Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

40 lat pomocy bezdomnym

Wszystko zaczęło się z inspiracji „Jureczka” (br. Jerzego Marszałkowicza). Dziś Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta pomaga w całym kraju.

Niedziela wrocławska 47/2021, str. III

[ TEMATY ]

bezdomni

Towarzystwo Pomocy Brata Alberta

Ks. Łukasz Romańczuk/ Niedziela

Dary niosą członkowie TPBA

Dary niosą członkowie TPBA

W kościele św. Stanisława, św. Doroty i św. Wacława we Wrocławiu na wspólnej Eucharystii spotkały się osoby zaangażowanie w działalność TPBA, aby świętować 40-lecie jego powstania. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński, który jest asystentem kościelnym tej organizacji.

W świętowaniu powstania Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta uczestniczyli przedstawiciele z całej Polski. Biskup Kiciński swoją homilię rozpoczął od przybliżenia symboliki liczby 40. – Jest czasem drogi, czyszczenia, zapowiedzią czegoś nowego. I przeżywając 40 lat, zatrzymujemy się. Czynimy to, żeby powspominać i podziękować za to, co było – zaznaczył biskup.

Nawiązując do rocznicy, hierarcha zaznaczył ważność misji podjętej przez wszystkich zaangażowanych w to dzieło. Ukazał także św. Brata Alberta jako prekursora synodalności. – Ojciec Święty zachęca, aby Kościół zamienił się w słuchanie, a Brat Albert pokazuje, co to znaczy wysłuchać, zatrzymać się przy konkretnej twarzy, pocieszyć i pomóc. Budował wspólnotę opartą na miłości i miłosierdziu, gdzie jest miejsce dla każdego człowieka – powiedział biskup.

Po zakończonej Eucharystii w budynku Narodowego Forum Muzyki odbyła się uroczysta gala podczas której Minister Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wręczyła specjalne odznaczenia.

2021-11-16 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gorzów: Dni Kultury z Bratem Albertem

[ TEMATY ]

Towarzystwo Pomocy Brata Alberta

Agata Zawadzka

Tegoroczne Dni Kultury z Bratem Albertem odbywają się pod hasłem: „Codziennie rodzi się nowe jutro”. Zdanie to zostało zaczerpnięte z książki „Drogą Brata Alberta” wydanej na 25-lecie Towarzystwa Pomocy Brata Alberta. Obchody rozpoczęły się 29 marca Drogą Krzyżową przygotowaną przez mieszkańców Domu. W zaplanowanych wydarzeniach królowała muzyka. Na koncerty zaprosili uczniowie Szkoły Muzycznej im. W. Ciesielskiego, zespół Macierzanka, Ania Broda i jej kapela oraz aktorka Karolina Miłkowska-Prorok.

CZYTAJ DALEJ

Toruń: Rycerze Kolumba rozpoczynają nowy rok formacyjny

2022-07-05 17:35

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba w Polsce/Facebook

Kilkudziesięciu mężczyzn odpowiedzialnych za wspólnotę Rycerzy Kolumba w Polsce spotkało się w dniach 1-3 lipca w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, aby rozpocząć nowy rok formacyjny. Kulminacją wydarzenia było wprowadzenie na urząd, czyli uroczyste rozpoczęcie działalności Rady Stanowej – pięcioosobowej grupy wolontariuszy odpowiedzialnych za koordynowanie działań wspólnoty w Polsce – oraz 54 Delegatów Rejonowych z całego kraju, lokalnych przedstawicieli odpowiedzialnych za rozwój wspólnoty w swoich diecezjach.

Wprowadzenia na urząd dokonał Krzysztof Zuba, Delegat Stanowy, przywódca Rycerzy Kolumba w Polsce, w obecności bpa Wiesława Śmigla – pasterza diecezji toruńskiej, przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP, a od 2018 roku również Rycerza Kolumba. Ceremonia miała miejsce w czasie mszy św. sprawowanej w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Piotr Przyborek - biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej

2022-07-06 12:05

[ TEMATY ]

biskup

Karol Porwich/Niedziela

Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Piotra Przyborka, dyrektora wydziału duszpasterskiego kurii metropolitalnej w Gdańsku-Oliwie, biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej i przydzielił mu stolicę tytularną Musti di Numidia – ogłosiła dziś w południe (6 lipca 2022 r.) Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Ks. Piotr Przyborek urodził się 28 czerwca 1976 roku w Gdańsku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję