Reklama

Aspekty

Najlepszy prezent dla dzieci

Różaniec Rodziców za Dzieci rozwija się w naszej diecezji.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 10/2021, str. III

[ TEMATY ]

Różaniec Rodziców za Dzieci

Karolina Krasowska

Taka modlitwa daje mi poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach – mówi Agnieszka Andryszkowska

Taka modlitwa daje mi poczucie, że nasze dzieci są w dobrych rękach – mówi Agnieszka Andryszkowska

To ogólnopolska inicjatywa, która narodziła się niespełna 20 lat temu w Gdańsku. Wyszła od rodziców zatroskanych o losy swoich dzieci. Obecnie w całej Polsce należy do niej 97 566 rodziców skupionych w 4 880 istniejących już w całym kraju różach różańcowych. Od 2 lat Różaniec Rodziców za Dzieci podejmowany jest w parafii św. Alberta w Zielonej Górze. – Na dzień dzisiejszy w intencji dzieci modlą się trzy róże, a czwarta jest w trakcie kształtowania się, dlatego zachęcamy kolejne osoby do włączenia się w nią – mówi Agnieszka Andryszkowska, animatorka akcji w parafii św. Alberta. – Każdy z nas, każdy rodzic chce dla swoich dzieci jak najlepiej, troszczy się o ich wychowanie, o to, żeby były zdrowe i szczęśliwe, żeby w przyszłości wybrały najlepszą drogę w swoim życiu. Takie włączenie się we wspólną modlitwę, oddanie naszych dzieci Panu Bogu daje wsparcie i pomoc z góry. Jest to najlepszy prezent, jaki możemy dać naszym dzieciom, to najlepsza inwestycja w ich przyszłość – dodaje animatorka.

Do róży można zapisać się przez stronę internetową www.rozaniecrodzicow.pl albo przez parafię, w której taki Różaniec już funkcjonuje. W parafii św. Alberta w Zielonej Górze można zapisać się po każdym spotkaniu Diecezjalnej Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

2021-03-02 14:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rodzice dzieciom

Niedziela Plus 43/2022, str. II

[ TEMATY ]

Różaniec Rodziców za Dzieci

Archiwum Różańca Rodziców za dzieci

Patronką Różańca Rodziców za dzieci jest Matka Boża Oliwska. W modlitwie, która wyszła już daleko poza granice Polski, obecnie bierze udział niemal 102 tys. rodziców.

Historia Różańca Rodziców zaczęła się 21 lat temu we wspólnocie MaranaTha w Gdańsku-Oliwie. Jej opiekunem był śp. ks. prof. Andrzej Kowalczyk, wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym i diecezjalny egzorcysta. – Uczestniczyliśmy z żoną w wielu rekolekcjach, które organizował ksiądz profesor – wspomina Ireneusz Rogala, współzałożyciel wspólnoty RP. – Podczas rekolekcji 8 września 2001 r. ksiądz mówił o relacjach duchowych między rodzicami i dziećmi, wskazywał nam, jak czasem niektóre nasze działania mogą mieć destrukcyjny wpływ na dzieci. Mogą to być lekkomyślnie wypowiedziane zdanie, jakiś grzech, którego skutki boleśnie ranią inną osobę, albo skrywany w sercu brak przebaczenia. Wykład ksiądz ilustrował przykładami ze swojej pracy duszpasterskiej. Zrobiło to na nas tak niesamowite wrażenie, że moja żona aż krzyknęła: „Musimy się modlić, aby Pan Bóg zaradził temu złu!”.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek zachęcił Polaków do działań na rzecz pokoju

2022-12-07 12:10

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/ETTORE FERRARI

Do działania na rzecz pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, pamiętając o straszliwych zbrodniach, jakich dopuszczali się Niemcy na obywatelach polskich narodowości żydowskiej zachęcił papież Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Oto słowa Ojca Świętego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję