Reklama

Rodzina

Wychowanie trwa wiecznie

W Warszawie w dniach 25-26 października odbędzie się II Ogólnopolski Kongres Wychowanie trwa wiecznie, który swym patronatem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Organizatorzy kongresu: Kolegium Jagiellońskie – Toruńska Szkoła Wyższa oraz Fundacja Życie zapowiadają, że będzie on spotkaniem praktyków i badaczy oraz forum wymiany doświadczeń i dyskusji nad Raportem Rzecznika Praw Dziecka na temat dobrostanu dzieci w Polsce.

Do udziału w kongresie szczególnie zaproszeni są studenci i doktoranci, społecznicy oraz osoby zajmujące się przedmiotową problematyką: nauczyciele, wychowawcy, psychologowie, trenerzy, instruktorzy. Mile widziani są także organizatorzy i animatorzy wszelkich form edukacji, szkół, przedszkoli, klubów sportowych i duszpasterstw. Podczas sześciu paneli dyskusyjnych uczestnicy kongresu będą mieli okazję podjąć debatę o wychowaniu w kontekście obecnej sytuacji zachodzących przemian cywilizacyjnych.

W trzech panelach 25 października – Rodzina w centrum, Rodzice i szkoła oraz Forum pedagogiki chrześcijańskiej – obok przedstawicieli świata nauki, stowarzyszeń i fundacji udział wezmą: Mikołaj Pawlak – rzecznik praw dziecka, Marlena Maląg – minister rodziny i polityki społecznej oraz Tomasz Rzymkowski – sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki oraz pełnomocnik rządu do spraw kształcenia ogólnego i nadzoru pedagogicznego. Drugiego dnia – w panelach: Rodzina a wychowanie do samodzielności, Szkoła a wychowanie do samodzielności oraz Role społeczne kobiet i mężczyzn a wychowanie do samodzielności wystąpią m.in. Marzena Machałek – sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej oraz kształcenia zawodowego, a także Przemysław Czarnek – minister edukacji i nauki.

Reklama

Ze względu na obostrzenia sanitarne liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona. Obrady kongresu będą transmitowane on-line, a jego uczestnicy otrzymają certyfikat uczestnictwa mailem. Udział w kongresie jest bezpłatny. Patronatem medialnym wydarzenie objęła m.in. Niedziela.

Szczegółowy program kongresu na: wychowanie.org .

2021-10-19 13:47

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

8. Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio” - już w przyszłym tygodniu

[ TEMATY ]

rodzina

małżeństwo

Sondem/Fotolia.com

Dialog, wzajemna pomoc, trudności między sobą i z dziećmi, śmierć – to niektóre z zagadnień, które podjęte zostaną podczas 8. Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. W tym roku głównym tematem cyklu konferencji będzie dialog miłości - zapowiada Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin (KODR), który organizuje wydarzenie.

Jest to inicjatywa modlitewna, w której wszyscy wierzący są proszeni o modlitwę za narzeczonych, małżeństwa, wdowy i wdowców. Oprócz codziennej modlitwy każdego dnia są udostępniane konferencje pod wspólnym hasłem „Dialog miłości…”, których można słuchać na różnych platformach dźwiękowych. Wszystko opisane i udostępniane jest na stronie www.taknaserio.com a także na plakacie, gdzie umieszczono kod QR dla otworzenia właściwej strony.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zadarko: Trzeba zrezygnować z organizacji pielgrzymek autokarowych bez noclegów w drodze!

2022-08-10 12:52

[ TEMATY ]

turystyka

pielgrzymowanie

Adobe.Stock

- Po wypadku autokaru w Chorwacji jesteśmy wstrząśnięci, modlimy się i jesteśmy w żałobie. Łączymy się w bólu z najbliższymi ofiar. Ale ta tragedia zmusza nas do refleksji nad stanem przestrzegania przez organizatorów pielgrzymek i wyjazdów turystycznych standardów bezpieczeństwa – mówi KAI bp Krzysztof Zadarko. Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek zapowiada, że jesienią zostaną ogłoszone „Wskazania dla duszpasterstwa pielgrzymów”, mówiące także o podstawowych wymogach bezpieczeństwa.

Biskup pytany o wnioski, jakie można wyciągnąć z wypadku w Chorwacji, odpowiada, że „nie jesteśmy od tego, żeby osądzać czy orzekać o winie, musimy cierpliwie poczekać na wyniki badania przyczyn, ale na pewno będziemy apelować do organizatorów pielgrzymek o większą troskę o bezpieczeństwo, m. in. aby na trasie przewidzieć noclegi, a nie planować jazdę bez przerwy”.

CZYTAJ DALEJ

Raport: surowce na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy warte 12 bln dolarów

Na 12 bilionów dolarów szacuje się wartość złóż paliw kopalnych i metali ziem rzadkich na okupowanych przez Rosję terenach Ukrainy. Na gospodarcze motywy rosyjskiego ataku na Ukrainę wskazuje w najnowszym raporcie kanadyjska firma analityczna SecDev.

Wartość wszystkich złóż surowców kopalnych Ukrainy można ocenić na ok. 26 bilionów USD – szacują analitycy SecDev, podkreślając, że „Rosja próbuje obniżyć znaczenie Ukrainy i na stałe ją zdestabilizować oraz podważyć rzetelność tego kraju jak partnera ekonomicznego Europy i innych krajów świata”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję