Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Modlitwa i wdzięczność

W przeddzień wigilii w budynku kurii diecezjalnej w Zamościu odbyło się spotkanie opłatkowe z biskupami.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 2/2022, str. VII

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

Łukasz Kot

Pasterz diecezji pobłogosławił opłatki

Pasterz diecezji pobłogosławił opłatki

W spotkaniu wzięli udział księża dziekani, siostry zakonne, pracownicy kurii diecezjalnej, przedstawiciele szkół i urzędów oraz wierni z terenu diecezji. Ewangelię o Bożym Narodzeniu przeczytał kanclerz kurii ks. Michał Maciołek. Następnie głos zabrał bp Marian Rojek, który zachęcał do modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania. – Niech to Boże Narodzenie będzie formą wdzięczności za dar kapłaństwa, troski o kapłaństwo. Módlmy się za naszych kleryków, módlmy się o powołania, wołajmy o świętość naszych kapłanów, bo to się będzie przekładało także na świętość każdego z nas, naszych wspólnot, naszych rodzin, naszej diecezji i całego Kościoła – wskazał bp Rojek.

Podczas spotkania nie zabrakło życzeń i podziękowań. – Dziękuję za zaangażowanie wszystkich, także wiernych świeckich, w tę formę działania synodalnego na przestrzeni parafii i diecezji, tego słuchania Ducha Świętego, modlitwy i rozeznawania Kościoła, życia Kościołem, tej odwagi mówienia, czym dla mnie jest Kościół, ale także uczciwego powiedzenia sobie, czego ten Kościół ode mnie oczekuje i wymaga – podkreślił pasterz diecezji. Wszyscy chętni mogli podzielić się opłatkiem zachowując zasady bezpieczeństwa sanitarnego związanego z pandemią.

2022-01-04 18:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łączy nas miłość do kapłaństwa

Niedziela kielecka 5/2021, str. VI

[ TEMATY ]

spotkanie opłatkowe

TER

Coroczne spotkania noworoczne z Przyjaciółmi Seminarium Kieleckiego to piękna tradycja

Coroczne spotkania noworoczne z Przyjaciółmi Seminarium Kieleckiego to piękna tradycja

Stowarzyszenie Grono Przyjaciół Wyższego Seminarium  Duchownego w Kielcach liczy blisko pięć tysięcy osób, które codziennie modlą się za seminarzystów oraz wspierają ich materialnie swymi ofiarami – mówi prezes Stowarzyszenia, prefekt WSD ks. Szymon Górski w rozmowie z Katarzyną Dobrowolską.

Katarzyna Dobrowolska: Jakie znaczenie ma więź łącząca Przyjaciół i Seminarium dla kleryków i społeczności WSD w dzisiejszym czasie? 

CZYTAJ DALEJ

Wzrośnie liczba aborcji po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego?

2022-07-01 13:33

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

W latach 2016-2020 w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy wykonywano średnio 24 aborcje rocznie, głównie tzw. aborcje eugeniczne na dzieciach podejrzanych o chorobę lub niepełnosprawność, ale ani jednej z powodu „zagrożenia zdrowia psychicznego” matki. Wedle udostępnionych przez Szpital informacji, w okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku wykonano tam już 14 aborcji – wszystkie z powodu rzekomego „zagrożenia zdrowia psychicznego” matki - zauważa Fundacja Pro-Prawo do życia. Zdaniem Fundacji, jeśli ten trend dalej się utrzyma, na koniec 2022 roku w Oleśnicy może paść rekord liczby aborcji, pomimo zmian wynikających z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności przesłanki eugenicznej z Konstytucją RP.

Fundacja zauważa, że to konsekwencja złego i niespójnego prawa, którego luki wykorzystywane są przez zwolenników aborcji.

CZYTAJ DALEJ

Zapatrzeni w Boże Miłosierdzie

2022-07-01 22:10

ks. Łukasz Romańczuk

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Bp Maciej błogosławi relikwiarz

Wrocław: Relikwie św. Faustyny trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka.

Któż lepiej wie, niż św. s. Faustyna jak złączyć swoje cierpienie z otwartym i miłosiernym Sercem Pana Jezusa. Szpital to szczególne miejsce, w którym ta łaska jest potrzebna dla każdego, gdyż świat cierpienie jest bardzo bogaty - mówiła Anna Zadrożna, naczelna pielęgniarka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję