Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Dla umocnienia wiary

Po raz 8. do Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymowali uczniowie klas ósmych z 29 szkół z terenu naszej diecezji. Pielgrzymce przewodniczył bp Grzegorz Kaszak.

Niedziela sosnowiecka 42/2021, str. I

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Kalwaria Zebrzydowska

Ks. Przemysław Lech

Duszpasterze i ośmioklasiści na Mszy św.

Duszpasterze i ośmioklasiści na Mszy św.

Przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zgromadzili się duszpasterze, katecheci, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz młodzież. – Wasza tak liczna obecność odmłodziła dziś mury tej bazyliki. Ale jest ona także świadectwem wiary, które dajecie. Nie bójcie się dawać tego świadectwa. Zaufajcie Chrystusowi. On was dziś tutaj przyprowadził, abyście wzmocnili swoją wiarę – mówił w powitaniu kustosz sanktuarium, franciszkanin o. Gracjan Kubica.

Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Grzegorz Kaszak. – Kiedy w 1979 r. Jan Paweł II nawiedził Kalwarię Zebrzydowską, zdradził, że gdy jako biskup musiał rozwiązywać trudne sprawy, chętnie przyjeżdżał na kalwaryjskie Dróżki Pana Jezusa. I jego problemy właśnie tu znajdowały często rozwiązanie. Co chce nam przez to powiedzieć dziś św. Jan Paweł II? Młody człowieku, nie licz na własne siły. Sam sobie nie poradzisz. Nie tylko wy młodzi, ale i my dorośli – sami nie dajemy rady. Potrzebujemy pomocy z nieba, poprzez Maryję. Znajdź sobie dziś w tym sanktuarium jakiś kącik i porozmawiaj z Matką Bożą. Opowiedz Jej o swoich trudnościach i o łzach, które być może po kryjomu wylewasz – zachęcał bp Kaszak.

– Kalwaria Zebrzydowska to nie tylko kościół i klasztor, ale również zespół kaplic i kościołów dróżkowych oraz park krajobrazowy. To wyjątkowe miejsce kultu przyciąga tysiące pielgrzymów, którzy odprawiają nabożeństwa na Dróżkach Pana Jezusa i Dróżkach Matki Bożej oraz zanoszą modlitwy przed cudownym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Od wielu lat jako diecezja sosnowicka pielgrzymujemy do tego miejsca. Cieszę się, że oprócz młodzieży są z nami dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy oraz katecheci. Zawierzając Maryi naszą pracę prosimy o potrzebne łaski do wypełnienia powierzonych sobie zadań – powiedział ks. Michał Borda, dyrektor Wydziału Katechetycznego.

Na zakończenie modlitewnego spotkania przedstawiciele młodzieży przed łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej zawierzyli wszystkie sprawy młodzieży diecezji sosnowieckiej.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka Bractwa św. Józefa

Niedziela legnicka 15/2016, str. 2

[ TEMATY ]

pielgrzymka

bractwa

Józef Hebda

Bractwo św. Józefa przed kościołem w Przedwojowie

Bractwo św. Józefa przed kościołem w Przedwojowie

Z parafii Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze w uroczystość św. Józefa, 19 marca, udała się pielgrzymka do Przedwojowa. Celem pielgrzymowania był udział w odpuście ku czci św. Józefa, patrona tego kościoła filialnego. Część wiernych wraz z ks. Andrzejem Płazą, opiekunem Bractwa św. Józefa w parafii, udała się tam pieszo.

CZYTAJ DALEJ

Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

Niedziela Ogólnopolska 45/2022, str. 18

[ TEMATY ]

Teolog odpowiada

Karol Porwich/Niedziela

Pytanie czytelnika: Co daje nam modlitwa w trudnych sytuacjach?

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Zapraszamy na Orszak św. Mikołaja

2022-12-02 17:17

Paweł Wysoki

W niedzielę, 4 grudnia, ulicami Lublina już po raz 9. przejdzie Orszak św. Mikołaja. Do udziału w radosnym pochodzie zaproszone są nie tylko dzieci, ale właśnie najmłodsi mają zagwarantowane upominki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję