Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Niosą pomoc

W kościele Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim 23 października o godz. 18 odbędzie się koncert charytatywny Klasyka dla domu samotnej matki.

Niedziela wrocławska 42/2021, str. III

[ TEMATY ]

dom samotnej matki

koncert charytatywny

Tomasz Lewandowski

Dom samotnej matki wymaga pilnego remontu

Dom samotnej matki wymaga pilnego remontu

Organizuje go Caritas Archidiecezji Wrocławskiej i parafia katedralna na rzecz Stowarzyszenia „Misja Dworcowa” i niezwykłego domu samotnej matki prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej we Wrocławiu. Przy organach zasiądzie prof. Piotr Rojek, a towarzyszyć mu będą Monika Piechaczek (sopran), Igor Cecocho (trąbka) i Ryszard Żołędziowski (saksofon).

Siostry marianki prowadzą dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, często uciekają przed przemocą fizyczną i psychiczną, dotknięte ubóstwem i zagrożone społecznym wykluczeniem. – Próbujemy w naszym domu stworzyć zalążek ciepła domu rodzinnego, w którym każdy staje się kimś ważnym, indywidualnym, niosącym w nasze małe środowisko ogrom bogactwa – podkreślają siostry marianki.

Obecnie budynek wymaga pilnego remontu. Jego konstrukcja powoduje ciągłe zalewanie pomieszczeń piwnicznych, co skutkuje niszczeniem samej konstrukcji, jak i zagrożeniem dla zdrowia wynikającym z namnażania się pleśni.

Serdecznie zapraszamy na koncert i do wsparcia tego wyjątkowego domu. Można to również uczynić wpłacając pieniądze na konto Stowarzyszenia „Misja Dworcowa”.

2021-10-12 12:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z myślą o potrzebujących

Niedziela zamojsko-lubaczowska 13/2022, str. I

[ TEMATY ]

koncert charytatywny

Adam Łazar

Koncert Kuby Blokesza w Radrużu

Koncert Kuby Blokesza w Radrużu

W Zespole Cerkiewnym w Radrużu odbył się koncert Solidarni z Ukrainą. Dochód z występu przeznaczono na pomoc charytatywną.

Na wieczór z muzyką zaprosiło Muzeum Kresów w Lubaczowie, a przed publicznością wystąpił Kuba Blokesz. Artysta gra na gitarze, śpiewa, komponuje, pisze teksty i tłumaczy. Jest laureatem kilkunastu festiwali piosenki m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowego, Festiwalu Twórczości „Korowód”, Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA. Współpracował z takimi artystami jak: Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski, Piotr Machalica, Joanna Lewandowska, Marcin Pospieszalski. W 2016 r., z inicjatywy Zakonu Karmelitów Bosych, powstało dwupłytowe wydawnictwo: Bóg sam wystarcza – poezje z Karmelu z wierszami św. Teresy z Ávili i innych świętych karmelitów. Kuba Blokesz pełnił w nim rolę producenta i kompozytora, nagrywał również gitary i śpiewał. Aktualnie pracuje nad drugim albumem z tej serii, tym razem z tekstami św. Teresy z Lisieux. Podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży, na lotnisku Muchowiec w Katowicach wystąpił w głównej roli musicalu Jak Ogień, opowiadającym historię proroka Eliasza.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Watykan: od 31 stycznia do 5 lutego 2023 r. papieska podróż do Afryki

2022-12-01 12:28

[ TEMATY ]

Franciszek

Franciszek w Afryce

Archiwum prywatne Piotra Błasiaka

W dniach od 31 stycznia do 5 lutego 2023 r. Ojciec Święty odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga a następnie Sudan Południowy - poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Przyjmując zaproszenie odpowiednich głów państw i biskupów, Ojciec Święty Franciszek odbędzie zapowiedzianą podróż apostolską do Demokratycznej Republiki Konga w dniach 31 stycznia - 3 lutego 2023 r., odwiedzając miasto Kinszasa, oraz, wraz z Arcybiskupem Canterbury i Moderatorem Zgromadzenia Ogólnego Kościoła Szkocji, Ekumeniczną Pielgrzymkę Pokoju do Sudanu Południowego w dniach 3-5 lutego, udając się do Dżuby – czytamy w watykańskim komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję