Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czy ciemny lud to kupi?

Dzielni opozycjoniści z lewicy, PO i innych oddziałów próbują wmówić Europie, że polski rząd chce zakazać edukacji seksualnej w szkołach. Sami wiedzą, że to fejk w czystej postaci. Po co im to? Liczą, że ciemny europejski lud to kupi.

Pałowanie praworządne

Parlament Europejski trawi czas na wysłuchiwanie fejków o Polsce, ale jakoś nikt nie wpadł na pomysł, aby w swej trosce o praworządność przyjrzeć się temu, co się dzieje w Hiszpanii, a konkretnie w Barcelonie. W tym pięknym mieście policja urządziła sobie legalne polowania na demonstrantów. Dobrze, że jeszcze nie strzelają z ostrych, ale pałami leją, gdzie popadnie. Brak reakcji PE tłumaczymy tym, że jest to pałowanie słuszne i zgodne z przepisami praworządności. A gwarantem ortodoksyjności pałowania jest ultralewicowy hiszpański rząd. I tym samym zagadkę mamy wyjaśnioną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uwaga na prezent!

KO szykuje nam prezent na święta. Pod choinkę mamy dostać kandydata na prezydenta. Nie mają litości. Potrafią zniszczyć każdą piękną chwilę.

Co myślą o wyborcach?

KO złożyła protesty wyborcze. PiS zresztą również. Nawet dwa razy więcej. Otóż władze Koalicji uważają, że układ kart wyborczych mógł zdezorientować wyborców. Mieliby oni – takie było zdanie wnioskodawców – nie wiedzieć, gdzie postawić krzyżyk. Problem w tym, że według badań, kłopotu z tym nie miałoby 70 proc. przedszkolaków. Oj, kiepskie zdanie o swoim elektoracie ma największa partia opozycyjna.

2019-10-29 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

40 pytań Jezusa: „Czemu Mnie wystawiacie na próbę?”

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

„Czemu Mnie wystawiacie na próbę?” (Mt 22,18)
CZYTAJ DALEJ

Św. Dominik Savio, zakonnik

[ TEMATY ]

św. Dominik Savio

pl.wikipedia.org

Św. Dominik Savio

Św. Dominik Savio
CZYTAJ DALEJ

Skwer imienia ks. infułata Józefa Strugarka

2026-03-09 23:11

[ TEMATY ]

skwer

Szczawno‑Zdrój

ks. Józef Strugarek

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie skwerowi w Szczawnie-Zdroju imienia ks. infułata Józefa Strugarka.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej nadanie skwerowi w Szczawnie-Zdroju imienia ks. infułata Józefa Strugarka.

W Szczawnie-Zdroju uroczyście upamiętniono postać wieloletniego proboszcza parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Skwer przy skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Wojska Polskiego otrzymał imię śp. ks. infułata Józefa Strugarka.

Uroczystości odbyły się w niedzielę 8 marca. Rozpoczęły się Mszą świętą sprawowaną w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w intencji księdza infułata, który zmarł dwa lata temu. Liturgii przewodniczył proboszcz parafii ks. kan. Tomasz Zięba, w koncelebrze z ks. kan. Jarosławem Lipniakiem, proboszczem z Witoszowa Dolnego. Eucharystia zgromadziła licznych mieszkańców, parafian oraz gości, którzy modlili się za zmarłego duszpasterza, dziękując za jego wieloletnią posługę w Szczawnie-Zdroju.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję