Reklama

Niedziela Przemyska

Jarosławski „Katolik” zaprasza

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu to nie tylko miejsce formacji intelektualnej, ale i kuźnia ludzi otwartych na Boga.

Niedziela przemyska 11/2021, str. VII

[ TEMATY ]

Jarosław

Szkoła katolicka

Archiwum szkoły

Dobra atmosfera i solidna kadra nauczycielska to największe atuty szkoły

Dobra atmosfera i solidna kadra nauczycielska to największe atuty szkoły

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące pojawiło się na mapie edukacyjnej Jarosławia w 2018 r. Szkoła została powołana przez parafię Bożego Ciała jako żywy pomnik w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.

Reklama

Pierwsza klasa składała się z 19 uczniów. Dziś w murach „Katolika” kształci się 110 młodych ludzi. Funkcjonowanie szkoły opiera się na realizacji trzech haseł: „Rozum. Wiara. Ojczyzna”. Do tej bezpłatnej placówki może uczęszczać młodzież, która szuka miejsca przyjaznego do nauki i wysokiego poziomu kształcenia, ceni wartości chrześcijańskie oraz chce wzrastać w wymiarze ludzkim i duchowym. Dużym plusem tego liceum są innowacyjne i doskonale wyposażone pracownie przedmiotowe z tablicami interaktywnymi. W szkole znajduje się świetlica „Kanapa”, która pomaga pogłębiać zawarte znajomości i gwarantuje dobry wypoczynek. W jarosławskim „Katoliku” panuje rodzinna atmosfera. Działa tu radiowęzeł, dzięki któremu każdy może poczuć ducha wspólnoty. Klasy składają się z 24 uczniów. Nauczyciele budują z wychowankami dobre relacje oparte na szczerości, empatii i życzliwości. Uczniowie uczestniczą w licznych wydarzeniach o charakterze kulturalnym, w wyjazdach integracyjnych i koncertach młodzieżowych. Wielu z nich osiągnęło już sporo sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych oraz realizuje swoje pasje dzięki stypendiom Prezesa Rady Ministrów i Fundacji Pomocy Edukacyjnej dla Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu. Szkoła planuje utworzenie następujących klas w roku szkolnym 2021/2022: profil politechniczno-medyczny z rozszerzoną matematyką i chemią oraz odpowiednio rozszerzoną fizyką lub biologią; profil humanistyczno-prawny z rozszerzonym językiem polskim, historią i wiedzą o społeczeństwie; profil lingwistyczny z językiem polskim, angielskim i wiedzą o społeczeństwie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

O tym, że to dobre miejsce na naukę, świadczą opinię uczniów uczęszczających do tej szkoły. Jak pisze Kinga: „«Katolik»” to wspaniałe miejsce dla wszystkich, którzy cenią wartości religijne, komfort nauki i przyjemną atmosferę. Dużym plusem tego Liceum są innowacyjne i doskonale wyposażone pracownie przedmiotowe oraz świetlica «Kanapa», która zapewnia dobry wypoczynek. Uczniowie, którzy zdobywają wiedzę w murach tej szkoły, osiągnęli już wiele sukcesów w konkursach i olimpiadach przedmiotowych”.

Drogi ósmoklasisto, rozważ uważnie wybór naszego liceum. Wybierz jedyne katolickie liceum na terenie powiatu jarosławskiego, gdzie nie będziesz musiał płacić czesnego, doświadczysz wysokiego poziomu kształcenia, a także kameralnych i przyjaznych klas. Przyjdź i buduj razem z nami klimat tej szkoły!

2021-03-09 12:27

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wałbrzych. Katolicka szkoła podpisała cenną umowę o współpracy

[ TEMATY ]

Wałbrzych

Niepokalanki

Szkoła katolicka

bł. Marcelina Darowska

s. Dorotea Milewska

Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu

Siostra Dorotea Milewska i prof. Radosław Zimroz

Siostra Dorotea Milewska i prof. Radosław Zimroz

Z początkiem lutego dyrekcja Prywatnego Liceum Sióstr Niepokalanek podpisała cenną umowę o współpracy z jedną z najlepszych uczelni nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w kraju.

Patronacka umowa pomiędzy - Wydziałem Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii - Politechniki Wrocławskiej, a Liceum Sióstr Niepokalanek w Wałbrzychu otwiera szeroki wachlarz możliwości współpracy przy prowadzeniu przedsięwzięć o charakterze naukowo-dydaktycznym, w ramach realizacji zadań dotyczących promowania i zgłębiania nauk ścisłych i technicznych.
CZYTAJ DALEJ

Neapol gotowy na uroczystość i cud św. Januarego

2025-09-18 07:25

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

commons.wikimedia.org

Cud św. Januarego

Cud św. Januarego

Słynna Uroczystość św. Januarego w tym roku, podczas której wierni oczekują na dokonanie się cudu krwi świętego - jej przemiany ze stanu stałego w płynny - połączona będzie 19 września z zakończeniem XXXI Synodu Kościoła w Neapolu. Wręczone zostaną posynodalne „Wskazania duszpasterskie”.

Uroczystość przypada 19 września, jednak już dzien wcześniej Kościół w Neapolu rozpocznie świętowanie. Zwłaszcza, że w tym roku połączone jest ono z zakończeniem XXXI Synodu miejscowego kościoła i przekazaniem „Wskazań duszpasterskich.”
CZYTAJ DALEJ

Legnica: Pijany i półnagi 35-latek zakłócał nabożeństwo w kościele

2025-09-19 15:12

[ TEMATY ]

Legnica

Adobe Stock

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Legniccy policjanci interweniowali wobec mężczyzny, który zakłócił przebieg nabożeństwa w kościele. 35-latek swoim zachowaniem obrażał uczucia religijne wiernych, był agresywny i wulgarny. Dzięki szybkim i trafnym działaniom dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, mężczyzna został szybko namierzony i zatrzymany. Dziś usłyszy zarzuty, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas nabożeństwa pijany i półnagi mężczyzna wszedł do świątyni, przeszedł przez całą jej długość i położył się przed ołtarzem. Gdy wierni próbowali go wyprowadzić, zaczął krzyczeć wulgaryzmy i obrażać uczucia religijne zgromadzonych. Ostatecznie udało się go wyprowadzić z kościoła, jednak mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję