Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Szczecin

Kartki przyjaźni

Uczniowie szkolnego koła Caritas zorganizowali kolejną edycję akcji charytatywnej.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 15/2022, str. III

[ TEMATY ]

pomoc

Etiopia

Archiwum parafii

Zebrane środki będą przekazane kolegom z Etiopii

Zebrane środki będą przekazane kolegom z Etiopii

Święty papież Jan Paweł II mówił: „Człowiek tyle jest wart, ile może dać drugiemu człowiekowi”. W ostatnim czasie nasze serca są szczególnie zwrócone ku Ukrainie, ponieważ tam tej pomocy potrzeba najwięcej. Prężnie działa Caritas naszej archidiecezji, aby zabezpieczyć tych, którzy do nas przybywają oraz pomóc tym, którzy pozostali w domach. Pomimo tak wielkiej akcji nie zapomina się o tych, których już tradycyjnie wspieraliśmy.

W związku ze zbliżającymi się świętami Zmartwychwstania Pańskiego szkolne koło Caritas przy Szkole Podstawowej nr 44 im. ppor. Emilii Gierczak w Szczecinie podjęło się akcji „Szczecin Etiopii”. Celem akcji jest wsparcie uczniów katolickiej szkoły w Nekemtie w Etiopii. Opiekunka koła już od dłuższego czasu utrzymuje współpracę z s. Christiną Thomas, która jest odpowiedzialna za tę szkołę. Dzięki temu koło na bieżąco śledzi wszelkiego rodzaju prace w szkole i postępy uczniów. W ramach akcji charytatywnej polscy uczniowie wykonali wielkanocne kartki ozdabiając je haftem matematycznym. Następnie we współpracy z Caritas parafii Chrystusa Króla w Szczecinie-Skolwinie, przy wielkiej życzliwości ks. proboszcza Artura Rasmusa, rozprowadzają w parafii kartki zbierając ofiary na wsparcie uczniów zaprzyjaźnionej szkoły w Etiopii. Zebrane środki po akcji zostaną przekazane etiopskim uczniom.

Niech to działanie będzie dla młodych pięknym przykładem miłości bliźniego.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podaruj mydło i powidło

„Podaruj mydło i powidło” – to najnowsza akcja rozpoczęta przez naszych pallotynów. Zakonnicy zbierają środki czystości i żywność z długim terminem ważności, które przekazują sukcesywnie do Ogrzewalni dla Bezdomnych. Pierwsza partia darów trafiła do potrzebujących w poniedziałek, 7 grudnia.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Papież Franciszek popłakał się modląc się o pokój na Ukrainie

2022-12-09 07:18

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek popłakał się, modląc się w czwartek na Placu Hiszpańskim w Rzymie za Ukrainę i przerwał na chwilę odczytywanie tekstu modlitwy. Nawiązując do swojego wzruszenia, powiedział potem: "Wielki ból, wielki, porażka dla ludzkości".

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny papież udał się na tradycyjną modlitwę przed figurą Niepokalanej na Placu Hiszpańskim. Odczytał treść napisanej przez siebie modlitwy do Matki Bożej.

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Chorwacja - Brazylia 1:1 po dogrywce, karne 4-2

2022-12-09 19:22

[ TEMATY ]

Brazylia

Chorwacja

MŚ 2022

PAP/Friedemann Vogel

Radość drużyny Chorwacji po zwycięstwie z Brazylią

Radość drużyny Chorwacji po zwycięstwie z Brazylią

1/4 finału: Chorwacja - Brazylia 1:1 po dogrywce (0:0, 0:0), karne 4-2.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję