Reklama

Wiara

Rodzinna ewangelizacja

W Roku Rodziny Niedziela przybliża kolejne wspólnoty, które pomagają rodzinom w rozwoju wiary. Nie mogło zabraknąć w tym cyklu ruchu, który głosi Dobrą Nowinę, czyli Szkoły Nowej Ewangelizacji.

Niedziela Ogólnopolska 2/2022, str. 20

[ TEMATY ]

Szkoła Nowej Ewangelizacji

Rok Rodziny

Archiwum DSNE

Ks. Mateusz Roguski, dyrektor SNE Drohiczyn, błogosławiący chłopca

Ks. Mateusz Roguski, dyrektor SNE Drohiczyn, błogosławiący chłopca

Szkoła Nowej Ewangelizacji (SNE) to jeden z ruchów, którego celem jest ewangelizacja, formacja ewangelizatorów oraz inicjowanie nowych ośrodków ewangelizacyjnych, by każdy katolik potrafił głosić Dobrą Nowinę w sposób prosty, praktyczny i doświadczalny.

Czy SNE może być drogą dla rodziny? Drohiczyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji, która powstała w 2012 r., przekonuje, że tak. Od początku skupiała ludzi różnego stanu, którzy na swej drodze spotkali żywego Chrystusa i chcieli innym głosić tę radosną wieść. Z biegiem czasu okazało się, że SNE została zdominowana przez rodziny, a dzieci w szkole przybywało i nadal przybywa. Z tego pewnie powodu szczególną opieką chciał nas otoczyć św. Józef, patron rodzin, który został również patronem naszej szkoły. Sercem wspólnoty jest natomiast Pustynia Zwiastowania w Poletyłach.

Choć pochodzimy z różnych regionów diecezji, a także spoza niej, to znajdujemy sposób i czas, aby uczestniczyć w spotkaniach formacyjnych, dniach skupienia czy rekolekcjach. Spędzamy też wspólnie wakacyjny okres, podczas którego łączymy wypoczynek z modlitwą. Są to chwile niezapomniane, bo tworzą się więzi – i to nie tylko między dorosłymi, ale też między naszą młodzieżą i najmłodszymi. Często to właśnie dzieci są dla nas świadectwem niezwykłej ufności i prostoty w wierze. Te relacje sprawiają, że poznają się nasze rodziny; uczestniczymy w ważnych rodzinnych wydarzeniach, jesteśmy dla siebie wsparciem i otaczamy się wzajemną modlitwą. Jest to możliwe dzięki temu, że postawiliśmy na Jezusa.

To Jego chcemy szukać – tak jak Maryja i Józef, to od Niego chcemy się uczyć, to za Nim chcemy iść, to na Niego chcemy wskazywać w naszym codziennym życiu. Jednocześnie, za wezwaniem papieża Franciszka, chcemy wychodzić na peryferie, aby głosić Dobrą Nowinę tym, którzy nie poznali Jezusa albo zgubili do Niego drogę.

2022-01-03 12:52

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odkryć radość miłości – rozmowa o celach Roku Rodziny i powstającej strategii duszpasterstwa rodzin w Polsce

[ TEMATY ]

rodzina

Rok Rodziny

Św. Rodzina

Zacznijmy w sposób pozytywny głosić naukę o małżeństwie i rodzinie, pomagając ludziom odkrywać radość miłości – zachęca w rozmowie z KAI ks. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin. Jego zdaniem to główny cel trwającego Roku Rodziny „Amoris laetitia”, ważniejszy niż konferencje czy celebracje. Z kolei Beata Choroszewska, krajowa doradczyni życia rodzinnego podkreśla: „Chcielibyśmy, aby to małżeństwa posługiwały w parafiach innym małżonkom i narzeczonym”.

Publikujemy treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Franciszek: od trzech dni jestem w stanie chodzić

2022-06-28 16:43

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

„Od trzech dni jestem w stanie chodzić” - powiedział Ojciec Święty przyjmując 27 czerwca grupę biskupów z Brazylii, przybyłych z wizytą „Ad limina Apostolorum”. Watykan opublikował nagranie, na którym papież z laką przemierzał bibliotekę Pałacu Apostolskiego.

Wózek inwalidzki papieża można było zobaczyć z tyłu sali, gdy witał się z brazylijskimi biskupami. Od prawie dwóch miesięcy papież używa go podczas wielu swoich spotkań publicznych. Franciszek powiedział, że w pierwszym tygodniu maja rozpoczął leczenie kontuzji kolana. Ze względu na swój stan zdrowia przełożył na później dwie podróże międzynarodowe do Libanu i Sudanu Południowego.

CZYTAJ DALEJ

Zapatrzeni w Boże Miłosierdzie

2022-07-01 22:10

ks. Łukasz Romańczuk

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Wrocław: Relikwie św. Faustyny trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka.

Któż lepiej wie, niż św. s. Faustyna jak złączyć swoje cierpienie z otwartym i miłosiernym Sercem Pana Jezusa. Szpital to szczególne miejsce, w którym ta łaska jest potrzebna dla każdego, gdyż świat cierpienie jest bardzo bogaty - mówiła Anna Zadrożna, naczelna pielęgniarka.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję