Reklama

Niedziela Legnicka

Schronisko na jakubowym szlaku

Obecny rok przeżywany jest także jako Rok św. Jakuba.

Niedziela legnicka 6/2021, str. III

[ TEMATY ]

schronisko

Rok św. Jakuba

Ks. Piotr Nowosielski

Ks. Kurzawa zaprasza pielgrzymów do korzystania z Przystani św. Jakuba

Ks. Kurzawa zaprasza pielgrzymów do korzystania z Przystani św. Jakuba

Przez naszą diecezję przebiega kilka dróg wiodących do Santiago de Compostela. Jedną z nich jest Dolnośląska Droga św. Jakuba z Głogowa do Zgorzelca. Na trasie pielgrzymi zatrzymują się w tzw. przystaniach. Jedna z nich znajduje się na terenie parafii w Sobinie.

– Przystań św. Jakuba to miejsce, w którym może jednocześnie przenocować 11 pielgrzymów, którzy przechodzą tym szlakiem lub przejeżdżają rowerem. Szlak przebiega w pobliżu, więc pielgrzymom pomagamy tutaj dotrzeć na nocleg. To zasługa poprzedniego proboszcza, który stworzył tu takie schronisko. Uważam, że jest to najpiękniejsze schronisko na szlakach jakubowych przebiegających w diecezji. Cieszę się, że trafiają tu pielgrzymi, że chcą przenocować, że to wszystko funkcjonuje. W ciągu ostatniego, pandemicznego roku, skorzystało z tego miejsca 30 pielgrzymów z Polski, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Pomocą służę osobiście, albo też wyznaczone osoby, w miejscowościach na terenie parafii. Pielgrzymi mogą tu odpocząć, wykąpać się, wziąć udział we Mszy św. i ruszyć w dalszą drogę – mówi ks. Marek Kurzawa, obecny proboszcz parafii, który też jest pielgrzymem tych szlaków.

2021-02-03 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod opieką św. Brata Alberta

Niedziela przemyska 28/2019, str. VI

[ TEMATY ]

schronisko

Towarzystwo Pomocy Brata Alberta

Archiwum bp. Mariusza Leszczyńskiego

Św. Brat Albert Chmielowski

Św. Brat Albert Chmielowski

30 lat temu zebrała się w Przemyślu grupa osób, które podjęły prace na rzecz najuboższych – bezdomnych, głodnych, wykluczonych społecznie

Uroczystość ku czci św. Brata Alberta w przemyskim schronisku dla bezdomnych w tym roku miała charakter szczególny. Mija bowiem 30 lat od powstania Przemyskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

CZYTAJ DALEJ

Bobi. Najstarszy obecnie żyjący pies na świecie - ma 30 lat

2023-02-03 09:43

[ TEMATY ]

pies

Adobe Stock

Pupil o imieniu Bobi jest najstarszym obecnie żyjącym psem na świecie - podał w czwartek lizboński dziennik “Correio da Manha” w oparciu o Księgę Rekordów Guinnessa. 30-letnie zwierzę mieszka na wsi Conqueiros w pobliżu miasta Leiria, w środkowej Portugalii.

Właściciele czworonoga rasy portugalskiego psa stróżującego, jak podała gazeta, posiadają wystawiony w maju 1992 r. przez lokalnego weterynarza dokument, sporządzony krótko po narodzinach zwierzęcia.

CZYTAJ DALEJ

Nieść radość w chorobie

2023-02-03 20:37

Ewa Melerska

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Bycie z chorymi pozwala im zapomnieć o trudach codzienności

Przed nami XXXI Światowy Dzień Chorego. Uroczyste obchody tego dnia odbędą się 10 lutego br. Najpierw w katedrze wrocławskiej, a później na auli PWT. O tym, jaki będzie przebieg tego wydarzenia oraz dlaczego warto przyjść, opowiada Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

W kalendarzu Dzień Chorego przypada 11 lutego, natomiast centralne obchody w archidiecezji wrocławskiej zaplanowane są dzień wcześniej. -Ze względu na placówki opiekujące się osobami chorymi i niepełnosprawnymi, centralne obchody zostały przeniesione, na piątek - 10 lutego. -podkreśla P. Trawka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję