Reklama

Niedziela Rzeszowska

Nowe sanktuarium w diecezji

Kościół Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim zostanie ustanowiony 3 października Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Niedziela rzeszowska 39/2021, str. I

[ TEMATY ]

Sędziszów

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Archiwum parafii

Kościół Miłosierdzia Bożego dobrze wpisał się w pejzaż miasta

Kościół Miłosierdzia Bożego dobrze wpisał się w pejzaż miasta

Sanktuarium, przez które rozumie się kościół lub inne miejsce święte, do którego – za aprobatą biskupa diecezjalnego – pielgrzymują liczni wierni, stanowi dziedzictwo religijne, duchowe i kulturowe Kościoła i narodu” – głosi Pierwszy Synod Diecezji Rzeszowskiej (Statut 388). Dalej możemy przeczytać o istocie tego miejsca: „Każde sanktuarium ma swój specyficzny charakter, ukształtowany przez przedmiot kultu – każde też spełnia ważną rolę w życiu wspólnoty parafialnej i mieszkańców całego regionu. Sanktuaria diecezji rzeszowskiej stanowią ważne ośrodki kultu Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny i świętych (…). Zachęca się wszystkich wiernych: starszych wiekiem, małżonków, młodzież i dzieci do pielgrzymowania do tych świętych miejsc, które upodobał sobie Bóg”.

Z myślą o chorych i cierpiących

Reklama

Nowe sanktuarium w Sędziszowie Małopolskim w szczególny sposób ma służyć dziełu Apostolstwa Chorych. Ks. Krzysztof Gac, proboszcz sędziszowskiej parafii, podkreśla doniosłość tego wydarzenia: – Podczas tej wspaniałej uroczystości zostanie odczytany dekret bp. Jana Wątroby, ustanawiający naszą świątynię Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego – podkreśla. – Sanktuarium to miejsce, które Bóg wybiera, aby ludzie doświadczali Jego czułej, delikatnej i uzdrawiającej miłości. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego będzie w naszej diecezji takim miejscem związanym z dziełem Apostolstwa Chorych, w którym to właśnie zwłaszcza chorzy i cierpiący oraz wszyscy, którzy im towarzyszą w dźwiganiu tego krzyża, będą mogli szukać umocnienia w cierpieniu i doświadczać miłosierdzia Boga – dodaje.

Zaproszenie dla wszystkich

Uroczystość rozpocznie się o godz. 11, a przewodniczyć jej będzie bp Edward Białogłowski. Warto wspomnieć, że odbywać się ona będzie w pierwszą rocznicę konsekracji tego kościoła, która miała miejsce 4 października ub. roku w dniu odpustu ku czci św. Faustyny.

Na to wyjątkowe wydarzenie dla całej diecezji rzeszowskiej serdecznie zapraszają duszpasterze wraz z całą wspólnotą parafialną.

2021-09-22 07:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Coraz więcej ludzi odkrywa w miłosierdziu Boga szczęście i pokój dla świata

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Episkopat.news

W niedzielę odbywa się VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia do Łagiewnik. Z ks. Zbigniewem Bielasem, rektorem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, rozmawiamy o tym, dlaczego to pielgrzymowanie jest tak istotne i czemu kult miłości miłosiernej Boga cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród wierzących.

Łukasz Kaczyński (KAI): Dlaczego coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia jest tak ważna?

CZYTAJ DALEJ

Franciszek do cypryjskich duchownych: bądźcie Kościołem cierpliwym i braterskim

2021-12-02 22:33

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Franciszek w Grecji i na Cyprze

PAP/EPA/KATIA CHRISTODOULOU

„Życzę wam, abyście zawsze byli Kościołem cierpliwym, który rozeznaje, towarzyszy i integruje; i Kościołem braterskim, który czyni miejsce dla innych, dyskutuje, ale pozostaje jednością” – powiedział Ojciec Święty podczas spotkania z kapłanami, zakonnikami i zakonnicami, diakonami, katechetami, stowarzyszeniami i ruchami kościelnymi Cypru. Odbyło się ono w maronickiej katedrze pw. Matki Bożej Łaskawej w Nikozji i było pierwszym podczas jego podróży apostolskiej na Cypr i do Grecji. Jest to jego 35 podróż zagraniczna.

Wasze Świątobliwości, drodzy bracia biskupi, drodzy kapłani, siostry i bracia zakonni, drodzy katecheci, bracia i siostry, Χαίρετε! [Witajcie]

CZYTAJ DALEJ

Caritas Polska: zbiórka żywności w placówkach handlowych - 3 i 4 grudnia

2021-12-02 18:49

[ TEMATY ]

zbiórka żywności

Caritas Polska

Marek Górniaczyk

W 1,5 tys. placówek handlowych w piątek i w sobotę (3 i 4 grudnia) w ramach kampanii "Tak. Pomagam!" staną specjalnie oznakowane wózki, do których można będzie włożyć zakupioną żywność o długim terminie przydatności. Caritas przekaże podarowane produkty najbardziej potrzebującym.

"W ubiegłym roku, mimo pandemii, udało się zebrać 92 tony żywności. Dzięki zbiórce z pomocy skorzystało ok. 30 tys. osób" - poinformowała w komunikacie Caritas Polska.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję