Reklama

Niedziela Łódzka

Archidiecezja Łódzka

W progach Świętych Apostołów

Łódzcy biskupi wzięli udział w wizycie ad limina Apostolorum, czyli w pielgrzymce do grobów Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Niedziela łódzka 45/2021, str. III

[ TEMATY ]

ad limina Apostolorum

Ks. Hubert Kępiński

Uczestnicy wizyty ad limina Apostolorum

Uczestnicy wizyty ad limina Apostolorum

W dniach od 17 do 23 października hierarchowie spotykali się na wspólnej modlitwie w bazylikach Rzymu, odwiedzali kongregację i rady Stolicy Apostolskiej oraz rozmawiali z papieżem Franciszkiem o tych wszystkich sprawach, które są ważne dla duszpasterskiego funkcjonowania powierzonych im diecezji oraz Kościoła w Polsce.

Arcybiskup Grzegorz Ryś powiedział, że jednym z najważniejszych spotkań podczas ad limina, było to z papieżem Franciszkiem – spotkanie braterskie, podczas którego rozmawialiśmy na różne tematy. Kiedy mówiliśmy o odchodzeniu ludzi od wiary i Kościoła, a szczególnie młodych osób, papież z troską powiedział, że rozwiązaniem na ten kryzys jest świadectwo, świadectwo i jeszcze raz świadectwo życia katolików, przede wszystkim duchownych i osób konsekrowanych.

Biskupi Ireneusz Pękalski oraz Marek Marczak dzieląc się swoim doświadczeniem pobytu w Rzymie, zwrócili uwagę na otwartość papieża i jego zainteresowanie Kościołem w Polsce, co wyrażało się licznymi pytaniami, które papież kierował do hierarchów. Na zakończenie ad limina łódzka delegacja wraz z kard. Konradem Krajewskim nawiedziła klasztor benedyktyński w Subiaco, gdzie przebywali św. Benedykt i św. Franciszek.

2021-11-03 07:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Było to spotkanie ojca ze swoimi synami

[ TEMATY ]

bp Jan Piotrowski

diecezja kielecka

ad limina Apostolorum

www.diecezja.kielce.pl

-Ad limina czyli pielgrzymowanie do grobów Apostołów jest czasem spotkania biskupów z Ojcem Świętym oraz okazją do rozmów i modlitwy. Czym była to pielgrzymka dla Księdza Biskupa?

Ksiądz Biskup Jan Piotrowski - Cieszę się że w grupie 23 biskupów mogliśmy ofiarować naszą modlitwę Ojcu Świętemu i rozważyć aktualność prymatu papieża, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa „Piotrze umacniaj swoich braci w wierze”. Pierwszą taką pielgrzymkę odbyłem jako biskup pomocniczy w diecezji tarnowskiej. Teraz, po siedmiu latach posługi w diecezji kieleckiej, to spotkanie było dla mnie potrzebnym przeżyciem, otwierającym spojrzenie, umysł i serce na życie Kościoła i współczesne wyzwania. W czasie celebracji w czterech Bazylikach Większych modliłem się również za Kościół, rodziny, małżeństwa, ogarniając różne potrzeby diecezjan.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

Gaz-System: gazociąg Baltic Pipe osiągnął pełną przepustowość

2022-11-30 15:32

[ TEMATY ]

gaz

Adobe.Stock.pl

30 listopada tego roku gazociąg podmorski Baltic Pipe uzyskał docelową moc przesyłową w kierunku Polski, czyli 10 mld m sześciennych gazu rocznie - poinformował w środowym komunikacie Gaz-System.

Jak wyjaśniono, Energinet, duński operator systemu przesyłowego zakończył proces podłączenia tłoczni w Zealand do infrastruktury Baltic Pipe.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję