, klarnet, flet, skrzypce, trąbka, saksofon, trójkąt. Byłby one przeplatane żywiołowym występem organisty - ks. Łukasza.

Po świątyni niosły się dźwięki kolęd i pastorałek w znanych powszechnie i nowych aranżacjach: Przybieżeli do Betlejem, Cicha Noc, Gdy się Chrystus rodzi, Wśród Nocnej Ciszy, Był Pastuszek Bosy, Anioł Pasterzom mówił, Mizerna cicha, Pójdźmy wszyscy do stajenki, Nowy Rok bieży.

Gromkimi brawami i serdecznymi podziękowaniami dla śpiewających i słuchających ze strony księdza proboszcza, zakończyliśmy to wyjątkowe kolędowanie, które odbyło się w bardzo rodzinnej i ciepłej atmosferze.

2015-01-12 12:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pospieszalscy kolędowali w Bolesławcu

[ TEMATY ]

koncert

Sławomir Puciato / www.wboleslawcu.pl

Choć Boże Narodzenie już za nami, trwamy jeszcze w klimacie świąt. Przypominają nam o tym szczególnie kolędy, które rozbrzmiewają w naszych kościołach i domach. W tym roku koncertem kolęd uraczyła nas rodzina Pospieszalskich. W niedzielę 4 stycznia rodzina przyciągnęła do bazyliki maryjnej wielu bolesławian i mieszkańców okolicznych miejscowości.
CZYTAJ DALEJ

Niemcy: Aresztowano podejrzanych o planowanie zamachu na jarmark bożonarodzeniowy

2025-12-14 12:23

[ TEMATY ]

Niemcy

Jarmark Bożonarodzeniowy

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Pięć osób zostało aresztowanych pod zarzutem planowania ataku na jarmark świąteczny w miejscowości Dingolfing w Dolnej Bawarii - poinformowała agencja DPA.

Według Prokuratury Generalnej w Monachium zatrzymani to 56-letni Egipcjanin, 37-letni Syryjczyk oraz trzech Marokańczyków w wieku 22, 28 i 30 lat. Operacja została przeprowadzona pod kierownictwem Centralnego Biura ds. zwalczania ekstremizmu i terroryzmu Prokuratury Generalnej przy udziale funkcjonariuszy Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji.
CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski do osób konsekrowanych: dobro z natury się rozlewa

2025-12-14 17:31

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

BP KEP

Abp Wojciech Polak

Abp Wojciech Polak

Słowa św. Tomasza z Akwinu: bonum est diffusivum sui - dobro z natury się rozlewa przypomniał abp Wojciech Polak podczas przedświątecznego spotkania osób konsekrowanych obecnych w archidiecezji gnieźnieńskiej. Opłatkiem i życzeniami podzielili się w niedzielę ojcowie, bracia i siostry zakonne z różnych zgromadzeń i zakonów.

W przedświątecznym spotkaniu zorganizowanym 14 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie uczestniczyli także: biskup pomocniczy gnieźnieński Radosław Orchowicz i ks. kan. Wojciech Rzeszowski, wikariusz biskupi ds. zakonnych.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję