Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

Rozmowa z Bogiem w miejscu nadziei

Raz w miesiącu młodzi ludzie z grupy Taizé-Wrocław przychodzą do Schroniska św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn, aby wspólnie się modlić i rozmawiać.

Niedziela wrocławska 5/2022, str. II

[ TEMATY ]

Taize

schronisko dla bezdomnych mężczyzn w żukowicach

Magdalena Lewandowska/Niedziela

Modlitwa w kaplicy schroniska

Modlitwa w kaplicy schroniska

Tainicjatywa to owoc Spotkania Młodych, które w 2019 r. odbyło się we Wrocławiu.

– Przed Europejskim Spotkaniem Młodych Taizé we Wrocławiu odwiedzaliśmy tzw. miejsca nadziei. Spotykaliśmy się w nich z osobami potrzebującymi pomocy lub po prostu obecności drugiego człowieka. Jako owoc chcieliśmy w dwóch takich miejscach pozostać na dłużej z modlitwą Taizé: w więzieniu i w schronisku dla bezdomnych. Niestety pandemia pokrzyżowała nasze plany. W więzieniu nadal spotkania nie mogą się odbywać, ale możemy je kontynuować w Schronisku św. Brata Alberta dla Bezdomnych Mężczyzn – mówi Justyna, która razem z Kasią organizuje wydarzenie.

Spotkania odbywają się od września 2021 r. raz w miesiącu. – Cieszymy się, że zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci przez władze schroniska. Wiemy, że możemy na nich liczyć. I czujemy się tutaj po prostu chciani – podkreśla Justyna.

Modlitwa Taizé przyjęła się w schronisku, a młodzi ludzie pomału nawiązują relację z mieszkańcami. – Przychodząc do schroniska nie liczyliśmy na zbyt wiele – modlitwa Taizé nie jest dla każdego. Wiemy też, że nie wszyscy mieszkańcy są wierzący, ale chcieliśmy po prostu przynieść im trochę nadziei i radości. Jest już grupka panów, których imiona pamiętamy. Chcą się z nami modlić i widać, że relacja powoli się zawiązuje – mówi z uśmiechem Justyna.

2022-01-25 11:45

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Koncert charytatywny w Głogowie – zapowiedź

W najbliższą niedzielę 14 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędzie się koncert charytatywny Grupy Operowej Sonori Ensemble ku czci św. Jana Pawła II z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na dofinansowanie punktu medycznego w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie. Zawołanie „Tuitio fidei et obsequium pauperum” od wieków wyznacza cele funkcjonowania Zakonu, którymi są obrona wiary i służba ubogim.  Dochód ze sprzedaży biletów w całości przeznaczony zostanie na dofinansowanie punktu medycznego w schronisku dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. - Celem głównym koncertu jest wsparcie duchowe, pochylenie się nad losem drugiego człowieka, ludzi bezdomnych będących podopiecznymi schroniska dla bezdomnych mężczyzn w Żukowicach. Schronisko prowadzone jest od blisko dwudziestu lat przez Stowarzyszenie Bractwo Jana Pawła II w Głogowie, którego prezesem jest ks. Janusz Idzik. Środki z koncertu zasilą utworzenie punktu medycznego dla podopiecznych placówki. Po zmianie przepisów w roku ubiegłym powstała luka prawna, którą wypełnić może powołanie punktu medycznego – wyjaśnia Dariusz Stachowiak,  wolontariusz Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich w Krakowie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Mendyk: zarzut molestowania opublikowany w tygodniku "Newsweek" jest nieprawdą

2022-08-08 10:58

[ TEMATY ]

bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk

Bp Marek Mendyk

OŚWIADCZENIE

CZYTAJ DALEJ

Co kryją Muzea Jasnogórskie?

2022-08-08 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

W muzeach na Jasnej Górze znajdują się wota wdzięczności dla Matki Bożej Jasnogórskiej, pamiątki związane z wydarzeniami dziejowymi i osobistościami, które odwiedzały Jasną Górę, dzieła artystyczne wytworzone przez Paulinów.

POSŁUCHAJ WERSJI AUDIO

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję