Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

Namalowała, wyhaftowała i zwyciężyła

Podopieczna Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Legnickiej, została laureatką dolnośląskiego etapu konkursu To, co kocham.

Niedziela legnicka 2/2022, str. II

[ TEMATY ]

warsztaty terapii zajęciowej

Monika Poręba-Zadrożna

Laureatka konkursu ze swymi opiekunkami

Laureatka konkursu ze swymi opiekunkami

Sylwia Kapral zdobyła I miejsce w kategorii grafika i rysunek, w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego PFRON Sztuka Osób Niepełnosprawnych.

– Lubię haftować i nie spodziewałam się, że mój rysunek zostanie nagrodzony, ale bardzo się cieszę – podkreśla Sylwia.

Praca powstała na zajęciach pod okiem Małgorzaty Węgrzyniak z pracowni plastyczno-rękodzielniczej. – Gdy Sylwia usłyszała tytuł konkursu: To, co kocham od razu powiedziała, że będzie to haftowanie. Postanowiłyśmy więc zrobić Sylwii zdjęcie przy pracy, a potem to, co zobaczyła przelała na papier i wkleiła fragment wyszywanki. Była to zarówno praca przestrzenna, jak i rysunek – podkreśla terapeutka.

– Uczestnicy WTZ Caritas Diecezji Legnickiej od wielu już lat biorą udział w tym konkursie, ale po raz pierwszy praca zdobyła tak wysokie uznanie jury – dodaje Dorota Blachowska kierownik WTZ. Konkurs jest nie tylko formą pokazania naszej pracy, ale też mobilizacją podopiecznych, by spróbowali swoje umiejętności przekuć w coś większego, co można pokazać nie tylko w naszym środowisku. Praca Sylwii Kapral została zakwalifikowana do etapu ogólnopolskiego konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych.

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Radość bez barier

Niedziela zamojsko-lubaczowska 18/2022, str. VI

[ TEMATY ]

warsztaty terapii zajęciowej

Joanna Ferens

Dobrze, że pamiętamy o tych wspólnotach, pośród których żyjemy – wskazał bp Marian Rojek

Dobrze, że pamiętamy o tych wspólnotach, pośród których żyjemy – wskazał bp Marian Rojek

Jak co roku w Wielkim Tygodniu w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Biszczy odbyło się świąteczne spotkanie wielkanocne.

Rozpoczęło się ono wspólną modlitwą, po której wszyscy podzielili się jajkiem i składali sobie świąteczne życzenia. – To nie jest takie zwykłe spotkanie, że wchodzę mówię „dzień dobry”, „co u ciebie” i wychodzę. Nasi podopieczni razem z pracownikami ćwiczą i przygotowują spotkanie przez kilka tygodni. Składają się na nie życzenia, dzielenie się jajkiem, wspólny posiłek oraz przedstawienie. To są naprawdę wielcy artyści, którzy tak jak potrafią, mimo swych ułomności, przedstawiają to, co mają w sercu, są szczerzy, a przez to wiarygodni. Gdy podchodzi się do nich z sercem, oni tą dobroć oddają, cieszą się tym, że mogą się zaprezentować i komuś przekazać życzliwość – zaznaczyła kierownik WTZ w Biszczy Teresa Irena Jaskulska.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje kapłańskie na początek wakacji

2022-07-01 11:39

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje kapłańskie

o. Krystian Pieczka

ks. Mirosław Benedyk

W czasie rekolekcji kapłani spotkali się z bp Markiem Mendykiem, była to sposobność do rozmowy i zadania pytań

W czasie rekolekcji kapłani spotkali się z bp Markiem Mendykiem, była to sposobność do rozmowy i zadania pytań

W seminarium duchownym poprowadził je franciszkanin z Wambierzyc. Mówił o potrzebie Eucharystii, trudnościach życia duszpasterskiego, a także o duchowym wymiarze kapłaństwa.

Księża przynajmniej raz w roku powinni odprawić rekolekcje kapłańskie. Od wielu lat w diecezji świdnickiej taką możliwość daje Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie zapraszani są często znani prelegenci. Tym razem od 27 do 30 czerwca dla kilkunastu kapłanów ćwiczenia duchowe poprowadził o. Krystian Pieczka.

CZYTAJ DALEJ

Zapatrzeni w Boże Miłosierdzie

2022-07-01 22:10

ks. Łukasz Romańczuk

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Wrocław: Relikwie św. Faustyny trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka.

Któż lepiej wie, niż św. s. Faustyna jak złączyć swoje cierpienie z otwartym i miłosiernym Sercem Pana Jezusa. Szpital to szczególne miejsce, w którym ta łaska jest potrzebna dla każdego, gdyż świat cierpienie jest bardzo bogaty - mówiła Anna Zadrożna, naczelna pielęgniarka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję