Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Ostatni raz z moją klasą

Absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 20/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

maturzyści

absolwent

zakończenie roku

Joanna Ferens

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Zakończenie roku rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w sanktuarium św. Marii Magdaleny, podczas której cała społeczność szkolna modliła się o dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, światło Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla absolwentów. Po Mszy św., w auli franciszkańskiej odbyła się uroczysta akademia, podczas której nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i pocztu sztandarowego uczniom klasy pierwszej oraz wręczenie nagród uczniom, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Ponadto młodsi uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny, w którym pokazali, z przymrużeniem oka, szkolną rzeczywistość z ostatnich trzech lat.

Nie jesteście sami

Katecheta katolickiego liceum ks. Łukasz Duda w kazaniu mówił do absolwentów, aby w życiu zawsze kierowali się mądrością i pokładali swoją nadzieję w Jezusie Chrystusie. – Wiele wyborów teraz przed wami. Na pewno zastanawiacie się, do jakiej pracy teraz pójść, jaki kierunek studiów wybrać, wyjechać za granicę, a może zostać, na którą drogę powołania wkroczyć? I chcę wam powiedzieć, że w tych waszych wyborach nie jesteście sami. Są z wami wasi rodzice, nauczyciele, koledzy i koleżanki, ale przede wszystkim jest z wami Jezus Chrystus. Co zatem zrobić, aby te wybory były mądre? Pamiętajcie o tym, by w dorosłym życiu ufać Jezusowi. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a ja was pokrzepię”. I właśnie to Boże przesłanie chcę wam dziś zostawić na całe wasze dorosłe życie. Jezus mówi dziś do was, bo stajecie przed wieloma wyborami: Przyjdźcie do mnie wy, którzy może nie wiece, co robić w życiu. Przyjdźcie do mnie wy, którzy boicie się stresu i matury – wy, w których sercu brakuje pokoju – powiedział.

Nie zapominajcie korzeni

– Pamiętajcie, że kończycie szkołę o korzeniach i wartościach katolickich – dodał ks. Łukasz Duda. – Jesteście świadkami tego, iż nie jest zwyczajna szkoła, że jest to szkoła, w której są wartości, że jest to mała wspólnota, która ma katolickie korzenie. To, że jesteśmy małą społecznością, jest wielkim atutem naszej szkoły, bo możecie się poznać, nie jesteście anonimowi. Pamiętajcie, że wyszliście ze szkoły, która ma wiele wartości. Spędziliście tu trzy piękne lata, a od teraz bądźcie w świecie świadkami Jezusa Chrystusa. Nie wstydźcie się wiary, w trudnych chwilach pamiętajcie o modlitwie i dawajcie świadectwo o naszym wyjątkowym liceum, gdyż to miejsce już na zawsze pozostanie częścią waszego życia – tłumaczył.

Reklama

Słowo księdza dyrektora

Specjalne życzenia skierował do absolwentów dyrektor szkoły ks. Witold Batycki. – Dziś uczniowie klas trzecich ukończyli nasze katolickie liceum. Jest to dla nich i dla nas bardzo ważna chwila. Wychodząc z naszej szkoły, przekraczają kolejny próg w swoim życiu. Życzymy im, aby spełniali swoje marzenia, osiągnęli wszystkie cele, które sobie założyli, wstępując do szkoły, która ma katolickie korzenie. Pragniemy cieszyć się ich powodzeniami, które z pewnością będą ich udziałem. Zapewne każdy z nich ma swoje marzenia, dlatego życzymy, aby urzeczywistniały te nadzieje, które pokładają w nich również ich rodzice i grono nauczycieli. Pragniemy, by stali się również wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły w Polsce i na świecie – życzył.

Na zakończenie maturzyści ostatni raz spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz czekają ich egzaminy maturalne, które będą trwały cały maj i wybór dalszej drogi życiowego powołania.

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przed Maturą pielgrzymi z Warszawy-Pragi na Jasnej Górze

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

maturzyści

BOŻENA SZTAJNER

Pielgrzymka Maturzystów Diec. Warszawsko-Praskiej zgromadziła w środę, 22 października na Jasnej Górze ponad 1,5 tys. osób. Dziś w Kościele liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, dlatego jego osoba jest szczególnie przywoływana w czasie jasnogórskiej modlitwy.

„Hasłem naszej pielgrzymki jest: ‘Przypatrzeć się naszemu powołaniu’, stąd na początku zaproponowaliśmy młodzieży trzy świadectwa osób różnego stanu: ojca i męża, siostry zakonnej oraz powołania do życia kapłańskiego. Będzie także wygłoszona konferencja przez ojca duchownego naszego seminarium ks. Grzegorza Zagórowskiego zatytułowana: ‘Jestem świadkiem Zmartwychwstałego’ to takie hasła, które przyświecają temu naszemu pielgrzymowaniu na Jasną Górę” – mówi ks. Piotr Pierzchała, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej, organizator pielgrzymki.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Rycerze Kolumba otwarli w Radomiu Dom bł. ks. McGivneya

2022-12-04 09:04

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Tamino Petelinsek / Rycerze Kolumba

Najwyższy Rycerz Patrick Kelly, przywódca międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba wraz z bpem Markiem Solarczykiem dokonali uroczystego przecięcia wstęgi w Domu bł. ks. McGivneya działającego przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Celem nowego ośrodka prowadzonego we współpracy z Rycerzami Kolumba jest działalność pomocowa dla uchodźców z Ukrainy oraz dla innych osób potrzebujących, niesienie pomocy prawnej i psychologicznej, a także realizacja szeroko zakrojonych inicjatyw edukacyjnych i duszpasterskich.

„Ten dom jest prawdziwym, konkretnym znakiem Miłosierdzia, Jedności i Braterstwa. Z pewnością bł. ks. Michael McGivney jest dumny z tego, co tu robicie” – powiedział Patrick Kelly, przypominając postać XIX-wiecznego kapłana, założyciela Rycerzy Kolumba i patrona otwartego dziś ośrodka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję