Reklama

Niedziela Rzeszowska

Do zobaczenia na szlaku!

Już za kilka dni z Rzeszowa wyruszy 44. Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę.

Hasło tegorocznej pielgrzymki „Z Maryją i Józefem do Jezusa” zachęca do tego, byśmy wpatrując się w przykład Matki Najświętszej i św. Józefa przybliżali się w swoim życiu do Pana Jezusa. Biskup Edward Białogłowski, koordynujący przygotowania do Rzeszowskiej Pielgrzymki Pieszej, podkreśla, że program duszpasterski pielgrzymki jest tak samo obfity jak w innych latach. Zaznacza, iż w programie duchowym na rekolekcje w drodze uwzględniono dwa ważne tematy: Eucharystia i Rodzina. Biskup wyjaśnia: – Pierwszy wynika z ogólnopolskiego programu duszpasterskiego: „Zgromadzeni na świętej Wieczerzy”, zaś drugi jest nawiązaniem do Roku Rodziny, który polecił Kościołowi papież Franciszek.

Ze względu na stan epidemii pielgrzymka przyjmie formę sztafety poszczególnych grup. Każdego dnia na szlaku do Królowej Polski spotkają się pątnicy zapisani do swoich grup z różnych rejonów diecezji. Cieszy nas zainteresowanie pielgrzymką, o czym świadczy duża ilość osób zapisanych przez formularz internetowy lub w parafiach. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogą wybrać się na pielgrzymkę, zachęcamy do duchowego pielgrzymowania.

Reklama

Codziennie od 4 do 13 sierpnia zapraszamy do łączności z tymi, którzy wyruszą na pątniczy szlak. Studio pielgrzymkowe na antenie Radia VIA zaprasza przez kolejne dziesięć dni o godz. 7.35; 10.15; 12.10; 16.10 i 20. Również zapraszamy codziennie na Eucharystię do Bazyliki Ojców Bernardynów w Rzeszowie o godz. 18, która będzie celebrowana przez księży przewodników poszczególnych grup RPP. Okazją do duchowego pielgrzymowania będzie udział w nabożeństwach różańcowych w kościele Świętego Krzyża – Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Rzeszowie o godz. 20.30. Msze święte i nabożeństwa będą transmitowane przez Radio VIA.

Okazją do spotkania w pielgrzymkowej wspólnocie będzie Eucharystia na rozpoczęcie 44. RPP, która tradycyjnie odbędzie się na placu Farnym w Rzeszowie o godz. 6.30 pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Zapraszamy również na uroczyste wejście Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, które odbędzie się 13 sierpnia o godz. 10 i następnie na Eucharystię na błoniach jasnogórskich o godz. 11.30.

Niech tegoroczne pielgrzymowanie z Niepokalaną Dziewicą i św. Józefem zbliży nas do Chrystusa i umocni więź z bliźnimi. Jezu, Maryjo, Józefie święty, Wam oddajemy serca, ciała i dusze nasze! Do zobaczenia na szlaku 44. Rzeszowskiej Pielgrzymki Pieszej.

2021-07-27 12:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Prorok” - Jasna Góra jako plan filmowy do nowego obrazu o kard. Wyszyńskim

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Jasna Góra

Jasna Góra/twitter

Jasna Góra jest dziś planem filmowym do nowego obrazu o kard. Stefanie Wyszyńskim. Film „Prorok” w reżyserii Michała Kondrata to historia Prymasa Tysiąclecia, niezachwianego w wierze i konsekwentnego w walce o miłość, godność i prawa każdego człowieka, upominającego się o prawa Kościoła i uciemiężonego Narodu.

Akcja filmu toczy się w latach 1956-1970. Poprzedza ją dynamiczny prolog, przedstawiający represje i okrucieństwa, jakich dopuszczały się władze stalinowskiej Polski wobec przedstawicieli Kościoła katolickiego, w tym Prymasa Wyszyńskiego.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

„Kościół – dom i szkoła komunii” - jutro uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej

2021-09-24 19:14

[ TEMATY ]

synod

Lublin

Ks. Mieczysław Puzewicz

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

Lubelska katedra pw. Świętych Janów

III Synod Archidiecezji Lubelskiej obradować będzie pod hasłem „Kościół – dom i szkoła komunii”. Uroczyste otwarcie synodu odbędzie się w sobotę 25 września 2021 r. o godz. 11.00 podczas Mszy św. w lubelskiej archikatedrze.

Synod diecezjalny jest najważniejszym ciałem doradczym biskupa. Jest zwoływany przez biskupa diecezji zwłaszcza wtedy, gdy chce się on poradzić swoich diecezjan oraz wsłuchać w głos Ducha Świętego, który przemawia przez wspólnotę Kościoła diecezjalnego. W czasie synodu analizuje się sytuację diecezji: codzienną wierność Ewangelii i jej aktualne głoszenie; wyzwania; sukcesy i problemy; weryfikacja istniejących struktur itd.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję