Reklama

Kościół

Ewangelia radosną obietnicą

Pod tym hasłem w dniach 10-11 lipca odbywała się na Jasnej Górze 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja.

Pielgrzymuję tu regularnie. Przynależność do tej rodziny daje mi pewność siebie i spokój. Radio wyjaśnia sprawy, które dzieją się teraz w kraju – powiedziała Niedzieli Kazimiera Piekarz z parafii św. Michała Archanioła w Spiach. – Radio Maryja pomogło nam w wielu sprawach rodzinnych i małżeńskich – dodał jej mąż Jan.

– Radio prowadzi nas do Boga – przyznał Stanisław z parafii św. Jana Chrzciciela w Lubniu k. Myślenic. Życzył temu medium „wiary i niezależności”.

Reklama

Pielgrzymka na Jasną Górę oraz słuchanie Radia Maryja są umocnieniem dla Krystyny z parafii św. Stanisława Kostki w Jasionce. – To jedyne radio, w którym można usłyszeć prawdę – podkreśliła i życzyła rozgłośni jak największej liczby słuchaczy. Jej koleżanka Maria nie kryła tego, że należy do „moherowych beretów”. – Mam do siebie zdrowy dystans. Niech sobie mówią, co chcą. Wierzę w Matkę Bożą i koniec – uśmiechała się.

Pielgrzymkę rozpoczął koncert w wykonaniu Orkiestry Kopalni Węgla Kamiennego „Staszic”. Następnie pielgrzymi wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył biskup senior diecezji świdnickiej Ignacy Dec. Wierni uczestniczyli również w modlitwie różańcowej i w Apelu Jasnogórskim. – Matko Najświętsza, chcemy być Twoi. Pomóż nam, posługuj się nami – prosił w rozważaniu o. Tadeusz Rydzyk, założyciel i dyrektor Radia Maryja. – Dziękujemy Ci za to miejsce, dzięki któremu nasz naród, ta polska rodzina, jest jedna. Mamy tożsamość, bo mamy Chrystusa, Twojego Syna – zaznaczył.

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Potem wierni trwali na modlitewnym czuwaniu wraz z zespołem muzyki sakralnej Lumen. Mszy św. na placu przed szczytem przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Środków Społecznego Przekazu.

Reklama

Przed rozpoczęciem liturgii list prezydenta Andrzeja Dudy skierowany do uczestników pielgrzymki odczytała minister Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Kancelarii Prezydenta RP. Andrzej Duda dziękował Rodzinie Radia Maryja „za wielki wkład w budowanie Polski wiernej swojemu patriotycznemu i chrześcijańskiemu dziedzictwu”. Europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska odczytała natomiast list od prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

W homilii abp Depo prosił, „aby Opatrzność Boża nadal strzegła i prowadziła dzieła i wspólnoty: Rodziny Radia Maryja, Telewizji Trwam oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej, by mogły bez niesprawiedliwych nękań i sądowych oskarżeń wzrastać w prawdzie i ewangelicznej służbie Kościołowi i Polsce”.

Metropolita częstochowski nawiązał również do hasła pielgrzymki i podkreślił, że prawda objawiona przez Boga „czyni nas ludźmi wolnymi, obdarowanymi radosną obietnicą życia poza granicami cierpienia i śmierci”. – Chrześcijanin nie może żyć naprawdę bez perspektywy radosnej nadziei spotkania z Bogiem w wieczności – przypomniał za kard. Raniero Cantalamessą, kaznodzieją papieskim.

Arcybiskup zauważył, że dzieła powstałe wokół Radia Maryja służą zaszczepianiu prawdy w umysłach i sercach ludzi. – Dzieło ewangelizacji, które przez nie jest prowadzone, nie może i nie powinno być nigdy pojmowane jako rodzaj ideologicznej propagandy czy religijnego marketingu – przestrzegał.

Pozdrowienie i błogosławieństwo uczestnikom pielgrzymki przekazał także papież Franciszek. Na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej abp Depo udzielił im błogosławieństwa papieskiego wraz z odpustem zupełnym.

Po Mszy św. wystąpiła orkiestra Victoria z parafii Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie. Pielgrzymkę zwieńczyła Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bez Radia Maryja nie byłoby obecnej zmiany w Polsce

[ TEMATY ]

Radio Maryja

B. M. Sztajner/Niedziela

Gdyby nie gigantyczny wysiłek Radia Maryja, nie byłoby obecnej zmiany w Polsce - napisali w przesłanym KAI komunikacie członkowie Zespołu Wspierania Radia Maryja. W sobotę 5 grudnia w Toruniu odbędą się obchody 24. rocznicy powstania rozgłośni kierowanej przez ojców redemptorystów.

Obchody zorganizowane zostaną w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Bema. W programie m.in. modlitwy i koncerty (w tym bp. Antoniego Długosza z Częstochowy) oraz uroczysta Msza św. o godz. 16.00 pod przewodnictwem metropolity lwowskiego abp. Mieczysława Mokrzyckiego.

CZYTAJ DALEJ

„Cud św. Januarego”: krew przechowywana w ampułce ponownie się upłynniła

2021-09-21 08:37

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

twitter.com/Chiesadinapoli

W niedzielę krew patrona Neapolu, przechowywana w ampułce w katedrze w tym mieście, ponownie się upłynniła. „Cud św. Januarego” został ogłoszony przez metropolitę abp. Domenico Battaglię.

Kościół katolicki obchodzi 19 września wspomnienie św. Januarego. Od kilkuset lat tego właśnie dnia krew patrona Neapolu upłynnia się. Tak też stało się i tym razem. Abp Domenico Battaglia wyjął w niedzielę ampułkę z relikwiarza przechowywanego w Królewskiej Kaplicy Skarbu św. Januarego.

CZYTAJ DALEJ

Wyprawa parowozem

2021-09-22 21:03

Archiwum Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei

Pociąg retro czeka na pasażerów

Pociąg retro czeka na pasażerów

    W nadchodzący weekend ( 25- 26 września) na tory wyjedzie unikatowy, sprawny parowóz ze składem zabytkowych wagonów z XX wieku.

    Jak informuje Łukasz Wideł wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei, przejazd jest organizowany w ramach cyklu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie 145. rocznicy uruchomienia kolei tarnowsko-leluchowskiej - pierwszej linii kolejowej w tym regionie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję