Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Tomaszów Lubelski

Odkryć piękno spotkania z Bogiem

W parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny miała miejsce zimowa Oaza Modlitwy Ruchu Światło-Życie.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 10/2022, str. III

[ TEMATY ]

Ruch Światło‑Życie

Weronika Maciesza

Uczestnicy oazy pracowali w grupach

Uczestnicy oazy pracowali w grupach

Rozważaniom towarzyszyło hasło MDTOTJWCKND, czyli „My Decydujemy Tylko O Tym, Jak Wykorzystać Czas, Który Nam Dano”. W spotkaniu, które odbyło się w dniach 15-17 lutego uczestniczyła także młodzież z Zamościa, Oleszyc, Biłgoraja i Komarowa.

Tematem przewodnim rekolekcji prowadzonych przez ks. Sebastiana Kopra i animatorów oazowych był świat Władcy Pierścieni J.R.R. Tolkiena oraz przedstawione w nim chrześcijańskie motywy i nawiązania do naszej wiary. Podczas trzech dni zimowych rekolekcji wzięliśmy udział w Eucharystii, Jutrzni, spotkaniach formacyjnych i nabożeństwach, a także w zabawach integracyjnych nawiązujących do świata „Śródziemia” Tolkiena. Nie zapominaliśmy też o mocy modlitwy osobistej i Namiocie Spotkania.

Na konferencji prowadzonej przez ks. Mateusza Kickę, usłyszeliśmy o praktycznych sposobach walki ze złem i przesądami, a ks. prał. Czesław Grzyb na nowo opowiedział nam historię ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Odwiedził nas również moderator diecezjalny oazy ks. Dariusz Babiak, który przybliżył sztukę zawierzenia się Bożej Opatrzności i „patrzenia poza to, co widać”.

Reklama

Oazę Modlitwy zakończyliśmy wspólną adoracją oraz humorystycznym podsumowaniem, podczas którego każdy uczestnik został przyporządkowany do jednej z postaci z „Drużyny Pierścienia”. Dzięki rekolekcjom mogliśmy na nowo odkryć piękno spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.

Dziękujemy Bogu za dar spotkania z Nim w Eucharystii i modlitwie. Mamy nadzieję, że doświadczenie tych rekolekcji zostanie z nami na długo.

2022-03-01 13:06

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcje oazowe 2.0

Niedziela świdnicka 34/2020, str. III

[ TEMATY ]

rekolekcje

Ruch Światło‑Życie

FB: EKG Serca, Kamieniec Ząbkowicki

Młodzież, która uczestniczyła w oazowych rekolekcjach

Młodzież, która uczestniczyła w oazowych rekolekcjach

Grupa młodych pod duchową opieką księdza studenta Mariusza Maluszczaka przeżywała swoją rekolekcyjną drogę Oazy Nowego Życia.

Rekolekcje oazowe są częścią formacji Ruchu Światło-Życie. To także zwieńczenie kolejnego roku formacji w duchu sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. 15-dniowy wyjazd miał na celu pogłębienie wiary wśród młodych przez formację w małych grupach, codzienną Eucharystię, modlitwę, rozważanie Pisma Świętego oraz służbę dla wspólnoty. Młodzież przyglądała się swojemu wnętrzu i życiu, by uświadomić sobie różnego rodzaju niewole oraz, że wyjście z nich jest możliwe wtedy, kiedy powierzy się siebie Jezusowi.

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Uzbrojony mężczyzna zabił pięć osób i ranił pięć kolejnych w Jerozolimie

2023-01-27 20:25

[ TEMATY ]

terroryzm

Izrael

atak

PAP/ATEF SAFADI

Uzbrojony mężczyzna zabił w piątek pięć osób i postrzelił pięć kolejnych w Jerozolimie; napastnik został zastrzelony przez policję - poinformował portal Times of Israel.

Według wstępnych ustaleń atak, który miał miejsce w synagodze lub obok niej, był zamachem terrorystycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję