Reklama

Aspekty

Głogów

Testament wielkich Polaków

W parafii NMP Królowej Polski można zobaczyć wystawę Wyszyńskiego i Wojtyły gramatyka życia.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 33/2021, str. III

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

Karol Wojtyła

wystawy

Maciej Krawcewicz

Ks. Witold Pietsch i Zdzisław Wandycz zapraszają do Głogowa na lekcję historii

Ks. Witold Pietsch i Zdzisław Wandycz zapraszają do Głogowa na lekcję historii

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wystawa została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN oraz Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego z okazji przypadających w 2018 r. 70. jubileuszu objęcia przez Stefana Wyszyńskiego tronu prymasowskiego i 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża.

– Ta wystawa jest pielgrzymką, przechodzi z miasta do miasta – wyjaśnia Zdzisław Wandycz. – Bardzo zależało mi na tym, żeby znalazła się również w Głogowie. Szczególnie chciałbym, żeby zobaczyła ją młodzież, żeby poznała ona historię naszego państwa. Jestem działaczem opozycji antykomunistycznej, w latach 70. i 80. opieraliśmy się tylko o Kościół, a bohaterowie tej wystawy byli dla nas największymi autorytetami.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Na ekspozycję składają się duże plansze ze zdjęciami i cytatami – myślami, wyrażającymi takie hasła, jak: naród, sumienie, praca, powołanie, męstwo, historia itp. Zwięzła i nowoczesna forma zachęca przechodniów do zatrzymania się.

Do obejrzenia wystawy zaprasza również proboszcz ks. Witold Pietsch: – Ta ekspozycja wydobywa jedne z największych postaci w naszej historii. Papież Jan Paweł II i prymas Stefan Wyszyński pouczają nas, ich myśli tu zaprezentowane dotyczą istoty naszego życia, dobrego i chrześcijańskiego.

Wystawę będzie można oglądać do 5 września.

2021-08-11 10:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wirtualna Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki. Zobaczymy m.in. kajak Karola Wojtyły

[ TEMATY ]

noc muzeów

Karol Wojtyła

100. rocznica urodzin JPII

wirtualna wystawa

Muzeum Sportu i Turystyki

Muzeum Sportu i Turystyki

Kajak, którym pływał Karol Wojtyła znajduje się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Kajak, którym pływał Karol Wojtyła znajduje się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na wyjątkową internetową premierę reportażu o św. Janie Pawle II. Dziś o godz. 18.40 w mediach społecznościowych będzie można zobaczyć film „Wędrówka do świętości” opowiadający o zamiłowaniu Karola Wojtyły do spływów kajakowych i górskich wędrówek

Premiera krótkiego reportażu na muzealnym kanale You Tube, Facebooku i stronie internetowej www.muzeumsportu.waw.pl rozpocznie Mistrzowską Noc Muzeów w Muzeum Sportu i Turystyki.
CZYTAJ DALEJ

Pierwsza decyzja Leona XIV dotycząca współpracowników

2025-05-09 14:50

[ TEMATY ]

decyzje

Papież Leon XIV

Vatican Media

Papież Leon XIV zadecydował o tymczasowym pozostawieniu na stanowiskach dotychczasowych szefów instytucji Kurii Rzymskiej i Państwa Watykańskiego, aby zapewnić czas na refleksję i modlitwę przed możliwymi zmianami.

Publikujemy treść komunikatu, przekazanego za pośrednictwem Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej:
CZYTAJ DALEJ

Nowa książka „HABEMUS PAPAM. LEON XIV”

2025-05-09 20:24

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Mat.prasowy/Rafael

Dom Wydawniczy Rafael z radością prezentuje premierową książkę „Habemus Papam. Leon XIV”, jedną z pierwszych polskich publikacji poświęconych nowemu papieżowi – Robertowi Francisowi Prevostowi OSA, który 8 maja 2025 roku został wybrany na Stolicę Piotrową i przyjął imię Leon XIV.

To postać niezwykła – pierwszy w historii papież ze Stanów Zjednoczonych, zakonnik augustiański, misjonarz i biskup Peru, a wcześniej przełożony generalny zakonu. Znany z prostoty, pokory i głębokiej duchowości, papież Leon XIV staje dziś na czele Kościoła w czasie niepewności, napięć społecznych i poszukiwania jedności. Jego pontyfikat zapowiada się jako powrót do korzeni Ewangelii – do cichości, modlitwy i służby najuboższym. Książka o człowieku modlitwy i misji.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję