Reklama

Z zakonnej kuchni

Niedzielne menu

Niedziela to czas na rodzinne spotkania i nieco bardziej wyszukany posiłek. Mamy więcej czasu i możemy przyrządzić coś wyjątkowego, co zachwyci naszych domowników lub gości. Jeśli masz ochotę na soczysty kawałek mięsa w ciekawym połączeniu, wykorzystaj jeden z naszych przepisów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kotlety pod marchewkową kołderką

Składniki:
4 kotlety schabowe
2 marchewki
1 cebula
4 łyżeczki majonezu
15 dag żółtego sera
sól, pieprz
tłuszcz do smażenia

WYKONANIE:
Kotlety rozbić, oprószyć solą i pieprzem. Obsmażyć z obu stron. Marchewki obrać i zetrzeć na tarce jarzynowej na dużym oczku. Podobnie zetrzeć żółty ser. Cebulę pokroić w drobną kostkę. Wymieszać marchewkę, ser i cebulę z majonezem. W naczyniu żaroodpornym ułożyć kotlety. Na każdy nałożyć mieszankę marchewkową i równomiernie rozsmarować. Naczynie wstawić do piekarnika. Kotlety zapiekać ok. 30 minut w 170°C. Podawać z ryżem na sypko lub ziemniakami z wody.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Rolady drobiowe z mięsem mielonym

Składniki:
3 pojedyncze filety z kurczaka
20 dag mielonego mięsa wieprzowego
1 pęczek natki pietruszki
1 mała cebula
1 ząbek czosnku
2 jajka
połówka kajzerki
bułka tarta
sól, pieprz
tłuszcz do smażenia

WYKONANIE:
Każdą pierś z kurczaka przeciąć wzdłuż na dwa kawałki, rozbić na płaty. Doprawić solą i pieprzem. Kajzerkę namoczyć w wodzie. Natkę pietruszki drobno posiekać. Cebulę zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Czosnek przecisnąć przez praskę. Do mięsa mielonego dodać odciśniętą kajzerkę, jedno jajko, cebulę i czosnek. Doprawić i dokładnie wymieszać. Na każdy płat drobiowego fileta nałożyć pietruszkę, rozsmarować mięso mielone i znów posypać pietruszką. Zwinąć i panierować w roztrzepanym jajku i bułce tartej. Smażyć na złoty kolor. Podawać na ciepło z ziemniakami, frytkami i zestawem surówek.

2022-02-08 12:01

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do św. Augustyna

[ TEMATY ]

nowenna

św. Augustyn

pl.wikipedia.org

Wizja św. Augustyna” Philippe de Champaigne

Wizja św. Augustyna”
Philippe
de Champaigne

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowenną za wstawiennictwem św. Augustyna. Nowenna do odmawiania między 19 a 27 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Podano datę spotkania Prezydenta z papieżem Leonem XIV

2025-08-21 22:01

[ TEMATY ]

Prezydent Karol Nawrocki

Prezydent.pl

Pan prezydent wracając z Waszyngtonu, zgodnie z tym co zapowiedział w kampanii wyborczej, odbędzie także oficjalną wizytę w Watykanie i spotka się z papieżem, 5 września - powiedział w rozmowie z Robertem Mazurkiem na Kanale Zero minister Paweł Szefernaker.

Współpracownik Karola Nawrockiego przypomniał, że podczas debaty w Końskich, powiedział on, że chciałby, jeśli zostanie prezydentem, żeby jego pierwsza wizyta odbyła się w Waszyngtonie z międzylądowaniem w Watykanie. Przypomniał, że udało się to, chociaż trudno zsynchronizować kalendarze papieża i obydwu prezydentów. „Powtarzam, 3 września spotkanie w Białym Domu w Waszyngtonie, 5 września potwierdzone już spotkanie w Watykanie z papieżem - stwierdził w kanale Zero Paweł Szefernaker.
CZYTAJ DALEJ

Ojciec Leona XIV brał udział w lądowaniu w Normandii w 1944 roku

2025-08-21 21:28

[ TEMATY ]

papież

Vatican Media

Ojciec papieża Leona XIV, Louis Marius Prevost, w czasie II wojny światowej służył w marynarce wojennej USA i brał udział w słynnym lądowaniu wojsk alianckich w Normandii w 1944 roku. Dokumenty z tym związane, znajdujące się w archiwum NARA w Saint Louis, pokazała włoska telewizja katolicka Tv2000.

Urodzony 28 lipca 1920 roku Louis Marius Prevost wstąpił do marynarki wojennej w 1942 roku. Wśród przedstawionych przez niego referencji było pismo proboszcza parafii św. Tomasza Apostoła w dzielnicy Hyde Park w Chicago, który ocenił, że jest on „dobrym katolikiem, młodzieńcem o dobrym charakterze i stabilnych obyczajach”. „Jest osobą sumienną, lojalnym i uczciwym pracownikiem” - napisał z kolei szef redakcji ukazującego się do dziś lokalnego tygodnika „Hyde Park Herald”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję