Reklama

Chcą korespondować

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

6181. Nina

Nawiążę kontakt z każdym, kto lubi sport, muzykę, podróże, zwierzęta. Odpowiem na każdy list.

6182. Czytelniczka z Małopolski

Jestem wdową po siedemdziesiątce, wierzącą i praktykującą, której dokucza samotność. Moje zainteresowania to: dobra książka, film, telewizja. Pragnę poznać kogoś na dobre i złe, bratnią duszę – najchętniej z Małopolski lub ze Śląska. Proszę o podanie w liście numeru telefonu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

6183. Samotna z Wielkopolski

Bardzo dokucza mi samotność. Odczuwam pustkę w sercu. Mieszkam na wsi. Jestem katoliczką, panną po szkole zawodowej, mam 46 lat. Pracuję. Lubię przyrodę, spacery, kwiaty, zwierzęta. Lubię prace domowe, cenię prawdomówność, uczciwość i życzliwość. Szukam prawdziwej bratniej duszy, osoby, której samotność dokucza tak jak mnie. Proszę o podanie numeru telefonu, co przyśpieszy kontakt.

6184. Justyna z Zamojszczyzny

Mieszkam w małej miejscowości, mam 44 lata. Jestem sama, bo nie założyłam rodziny. Postanowiłam poszukać wreszcie bratniej duszy i o ile taka będzie wola Boża, to może ją znajdę właśnie przez „Niedzielę”. W życiu kieruję się zasadami Dekalogu, jestem osobą wierzącą i praktykującą.

6185. Sylwester

Mam 55 lat, jestem kawalerem. Moje zainteresowania to sport i dobry film, lubię przyrodę i zwierzęta. Szukam bratniej duszy. Żyję w duchu i prawdzie. Proszę o podanie numeru telefonu.

Uwaga! Czytelnicy nawiązują kontakty z osobami ogłaszającymi się na własną odpowiedzialność.

2018-07-10 12:29

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Starogard Gdański: posiedzenie ws. zmiany kary dla matki skazanej za ostrzeganie przed lekarzem namawiającym do aborcji

2026-03-11 06:31

[ TEMATY ]

aborcja

Fundacja Życie i Rodzina

W Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim odbyło się posiedzenie w sprawie zamiany kary na więzienie dla Weroniki – matki skazanej za ostrzeganie przed lekarzem namawiającym do aborcji. Sędzia Piotr Kukuła chce odroczył decyzję do 17 kwietnia – tylko ze względu na informację, że złożyła wniosek o ułaskawienie do Prezydenta Karola Nawrockiego.

Weronika jest już prawomocnie skazana. Skąd zatem kolejne posiedzenie sądu? Jest to procedura zamiany kary – jeśli skazany odmawia wykonania wyroku lub jego części. Weronika odmawia przeproszenia lekarza, stąd wniosek kuratora, aby zamienić niewykonaną część kary.
CZYTAJ DALEJ

Leon XIV udzieli święceń kapłańskich w Bazylice św. Piotra

2026-03-10 19:23

[ TEMATY ]

święcenia kapłańskie

Bazylika św. Piotra

Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV udzieli święceń kapłańskich

Papież Leon XIV udzieli święceń kapłańskich

W Niedzielę Dobrego Pasterza, 26 kwietnia, Ojciec Święty wyświęci 8 nowych prezbiterów dla diecezji rzymskiej. Papieska diecezja zyska też 7 diakonów stałych, których kandydaturę zatwierdził Ojciec Święty i którzy otrzymają święcenia z rąk kard. Balda Reiny 18 kwietnia w Bazylice Laterańskiej.

Diecezja rzymska wydała komunikat, w którym poinformowała o zbliżających się święceniach kapłańskich 8 diakonów. Święceń prezbiteratu udzieli im Papież Leon XIV w Bazylice św. Piotra w Niedzielę Dobrego Pasterza, czyli IV Niedzielę Wielkanocną, 26 kwietnia, kilka dni po powrocie z podróży apostolskiej do Afryki (13-23 kwietnia). W diecezjalnym komunikacie poinformowano też, że Ojciec Święty zaaprobował kandydatury 7 diakonów stałych, którzy przyjmą święcenia z rąk papieskiego wikariusza dla diecezji rzymskiej kard. Balda Reiny, 18 kwietnia w Bazylice św. Janów na Lateranie.
CZYTAJ DALEJ

Trzy dni, setki autorów, tysiące książek. Poznańskie Targi Książki 2026 zapraszają

2026-03-11 16:56

[ TEMATY ]

setki autorów

tysiące książek

Poznańskie Targi Książki

Materiał prasowy

Poznańskie Targi Książki

Poznańskie Targi Książki

W dniach 13–15 marca 2026 roku Międzynarodowe Targi Poznańskie ponownie staną się miejscem spotkań czytelników, autorów i wydawców. Poznańskie Targi Książki to największe wydarzenie książkowe w Polsce i trzy dni wypełnione premierami, rozmowami oraz bezpośrednimi spotkaniami z twórcami.

Ubiegłoroczną edycję odwiedziło ponad 70 tysięcy osób. W tym roku organizatorzy zapowiadają ponad 300 wystawców i przeszło 800 wydarzeń, wśród nich rozmowy autorskie, debaty, premiery książek, warsztaty oraz spotkania branżowe. W jednym miejscu będzie można zapoznać się z ofertą najważniejszych polskich oficyn, m.in. Wydawnictwa Poznańskiego, Muzy, Czarnego, Rebisu, WAB oraz NieZwykłego. To okazja, by poznać nowości wydawnicze, porozmawiać z przedstawicielami wydawnictw i zdobyć książki z autografami autorów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję