Reklama

Głos z Torunia

Grudziądz

Odpowiedź zza grobu

Mistyk mówił, że krzyż jest łaską, najpiękniejszym klejnotem, jakim możemy się ozdobić. Beata Grzyb stanęła przed takim krzyżem: próby oczekiwania na potomstwo.

Niedziela toruńska 15/2022, str. II

[ TEMATY ]

dzień skupienia

Małgorzata Borkowska

Dzień skupienia zgromadził wiernych z całej diecezji

Dzień skupienia zgromadził wiernych z całej diecezji

Wielkopostny Dzień Skupienia 26 marca Grupy Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej przeżywały w Grudziądzu. Na spotkanie zaprosiła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio wraz z ks. kan. Zbigniewem Gańskim, proboszczem miejsca i diecezjalnym duszpasterzem Grup Modlitwy. W programie spotkania znalazła się m.in. konferencja Beaty Grzyb, przewodniczki w polskim centrum biura pielgrzyma przy sanktuarium św. Ojca Pio, oraz konferencja ks. Macieja Musielaka „Działanie Matki Bożej przez cudowny medalik”. Dzień skupienia zakończył się Koronką św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do świątyni przybyły Grupy Modlitwy Ojca Pio z grudziądzkich parafii: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Maksymiliana Kolbego i św. Jana Pawła II, św. Józefa Oblubieńca, Podwyższenia Krzyża Świętego, a także z parafii św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich, św. Marcina z Tours z Sarnowa, św. Katarzyny z parafii w Łasinie, św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim oraz z działdowskiej parafii św. Wojciecha i parafii Wniebowzięcia NMP w Mokrem. Do modlitwy włączyła się Rada Rycerzy Kolumba z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu.

W San Giovanni Rotondo do dziś żyją ludzie, którzy osobiście spotkali świętego. Charyzmatem zakonnika było cierpienie. – Dotykałam płytę grobu jak inni modlący się przez 9 lat. Taką drogę przygotował mi św. Ojciec Pio. Modliliśmy się z mężem o dar macierzyństwa dla mnie – opowiadała Beata Grzyb. – Po Mszy św. kanonizacyjnej św. Ojca Pio udałam się sama do grobu świętego. Wśród listów od pielgrzymów zostawiłam swoją kartkę. Napisałam: „Ojcze Pio, pociesz mnie!” i wrzuciłam za kratę grobu. Po 4 miesiącach dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Dziś jestem mamą dwójki dorastających dzieci.

Reklama

Ks. Maciej Musielak, misjonarz św. Wincentego a Paulo, wprowadził zgromadzonych w istotę tego wszystkiego, czego doświadczyła św. Katarzyna Laboure, przybliżając innym Maryję w wizerunku Niepokalanie Poczętej. Objawienia szarytki porównywane mogą być do objawień św. Faustyny: ważna rola spowiednika, prośba o cudowny medalik u św. Katarzyny i o Koronkę do Miłosierdzia Bożego u św. Faustyny.

Koronka św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończyła Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitwy Ojca Pio.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Depo: rodziny są szkołą człowieczeństwa

– Za łaską Boga rodziny są szkołą człowieczeństwa, a jednocześnie wspólnotą życia i miłości – powiedział abp Wacław Depo w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Częstochowie. 7 maja metropolita częstochowski podczas doby eucharystycznej poprowadził tam dzień skupienia pod hasłem: „Kim jesteś, rodzino?”, poprzedzający uroczystość odpustową, i udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Mszę św. koncelebrowali obecny i były proboszcz parafii – ks. Jacek Michalewski i ks. Józef Kania oraz sekretarz abp. Depo – ks. Mariusz Trojanowski.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki w "L'Osservatore Romano": trzeba mówić młodzieży o Holokauście

2023-01-27 12:25

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

"Trzeba mówić młodzieży o Holokauście”- to tytuł artykułu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowanego w piątek na portalu watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

W tekście, który ukazał się w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście, abp Gądecki podkreślił, że trzeba przekazywać młodym pokoleniom wiedzę o Zagładzie, „aby czas nie zatarł śladów tej tragedii”.

CZYTAJ DALEJ

Papież do zwierzchników religijnych z Ukrainy: „Jestem blisko was i stale modlę się za Ukrainę”

2023-01-27 19:44

[ TEMATY ]

papież

Ukraina

religie

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Jestem blisko was i modlę się za was – zapewnił Franciszek delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR), którą przyjął na audiencji 25 stycznia w bocznej salce Auli Pawła VI w Watykanie. Papież najpierw wręczył swym gościom tekst przygotowanego wcześniej orędzia, a następnie wygłosił do nich zaimprowizowane przemówienie.

Oto jego treść:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję