Reklama

Niedziela Podlaska

Wezwani do dojrzałości w Chrystusie

W ośrodku rekolekcyjnym NOE w Broku 19 września w ramach rozpoczęcia kolejnego roku formacyjnego odbyło się spotkanie wspólnoty Domowego Kościoła, stanowiącej rodzinną gałąź Ruchu Światło-Życie.

Niedziela podlaska 40/2020, str. I

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ruch Światło‑Życie

Domowy Kościół

Archiwum Sławomira Ślusarza

Msza św. w kaplicy ośrodka rekolekcyjnego NOE

Msza św. w kaplicy ośrodka rekolekcyjnego NOE

Spotkanie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Sawczuka. W kazaniu ksiądz biskup przypomniał o wielkiej wartości, jaką stanowi rodzina. – Rodzina – powiedział biskup Piotr – zawsze winna być Bogiem silna. Rodzina, w której małżonkowie uświęcają się nawzajem, przekazując swoim dzieciom odpowiednie wartości i priorytety. Ksiądz biskup mówił o tym, jak wielkim darem i łaską jest życie sakramentalne, codzienna modlitwa, lektura Pisma Świętego, rekolekcje. Zauważył, że im więcej z siebie damy, tym więcej zyskujemy.

W naszym spotkaniu uczestniczyło łącznie kilkunastu kapłanów, w tym ks. Łukasz Suszko, nowo mianowany moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, który zastąpił ks. Jarosława Błażejaka. Mieliśmy więc okazję, aby tuż po Mszy św. powitać nowego moderatora, a jednocześnie podziękować ustępującemu, który przez wiele lat gorliwie i z zaangażowaniem przewodził naszej wspólnocie.

Czujemy się wezwani, by zgodnie z tegorocznym hasłem Domowego Kościoła stawać się „Dojrzałymi w Chrystusie”.

Podziel się cytatem

Kolejno nastąpiła godzina świadectw, podczas której wybrane osoby i małżeństwa dzieliły się doświadczeniem wiary i działaniem Jezusa w ich życiu. Świadectwa dotyczyły głównie trudnego okresu izolacji społecznej, wywołanej ogłoszoną pandemią, który był chwilowym czasem bez Eucharystii, wspólnych spotkań czy możliwości uczestnictwa w rekolekcjach. Odnosiły się również do przeżyć wakacyjnych, kiedy można było już w większym stopniu praktykować różne formy duchowego rozwoju. Świadectwa umacniały w przekonaniu, że jeśli ktoś zawierzył życie Jezusowi i otworzył własne serce na działanie łaski Bożej, to może być pewien, że Pan Bóg będzie zawsze blisko, w każdej sytuacji życia.

Reklama

Około południa cała wspólnota udała się na posiłek, który był okazją do spotkania i rozmów, a także zachwytu nad uroczym nadbużańskim krajobrazem. Po nasyceniu ciała i ducha mogliśmy wrócić do domów.

Dziękujemy Panu Bogu za dar wspólnego spotkania. Wierzymy, że taka wspólnota, o jakiej mówił ksiądz biskup w czasie homilii i jaką staramy się być na co dzień, jest potrzebna nie tylko nam, ale również parafiom, kapłanom i całemu Kościołowi. Teraz, gdy w czasie pandemii wielu z nas poczuło silny głód Eucharystii i wspólnoty – tym bardziej czujemy się wezwani, by zgodnie z tegorocznym hasłem Domowego Kościoła stawać się „Dojrzałymi w Chrystusie”.

2020-09-30 11:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Domowy Kościół – szkoła dobrego przeżywania małżeństwa

Niedziela toruńska 8/2016, str. 4-5

[ TEMATY ]

wywiad

Domowy Kościół

Krzysztof Hajduk

Uroczysta zmiana pary diecezjalnej podczas ogólnopolskiego spotkania w Skorzeszycach

Uroczysta zmiana pary diecezjalnej podczas ogólnopolskiego spotkania w Skorzeszycach

W związku z zakończeniem kadencji Marii i Andrzeja Kowalików odbyły się wybory pary diecezjalnej Domowego Kościoła. Wyłoniono 3 małżeństwa, których kandydatury zostały przedstawione bp. Andrzejowi Suskiemu, a on postanowił, iż posługę tę przez najbliższe 3 lata będą pełnić Ewa i Sylwester Winiarscy z parafii pw. św. Antoniego w Toruniu. Oficjalnie zmiana posługujących dokonała się 17 stycznia w Skorzeszycach (diecezja kielecka), gdzie odbywało się ogólnopolskie spotkanie odpowiedzialnych Domowego Kościoła
Z Marią i Andrzejem Kowalikami, poprzednią parą diecezjalną Domowego Kościoła, oraz Ewą i Sylwestrem Winiarskimi, ich następcami, rozmawia Tomasz Strużanowski

TOMASZ STRUŻANOWSKI: – Opowiedzcie o wspólnocie, której służyliście przez minione 4 lata...

CZYTAJ DALEJ

Częstochowa: Odsłonięcie kolejnego pomnika-ławeczki

2022-07-01 18:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

pomnik

PAP/Waldemar Deska

Ławeczka Piotra Machalicy

Ławeczka Piotra Machalicy

01.07.2022. dokonano odsłonięcia pomnika-ławeczki z siedzącym na niej Piotrem Machalicą, w III Alei NMP w Częstochowie. Blisko Jasnej Góry. Autorem rzeźby jest Zbigniew Stanuch.

CZYTAJ DALEJ

Premier Norwegii obiecał Ukrainie 1 mld euro pomocy

2022-07-01 19:57

[ TEMATY ]

pomoc

Ukraina

Norwegia

PAP/SERGEY DOLZHENKO

Premier Norwegii Jonas Gahr Store

Premier Norwegii Jonas Gahr Store

Premier Norwegii Jonas Gahr Store obiecał w piątek w Kijowie na spotkaniu z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim 10 mld koron (1 mld euro) pomocy dla kraju odpierającego rosyjską inwazję.

"Przyczynimy się do wsparcia Ukraińców, którzy walczą o swój kraj oraz nasze demokratyczne wartości" - podkreślił Store na konferencji prasowej, cytowany przez norweskie media.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję