Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Caritas znaczy Miłość

Po raz kolejny odbyła się wigilia dla potrzebujących w Sosnowcu-Zagórzu.

Niedziela sosnowiecka 2/2022, str. VII

[ TEMATY ]

wigilia

Sosnowiec

pomoc potrzebującym

Ks. Tomasz Zmarzły/Niedziela

W wigilii wziął udział m.in. bp Grzegorz Kaszak

W wigilii wziął udział m.in. bp Grzegorz Kaszak

W innej formie niż zwykle wydawano posiłki i paczki dla najbardziej potrzebujących osób, które znajdują się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. To świąteczne spotkanie od lat organizują wspólnie Caritas Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

Z przybyłymi na wigilię mieszkańcami Sosnowca spotkali się m.in.: pełnomocnik prezydenta Sosnowca Anna Jedynak, poseł Mateusz Bochenek oraz Pasterz Kościoła sosnowieckiego bp Grzegorz Kaszak. – Święta Bożego Narodzenia to czas, który spędzamy w gronie rodzinnym. Niestety, nie wszystkim jest on dany. Od wielu lat Caritas Diecezji Sosnowieckiej wraz z Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia organizuje wigilię dla osób ubogich, starszych, samotnych czy rodzin wielodzietnych. W tym roku jest inaczej, bo obowiązują obostrzenia związane z pandemią, ale na pewno to spotkanie ubogaci wszystkich. Każdy z uczestników dzięki sponsorom i darczyńcom odbierze paczki z żywnością, które na pewno sprawią, że święta będą nieco bardziej radosne i obfitujące w to, czego na co dzień brakuje. Życzę wszystkim wesołych świąt! – życzyła pełnomocnik prezydenta Sosnowca, Anna Jedynak.

Głos zabrał także dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej, ks. Tomasz Folga. – Każdy z nas może sobie pomyśleć o swoich trudnościach, z którymi się zmaga; niech Boże błogosławieństwo udzielone przez obecnego wśród nas księdza biskupa Grzegorza Kaszaka będzie pomocą do tego, aby było nam lepiej w przyszłym roku. Ta wigilia jest zorganizowana ze względu na pandemię w inny sposób niż dotychczas, ale to nie znaczy, że odejdziecie stąd głodni. Dzięki naszym ofiarodawcom, sponsorom możemy podzielić się z wami tymi produktami i mieć nadzieję, że nasze spotkanie i gesty przypominać będą wszystkim, że święta Bożego Narodzenia to czas miłości, wzajemnego obdarowania i radości płynącej z świadczonego dobra – powiedział ks. Tomasz Folga.

Reklama

– Nie byłoby tej wigilii, gdyby nie zaradność i rezolutność dyrektora naszej Caritas i Urzędu Miasta. Bardzo im za to dziękuję. Składam wam wszystkim serdeczne życzenia. Niech Boża Dziecina wam błogosławi, obyście trudne czasy pokonali i się nie poddawali. Oby wam w nowym roku wszystko dobrze się układało. Szczęść Boże! – mówił do zgromadzonych bp Grzegorz Kaszak.

Nie byłoby tego wigilijnego spotkania gdyby nie ofiarodawcy, a byli nimi: Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec, Selgros Cash&Carry, Grupia Wolf, P.W. Zof-Stal Wojciech Wójcik, Firma Handlowo-Usługowa Banasik Sp.j., Firma Czarnieckie Makarony Sp. z oo., Firma Kupiec Sp. z o.o., Państwo Magdalena i Piotr Duda, Piekarnia „Maciuś”. W rozdawanie żywności zaangażowane było wiele osób. Im też należą się podziękowania i wyrazy wdzięczności.

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkie serca zakonników

Niedziela podlaska 2/2021, str. IV

[ TEMATY ]

pomoc charytatywna

pomoc potrzebującym

Archiwum autora

Przed Domem Miłosierdzia we Lwowie, luty 2020 r.

Przed Domem Miłosierdzia we Lwowie, luty 2020 r.

Członkowie Stowarzyszenia Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur od kilku lat angażują się w niesienie pomocy Polakom mieszkającym za wschodnią granicą – Białorusi oraz Ukrainie.

Stowarzyszenie Klasztor Węgrów – Centrum Dialogu Kultur funkcjonuje przy parafii św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie. W 2020 r. szczególnie wspiera braci albertynów, którzy posługują wśród bezdomnych Polaków mieszkających we Lwowie.

CZYTAJ DALEJ

"Tylko cud może dziecko uratować" - diagnoza lekarza. Tak też się stało!

2022-07-01 09:40

[ TEMATY ]

duchowość

Adobe Stock

Matka wszystko rozumie... Matka pomaga. Matka Boża Częstochowska wyprosiła wiele cudów. W okresie wakacji pragniemy przedstawiać Wam drodzy Czytelnicy świadectwa cudów za wstawiennictwem Maryi, dokonanych w różnych sanktuariach w Polsce. Na początek oczywiście Jasna Góra!

Byliśmy bezsilni

CZYTAJ DALEJ

Papież o „psychologii lustra”

2022-07-01 20:48

[ TEMATY ]

psychologia

papież Franciszek

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Rola współczesnych mediów, ocena tego, jak świat radzi sobie z kryzysem wywołanym m.in. pandemią i zniszczeniami przyrody, a także refleksja o byciu papieżem i inspiracjach zaczerpniętych z latynoamerykańskiego Kościoła – to niektóre z tematów podjętych przez papieża w obszernej, półtoragodzinnej rozmowie, zarejestrowanej przez argentyńską agencję informacyjną Télam.

Papież zdiagnozował popularne dziś choroby: narcyzm, zniechęcenie i pesymizm. Są one częścią tzw. psychologii lustra – służą koncentrowaniu się na sobie samym i użalaniu się nad sobą zamiast szukaniu służącej rozwojowi konfrontacji z tym, co inne. „Jest jednak coś, co bardzo pomaga [w walce – przyp. KAI] przeciw temu narcyzmowi, zniechęceniu i pesymizmowi, a jest to poczucie humoru. To jest to, co najbardziej uczłowiecza” – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję