Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

DOM dobra

Przy parafii katedralnej powstaje „DOM”, czyli Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia.

Niedziela legnicka 17/2022, str. II

[ TEMATY ]

pomoc

Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby – mówi ks. Kristman

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby – mówi ks. Kristman

W swoim założeniu będzie pomagał zarówno uchodźcom, jak i ubogim oraz potrzebującym mieszkańcom. W planach jest przekształcenie budynków gospodarczych przy plebanii na pomieszczenia do wydawania posiłków, magazynu żywności czy doraźnego miejsca noclegowego dla bezdomnych.

– Parafia katedralna tak jak i inne parafie podejmuje nieustanną pomoc charytatywną, polegającą na wspieraniu ludzi ubogich, samotnych, chorych, rodzin wielodzietnym. Nie jesteśmy obojętni na te potrzeby, organizując je na miarę naszych możliwości. Ale ta sytuacja związana z wojną na Ukrainie spowodowała, że chcemy być pomocni uchodźcom, ale i rodzinom, które tych uchodźców przyjęły. W rozmowach z tymi rodzinami dowiadujemy się, że potrzeb jest więcej niż tylko zabezpieczenie żywności, dlatego zbieramy również fundusze i organizujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać uchodźcom w różnych dziedzinach np.: pomocy prawnej, lekarskiej, pielęgniarskiej. Zmobilizowało to naszą parafię i narodził się pomysł, aby stworzyć Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia. Ma on służyć uchodźcom, ale i naszym parafianom, bo tej biedy jest dużo także wśród nich. Obecnie udzieliliśmy pomocy przedświątecznej, ale chcemy ją realizować systematycznie, z większą siłą, z większym efektem – mówi proboszcz parafii ks. prał. Robert Kristman.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomoc dla kobiet w ciąży – 500+ od poczęcia

[ TEMATY ]

rodzina

pomoc

ADAM RAK

Program 500+, który jest wielką pomocą dla polskich rodzin zwłaszcza licznych, stał się wielkim sukcesem. Obejmuje on każde kolejne dziecko oraz pierwsze w rodzinach o niskich dochodach. Nie obejmuje jednak dzieci w okresie prenatalnym. W tym czasie dziecko rozwija się niezwykle dynamicznie, a jego potrzeby nie powinny być pomijane.

Postulujemy, aby tym programem objąć wszystkie uprawnione dzieci także w prenatalnym okresie życia, od momentu potwierdzenia ciąży przez lekarza. Ostatnio Pani Premier mówiła o konieczności rozszerzenia Programu 500+ na pełnoletnie dzieci, które nadal się uczą, co jest słuszne. Są więc rozważane kolejne możliwości.

CZYTAJ DALEJ

Frombork: Kongres 108 błogosławionych męczenników II Wojny Światowej

2022-12-09 12:10

[ TEMATY ]

kongres

Materiał prasowy

W dniach 14-15 grudnia 2022 r. odbędzie się Kongres 108. błogosławionych męczenników II Wojny Światowej. Jest to druga edycja wydarzenia, pierwsza miała miejsce w 2019 roku w Gdańsku. Tym razem prelegenci i goście spotkają się w historycznych budynkach we Zespołu Katedralnego we Fromborku.

Celem Kongresu 108 jest rozpowszechnienie duchowości 108 polskich męczenników, zamordowanych podczas II Wojny Światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999 r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II podczas Jego Podróży Apostolskiej do Polski. Organizatorom zależy na utrwalaniu pamięci narodowej o ich chwalebnych postawach, a także w ramach solidarności międzypokoleniowej propagowanie ich historii szczególnie wśród młodego pokolenia.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent: dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo

2022-12-09 15:41

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Łukasz Gągulski

Dzisiaj najważniejsze jest bezpieczeństwo, by wszyscy rodacy czuli, że Polska nie zostanie napadnięta, że jest bezpieczna, że polskie wojsko jest wystarczająco silne, by w razie czego nasze państwo obronić - powiedział w piątek w Zakliczynie (woj. małopolskie) prezydent Andrzej Duda.

Na spotkaniu z mieszkańcami Zakliczyna prezydent mówił o wojnie na Ukrainie. "Wojna, do której doprowadziła Rosja swoją napaścią na Ukrainę, nieszczęście, do którego doprowadziła społeczeństwo ukraińskie, napadając ich, mordując, niszcząc ukraińskie państwo, jest udziałem także i naszym, jest udziałem większości Europy i świata" - podkreślił Duda, wskazując, że wojna wywołała kryzys energetyczny i przyczyniła się do wzrostu inflacji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję