Reklama

Niedziela Legnicka

Sukces Mai

Diecezja W Płocku odbył się etap ogólnopolski XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej.

Niedziela legnicka 16/2022, str. III

[ TEMATY ]

olimpiada teologii katolickiej

Archiwum prywatne

Zwyciężczyni Olimpiady Maja Gołuszko i jej katecheta Adrian Kos

Zwyciężczyni Olimpiady Maja Gołuszko i jej katecheta Adrian Kos

Przebiegała ona w tym roku pod hasłem: „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła” w dniach od 31 marca do 2 kwietnia. W etapie centralnym wzięło udział ponad osiemdziesięciu uczestników z poszczególnych diecezji Polski. Naszą diecezję legnicką, po osiągnięciu zwycięstwa w etapie diecezjalnym, reprezentowało dwoje uczniów: Maja Gołuszko z Zespołu Szkół Elektronicznych im. Ignacego Domeyki w Bolesławcu (katecheta: p. mgr Adrian Kos) oraz Mikołaj Węglarz z IV Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Zakonu Pijarów im. ks. Stanisława Konarskiego w Bolesławcu (katecheta: o. mgr Dominik Bochenek SP).

Najlepsza w całej Polsce okazała się Maja Gołuszko z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Bolesławcu, związana z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Zdobyła ona I miejsce. Takie zwycięstwo zdarzyło się po raz pierwszy w trzydziestoletniej historii diecezji legnickiej.

Serdecznie gratulujemy Mai, katechecie Adrianowi Kosowi oraz szkole, w której Maja się uczy. Życzymy światła Ducha Świętego w dalszym zgłębianiu teologii i już dziś zapraszamy Maję do udziału w kolejnej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej.

2022-04-12 12:20

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzież o Bożym Miłosierdziu

Niedziela podlaska 12/2022, str. I

[ TEMATY ]

olimpiada teologii katolickiej

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Spotkanie konkursowe zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie

Spotkanie konkursowe zwieńczyło pamiątkowe zdjęcie

Uczniowie ze szkół średnich mierzyli swoje siły podczas diecezjalnego etapu Olimpiady Teologii Katolickiej, który odbył się 9 marca w Drohiczynie.

Dwie laureatki Julia Jurczak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim oraz Milena Krzymowska z Zespołu Oświatowego Centrum Kształcenia Rolniczego im. Władysława Stanisława Reymonta w Sokołowie Podlaskim będą reprezentowały diecezję drohiczyńską na ogólnopolskim etapie konkursu, który w tym roku odbędzie się w Płocku. Trzecie miejsce zajął Mateusz Ufnal z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Katechetami przygotowującymi byli odpowiednio: s. Zofia Błońska, ks. Błażej Samociuk oraz Krzysztof Janiuk.

CZYTAJ DALEJ

Wielkopolskie/Policja szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu w Świerczynie

2023-02-04 15:37

Adobe.Stock

Policja z Leszna szuka sprawców zniszczeń na cmentarzu parafialnym w Świerczynie (Wielkopolskie). Sprawca lub sprawcy poprzewracali lub naruszyli nagrobki i krzyże.

Dewastacji dokonano w nocy z piątku na sobotę. Parafia pw. Łukasza Ewangelisty w Świerczynie o zdarzeniu poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych. Na opublikowanych zdjęciach widać wywrócone lub uszkodzone płyty napisowe, powyrywane krzyże, oderwane lub rozbite elementy nagrobków.

CZYTAJ DALEJ

Papież do przesiedleńców Sudanie Południowym: bądźcie ziarnami nadziei

2023-02-04 16:51

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Jesteście zalążkiem nowego Sudanu Południowego, ziarnem dla żyznego i bujnego rozwoju tego kraju” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w „Hali Wolności” w Dżubie.

Franciszek nie ukrywał, że od dawna pragnął okazać swą bliskość i miłość osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów, co w Sudanie Południowym stało się doświadczeniem powszechnym i zbiorowym. Powodem tej tragedii jest trwający w tym kraju konflikt, ale także klęski żywiołowe. Wezwał do zakończenia wszystkich konfliktów, do poważnego wznowienia procesu pokojowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję