Reklama

Testament Boga

Tymi słowami często określa się siedem ostatnich zdań wypowiedzianych przez Chrystusa z Krzyża. Wokół nich osnute są rozważania ks. Wiesława Al. Niewęgłowskiego z tomiku "Co Jezus widział z krzyża?".

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

"Kiedy wsłuchasz się w siedem ostatnich zdań, jakie z wysiłkiem wyrzekł Ukrzyżowany, a które zamknięto w sformułowanie «siedem słów», zobaczysz, że widział On o wiele więcej niż wzgórze. Widział nie tylko oczami, ale sercem, duchem. Widział przeszłość, teraźniejszość i przyszłość" - pisze Autor. Ks. Niewęgłowski zaprasza, byś wszedł na wzgórze Golgoty, stanął pod krzyżem, wpatrzył się w Chrystusa. Później odwrócił wzrok i z Ukrzyżowanym spojrzał na otoczenie. Byś ogarnął świat z perspektywy Krzyża, czyli zobaczył go oczami i sercem Chrystusa umierającego z miłości. Kolejny akt to wsłuchanie się w Chrystusa. Wypowiedziane przed dwoma tysiącami lat słowa Jezusa mają szczególną moc także dzisiaj. Mogą uzdrowić Ciebie, przemienić Twoje życie. To możliwe, jeżeli tylko pozwolisz, by On wszedł w Twoją codzienność, jeżeli uwierzysz, że te słowa są skierowane do Ciebie, że są one testamentem Boga dla Ciebie.
Pasyjne rozmyślania umieszczone w książce zawierają to przesłanie. Warto po nie sięgnąć w czasie rozważań zbawczych wydarzeń wspominanych w okresie Wielkiego Postu.

Ks. Wiesław Al. Niewęgłowski, Co Jezus widział z krzyża?, seria "Przystań", Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej "Gaudium", Lublin-Warszawa 2003, s. 190.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Białoruś: modlitwa za heroicznego kapłana w 35. rocznicę śmierci

2026-01-16 20:08

[ TEMATY ]

Białoruś

Abp Tadeusz Kondrusiewicz

Grzegorz Gałązka

13 stycznia emerytowany metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz odprawił Mszę św. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Żołudku (Dekanat Szczuczyn, diecezja grodzieńska) w intencji śp. ks. prałata Piotra Bartoszewicza w 35. rocznicę jego odejścia z tego świata - informuje archidiecezja mińsko-mohylewska.

W homilii abp Kondrusiewicz przypomniał sylwetkę kapłana, który pełnił swą posługę między innymi w jego rodzinnej parafii w Odelsku na Grodzieńszczyźnie. Zaznaczył, że ks. Bartoszewicz był ofiarnym pasterzem w czasach wojującego ateizmu, a także jego duchowym ojcem.
CZYTAJ DALEJ

Jedno życie, którego nie wolno zmarnować. Historia Ruth

2026-01-17 07:01

[ TEMATY ]

felieton

Samuel Pereira

ludzkie historie

Materiały własne autora

Samuel Pereira

Samuel Pereira

Poruszyła mnie opisana przez Annę Gębalską-Berekets w „Niedzieli” historia kobiety. Wyjątkowo piękne świadectwo ludzkiej wolności, błądzenia i odwagi, by nie zatrzymać się w miejscu. Nie w sensie łatwego moralizowania, ale w sensie głębokiej prawdy o człowieku: o jego wolności, błądzeniu, dojrzewaniu i zdolności do powrotu.

Ruth Pakaluk nie jest figurą z obrazka ani teologicznym hasłem. Jest kimś realnym. Człowiekiem z krwi i kości. I właśnie dlatego jej życie tak bardzo łamie stereotypy i uwiera współczesne schematy myślenia.
CZYTAJ DALEJ

Świadectwo: Philip Mulryne. Był graczem Manchesteru United, a dziś jest księdzem

2026-01-17 20:03

[ TEMATY ]

sport

świadectwo

Zrzut ekranu YT

Philip Mulryne

Philip Mulryne

Ponad 30 lat temu Philip Mulryne zaczynał zawodniczą karierę w Manchesterze United, ocierając się o seniorską kadrę. Później był ważnym ogniwem Norwich City, zanotował też 27 występów w barwach reprezentacji Irlandii Północnej. Kontuzja pokrzyżowała jego sportowe plany, choć nie to zdecydowało o jego dalszych losach. W pewnym momencie życia poczuł po prostu powołanie do służby Bogu.

Wstąpił do seminarium, ukończył studia z filozofii i teologii, a potem został dominikaninem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję