Reklama

Polska

Policja przypomina

Pomóżmy bezdomnym

Celem codziennych kontroli miejsc, w których mogą przebywać bezdomni, jest pomoc i namówienie ich na skorzystanie z noclegowni.

Niedziela Ogólnopolska 5/2021, str. 59

[ TEMATY ]

bezdomni

bezdomność

Karol Porwich/Niedziela

Okres zimowy to czas trudny szczególnie dla osób doświadczonych bezdomnością, samotnych i nieporadnych życiowo. W tym okresie policjanci zwracają szczególną uwagę na tych, którzy nie mają żadnego schronienia i podczas niskich temperatur grozi im zamarznięcie. Prowadzą również akcje edukacyjne, informując mieszkańców, jakie zagrożenie niesie ze sobą korzystanie z niewłaściwych lub niesprawnych urządzeń grzewczych. Sprawdzają pustostany, garaże, altany i miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. W przypadku ich ujawnienia angażują się w znalezienie im schronienia oraz wskazują możliwości skorzystania z dostępnych form pomocy.

Niezmiernie ważne jest, byśmy reagowali na ludzką krzywdę. Od 1 listopada do 31 marca na terenie Polski działa całodobowa infolinia. Pod numerem telefonu 987 uzyskamy informacje o tym, jak możemy pomóc osobie bezdomnej.

Jeśli mamy wiedzę na temat miejsc, gdzie mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy, możemy skontaktować się ze swoim dzielnicowym lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożenia Bezpieczeństwa, ale już w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia należy zadzwonić pod któryś numer alarmowy: 986, 997 lub 112.

2021-01-27 09:45

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ksiądz, który mieszka z bezdomnymi. Wraz z nimi tworzy prawdziwy dom

[ TEMATY ]

ksiądz

bezdomni

bezdomność

Archiwum Wspólnoty Betlejem

Betlejem. Nie to, z którego Bóg wybrał niepozornego Dawida na króla, nie to, w którym przyszedł na świat Mesjasz. Inne. Położone w Jaworznie. W ponadstuletnim budynku po zrujnowanej szkole.

Ksiądz Mirosław Tosza, założyciel wspólnoty Betlejem, na co dzień mieszka z najsłabszymi, biednymi i bezdomnymi. Wraz z nimi tworzy dom. Nie przytułek czy schronisko. Prawdziwy dom, który przywraca jego mieszkańcom godność i poczucie wolności.

CZYTAJ DALEJ

Brazylia: jutro odbędzie się beatyfikacja 20-letniej Izabeli Krystyny Mrad Campos

2022-12-09 16:32

[ TEMATY ]

Brazylia

błogosławiona

Wikipedia/autor: Bastião Já Sabe na licencji Creative Commons

Isabel Cristina Mrad Campos

Isabel Cristina Mrad Campos

W sobotę 10 grudnia podczas Mszy św. polowej w Barbacena w Brazylii arcybiskup-senior Aparecidy kard. Raymundo Damasceno Assis ogłosi błogosławioną urodzoną w tym mieście Izabelę Krystynę Mrad Campos. W 1982 w wieku 20 lat została ona zamordowana, broniąc się przed wykorzystywaniem seksualnym i gwałtem.

Oto krótki życiorys nowej błogosławionej.

CZYTAJ DALEJ

Papież: Kościół i społeczeństwo muszą wysłuchać ludzi pracy

2022-12-09 15:12

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Proszę, pozbądźcie się wszelkich form wyzysku” – mówił papież do członków Chrześcijańskiego Ruchu Pracowników. To włoska organizacja poświęcona wprowadzaniu Ewangelii i udzielaniu wsparcia w sferach życia dotyczących zatrudnienia. Franciszek podkreślił, jak ważne jest obecnie dążenie do nawrócenia oraz wzajemne wspieranie się w tych kwestiach.

Ojciec Święty przyjął członków zrzeszenia na specjalnej audiencji. Zauważył, że powstała w latach 70. XX w. organizacja wciela w życie ducha Soboru Watykańskiego II. Zaznaczył, że obecny czas wielu zmian wymaga od nas wszystkich wysiłku w celu budowania lepszej przyszłości. Dlatego zaproponował „szczególne zobowiązanie w odniesieniu do pracy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję