Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wolin

Wyjątkowe kalendarium

Z prac nadesłanych na międzynarodowy konkurs plastyczny w Roku św. Józefa powstał unikatowy, polsko-syryjski kalendarz.

Ojciec Święty Franciszek wiele razy apelował o modlitwę w intencji Syrii i Syryjczyków. W działania pomocowe zaangażowała się także Caritas, która w Polsce pomaga potrzebującym w programie „Rodzina Rodzinie”. W Syrii działania wojenne osłabły, ale sytuacja humanitarna nie jest zadowalająca. Kraj został wyniszczony przez wojnę, a wielu jego mieszkańców jest skazanych na głód, nędzę i cierpienie.

Wraz z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej udało się Publicznej Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie oraz parafii rzymskokatolickiej św. Mikołaja Biskupa, wydać kalendarz na rok 2022 zatytułowany „Idźcie do Józefa”. Kalendarz ten jest rezultatem Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Radości i boleści św. Józefa.

Poszczególne miesiące udekorowane są rysunkami dzieci z Aleppo i z Damaszku w Syrii oraz dzieci z Wolina. Cieszymy się, że kalendarz jest nie tylko dziełem dzieci rzymskokatolickich ale także melchickich. Można go było nabyć w parafiach naszej archidiecezji. Cały dochód został przekazany dla duszpasterstw dzieci i młodzieży w Aleppo i Damaszku.

Niech to działanie nie będzie tylko akcją materialną. Do naszej ofiary dołączmy jeszcze modlitwę w intencji Syrii i Syryjczyków.

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia - kalendarium

[ TEMATY ]

kalendarz

Rok Miłosierdzia

saveriolafronza/pl.fotolia.com

Jutro 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Bazylice św. Piotra w Watykanie papież Franciszek zainauguruje Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Potrwa on do 20 listopada 2016.

Publikujemy kalendarium obchodów Jubileuszowego Roku Miłosierdzia.

CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Rekolekcje kapłańskie na początek wakacji

2022-07-01 11:39

[ TEMATY ]

Świdnica

rekolekcje kapłańskie

o. Krystian Pieczka

ks. Mirosław Benedyk

W czasie rekolekcji kapłani spotkali się z bp Markiem Mendykiem, była to sposobność do rozmowy i zadania pytań

W czasie rekolekcji kapłani spotkali się z bp Markiem Mendykiem, była to sposobność do rozmowy i zadania pytań

W seminarium duchownym poprowadził je franciszkanin z Wambierzyc. Mówił o potrzebie Eucharystii, trudnościach życia duszpasterskiego, a także o duchowym wymiarze kapłaństwa.

Księża przynajmniej raz w roku powinni odprawić rekolekcje kapłańskie. Od wielu lat w diecezji świdnickiej taką możliwość daje Wyższe Seminarium Duchowne, gdzie zapraszani są często znani prelegenci. Tym razem od 27 do 30 czerwca dla kilkunastu kapłanów ćwiczenia duchowe poprowadził o. Krystian Pieczka.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: jutro w Nueva Orán odbędzie się beatyfikacja dwóch męczenników z XVII wieku

2022-07-01 20:53

[ TEMATY ]

męczennicy

beatyfikacja

Argentyna

vaticannews.va

W sobotę 2 lipca w Parku Rodziny w San Ramón de la Nueva Orán na północy Argentyny prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionymi dwóch kapłanów: Piotra Ortiza de Zárate i Jana Antoniego Solinasa. Obaj pracowali kilka lat na tej ziemi i tam ponieśli śmierć męczeńską z rąk tubylców 27 października 1683 roku. Wraz z nimi zginęło jeszcze 18 świeckich, co do których nie ma jednak wystarczającej dokumentacji, toteż beatyfikacja ich nie obejmie. W uroczystości weźmie udział m.in. nuncjusz apostolski w Argentynie Polak abp Mirosław Adamczyk.

Oto krótkie życiorysy nowych błogosławionych:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję